سیدمحمدجواد ابطحی:
هنوز برخی مدیران دولتی ۵۰ میلیون تومان دریافتی دارند

0 ۱۶۵

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، در خصوص حقوق های نجومی اظهار داشت: مشکل ما این است که تصمیم گیرندگان برای حقوق های نجومی خود دارای حقوق نجومی هستند؛ به همین جهت هنوز هم به حداکثر سقف مشخصی برای حقوق ها نجومی نرسیدیم یعنی تعریف درستی از این وجود ندارد.

وی افزود: ما گفتیم حقوق را بر اساس امتیازهای قانون مدیریت خدمات کشوری و حداکثر ۷ برابر حداقل حقوق دریافتی توسط کارمند دولت و همچنین دیدن سختی کار در مناطقی (مانند عسلویه و کارهای سخت و زیان آور ) تدوین کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: ممکن است شما بگویید فلان فرد در منطقه ای که کار می کند و متخصص این کار هم هست حقوقش باید ۵۰ میلیون تومان در ماه باشد؛ خب این را بنویسند و بگویند.

ابطحی در ادامه عنوان کرد: اینکه بیاییم و بگوییم همه یکسان حقوق بگیرند قبول نیست. مساوات باید مثبت باشد و هر کسی سر جای خود قرار بگیرد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: اینکه نظام حقوق دهی بی در پیکر باشد که برخی از آن سوء استفاده کنند مخصوصا در شرکت های دولتی و علاوه بر حقوق پاداش های نجومی هم بگیرند خلاف عدالت و انصاف است و باید با آن برخود شود؛ حال اینکه چرا با آن برخود نمی کنند بخاطر تعارض منافعی است که در این میان وجود دارد. برخی خودشان در این قضیه دخیل هستند و پاداش های آنچنانی و حقوق های بالا دریافت می کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: رئیس سابق صندوق بازنشستگی کشوری برخی از حقوق های نجومی را افشا کرد و در صدد افشای بقیه بود، من کاری به عزل و نصب وی ندارم اما می خواهم بگویم این واقعیت وجود دارد و دیوان محاسبات هم به آن رسیده اما آن اهتمامی که باید مجلس به خرج میداد و پیگیری می کرد، متاسفانه کمرنگ شد.

وی با بیان اینکه موضوع پیگیری حقوق های نجومی موجی بود که آمد و رفت، گفت: این مسئله جزو مطالبات رهبری، مردم و کارمندان دولت است که باید مورد توجه و پیگیری جدی قرار گیرد.

ابطحی خاطرنشان کرد: من معتقدم بحث پیگیری حقوق های نجومی به این مجلس نخواهد رسید یعنی بنده این مجلس را درگیر اتمام طرح ها و لوایح و انتخابات ها می دانم بنابراین امیدی ندارم که پیگیری شود.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به این سوال که پیگیری ها برای حقوق نجومی افراد تا سال ۹۷ بوده پس تکلیف نجومی بگیران ۹۷ و ۹۸ چه می شود، گفت: دیوان محاسبات گفت سقف را ۲۰ میلیون بگذارید و بعضی ها را هم رسیدگی کرد اما همچنان ما خبر داریم و برخی اسناد هم منتشر شده که برخی مدیران دستگاه های دولتی و شرکت های دولتی وابسته به وزارت خانه ها نه تنها ۲۰ میلیون بلکه ۵۰ میلیون هم دریافت می کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در پاسخ به این سوال که چه تعدادی از حقوق بگیران نجومی در زندان هستند، گفت: آمار دقیقی از تعداد آنها ندارم. می گویند برخی در زندان هستند آنهم بخاطر سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری که در حال حاضر در زندان به سر می برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.