سیدمحمدجواد ابطحی:
اجرای پروتکل الحاقی باید در گام پنجم برجام متوقف شود

0 ۴۵۰

سیدمحمدجواد ابطحی شرایط برجام و تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا را یادآور شد و گفت: مقاومت مردم نقش پررنگی در آزادی زندانی ایرانی در آمریکا داشت. رفتار ایران باید همچون دولتمردان آمریکایی باشد. عقب نشینی راهکار بهبود شرایط بین الملل یا احیا برجام نیست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای عراقچی نیز اذعان دارد که با مذاکره هم تحریم های آمریکا علیه ایران افزایش پیدا می کند. این نشان می دهد مسئولان دستگاه دیپلماسی هم به این نظر رسیدند که تنها با «مقاومت» می توان مقابل آمریکا ایستاد.

ابطحی تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولان شعار “ما می توانیم” را باور ندارند اما جمهوری اسلامی ایران باید راه های دور زدن تحریم را فعال و با تکیه به ظرفیت های داخلی در برابر اقدامات آمریکا ایستادگی کند. زیرا دولتمردان آمریکایی زبان زور را می شناسند و هرچه ایران بر روی مواضع خود ایستادگی کند، به همان میزان آمریکایی ها کوتاه خواهند آمد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است: جمهوری اسلامی ایران باید در این شرایط گام پنجم کاهش تعهدات برجام را بردارد و در این گام اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.