آیت الله کاظم صدیقی:
عده ای برای تصویب FATF هنوز هم دروغ می گویند/ آیا برجام کافی نبود که می خواهید مضیقه جدید تحمیل کنید؟

0 ۴۳۶

آیت الله کاظم صدیقی در خطبه های نمازجمعه امروز (۱۷آبان) تهران، لزوم توجه به یاد خدا را مورد تأکید قرار داد و گفت: این موضوع، مخصوصاً درباره مسئولان و حقوق بگیران ملّت، اهمیت ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان و مزدبگیران ملّت، خود را ارباب نبینند، تصریح کرد: این حقوق ها از سفره ملت و از جیب همین مردم است. از سفره همین مردم جنوب شهر و شهید داده ها و مدافعان بزرگوار حرم است.

صدیقی ادامه داد: مسئولان اگر خدا را یاد کنند، عائله خدا را از یاد نخواهند برد؛ گرانی و فاصله طبقاتی را تحمل نمی کنند؛ رنج رنجورها را برنمی تابند، برای رضای خدا، قسط و عدل و رعایت حقوق مردم را نصب العین خودشان قرار می دهند. همچنین نوکری مردم را برای خودشان افتخار می دانند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) گفت: یکی از حقوق مهمی که امام حسن عسگری به گردن عالم دارد این که ولی الله الاعظم، حضرت مهدی(عج) به عنوان یک امانت الهی را در دامن خود متجلّی کرد و عالم، از وجود امام حسن عسگری و نرجس خاتون چنین سرمایه و آب حیات و چنین دادرسی را در دسترس دارد.

وی با بیان اینکه هیچ دوره ای را پیدا نمی کنید که بشر، مصلح کل را جستجو نکند و عدل و قسط عمومی را آرزو نکند، گفت: این میل و خواستن، تلقینی نیست، بلکه تکوینی است. خدایی که عطش می دهد امکان ندارد آب ندهد. این خلاف عقل و عدل و حکمت است. جهان تشنه امنیت، عدالت و وحدت است. تشنه تجلّی خدا در همه شئون است. انسان می خواهد آیینه ای پیدا کند که همه صفات خدا را در آن تماشا کند و چنین روزی در پیش است که همان روز ظهور مهدی موعود است.

صدیقی روز نهم ربیع، آغاز امامت حضرت بقیه الله الاعظم را به همه منتظران و مهدی باوران تهنیت گفت و افزود: خدا را به حقیقت «خمسه طیّبه» قسم می دهم که توفیق درک ظهور آن آقا را به همه عنایت فرماید.

وی با اشاره به اهمیت مسجد مقدّس جمکران گفت: در محضر حضرت آیت الله العظمی بهجت، عالمی پرسید که آیا مسئله مسجد جمکران مستند به یک خواب است؟ ایشان فرمودند که «اولاً مستند به خواب نیست، بلکه حسن مصلح جمکرانی در بیداری، وجود مقدّس حضرت را دید و نقشه مسجد را حضرت برای او ترسیم کرد. همچنین در طول قرن ها، ملاقات های فراوانی با حضرت در این مسجد اتفاق افتاده است. اینجا قدمگاه اولیاء است».

صدیقی ادامه داد: اخوی مرحوم قاضی از ایشان برای من نقل کرد که روضه ای را در مسجد جمکران برگزار کردیم و حضرت در این مراسم حضور یافتند و طیب الله می گفتند. سید حسن قاضی می گوید که به روضه خوان گفتم این طیب الله، مخصوص شما نیست، بلکه خطاب به همه کسانی است که در مراسم روضه شرکت کرده اند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه ها، حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را معنادار دانست و گفت: این حضور، نشانه عمق بصیرت مردم عزیز ما نسبت به خطری است که از ناحیه آمریکا، بشریت و صلح و امنیت را تهدید می کند.

صدیقی با بیان اینکه ملت ایران در طول مدت مدیدی، خیانت های آمریکا را چشیده است، گفت: سال ۳۲ که دولت ملّی روی کار بود، علی رغم اعتماد مصدق مثل همه کسانی که اعتماد می کنند بعد هم توسری می خورند، دولت او را سرنگون کردند.

وی ادامه داد: امروز مسئولان ما وقتی جریان مصدق را می بینند باید درس بگیرند. برخی خیال می کنند اگر مرگ بر آمریکا نگوییم، آمریکا با ما کاری ندارد. مگر دولت ملّی برای نجات از انگلیس به آمریکا پناه نبرد؟! ولی دیدید با چه وضعیتی مصدق را برکنار و تا آخر در یک روستایی محدود کردند و رژیمی منحوس و بی کفایت ر ا سر کار آوردند. رژیمی که همه چیز را به غارت برد.

صدیقی خاطرنشان کرد: از مانی که امام علیه آمریکا قیام کرد و در این مدتی که انقلاب به پیروزی رسیده است، آنچه آمریکا می توانست برای براندازی نظام اسلامی و ضربه زدن به منافع ملت مضایقه نکرد.

وی با اشاره به سخن حضرت امام(ره) مبنی بر انقلاب دوم نامیدن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، گفت: انقلاب اول به نظر می رسید در مقابل استبداد داخلی رقم خورده است و انقلاب دوم، برای استقلال کشور و مقابله با استکبار بیرونی است و نشان می دهد که ملّت ایران، زیر پرچم نیابت حضرت حجّت و ولایت فقیه، مصمم است کشوری را از وابستگی به همه کشورهای فاسد، مستقل کند و پایگاهی درست کند که پایان آن، حضور حضرت مهدی ارواحنا فداه باشد.

صدیقی در بخش پایانی خطبه های نمازجمعه تهران، نامگذاری سال ۹۸ به رونق تولید و سپری شدن ۸ ماه از این نامگذاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: آنچه ما را با مشکلات مواجه کرده است، داشتن چشم امید به بیرون و منتظر آن ها بودن است.

وی ادامه داد: تا مدتی در انتظار برجام نشستند و گفتند بدون برجام آب خوردن گیرمان نمی آید و آنچه نباید گفته می شد. کاری صورت ندادند تا برجام عملی بشود. بعد نتیجه برجام چه شد؟ مگر بنا نبود با برجام همه تحریم ها از بین برود؟! مگر طرفداران مذاکره نمی گفتد دیوار بی اعتمادی فرو ریخته است و در روز اجرای برجام، همه تحریم ها برداشته می شود؟! آیا یک تحریم برداشته شد؟ نه تنها برداشته نشد، بلکه چندین تحریم اضافه شد، هم در زمان دولت قبلی آمریکا که به امضای وزیر امور خارجه آن دل بسته بودند و هم در زمان این دولت.

صدیقی با یادآوری تأکیدات مکرر رهبر انقلاب در جریان مذاکرات منتهی به برجام مبنی بر اینکه به آمریکا اعتماد نکنید، گفت: منتظر بودند برجام امضا شود، بعد هم سه ماه سه ماه منتظر بودند که رئیس جمهور آمریکا چه تصمیمی می گیرد، حالا هم در انتظار فرانسه هستند. مگر مومن، چندبار از یک سوراخ گزیده می شود؟

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این ملت بزرگ و جوانان با کفایت که مسئله موشک را به خوبی در جهان مایه عزّت قرار دادند و به جبهه مقاومت پیروزی تزریق کردند و در نانو و قسمت های مختلف علمی با وجود تحریم ها، شاهکار کردند آیا اگر در جنگ اقتصادی به آن ها میدان داده شود، نمی توانند ملت را پیروز کنند؟! آیا اگر به جوانان انقلابی میدان داده شود و آن ها از انزوا بیرون بیایند، ما را به جایی نمی رسانند؟!

صدیقی با بیان اینکه انتظار می رود بیش از این مسئولان اقتصادی مردم را منتظر غربی ها نگذارند، گفت: این انتظار، ثبات را از بین می برد و بازرگانان و تولیدکندگان نمی توانند به خوبی کار خود را انجام دهند.

وی افزود: معلوم نیست فرانسه چه زمانی با آقایان کنار می آید. چرا باید آقایان به انتظار مذاکره مجدد با آمریکا باشند که به قول رئیس جمهور، هیچ دیوانه ای با آمریکا مذاکره نمی کند. مردم ما در ۱۳ آبان امسال برای همیشه، درِ مذاکره با آمریکا را بستند.

صدیقی با بیان اینکه تأسف آورتر این است که هنوز هم عده ای پیگیر تصویب لوایح مرتبط با FATF هستند و گاهی هم دروغ می گویند، افزود: گفتند در جلسه سران قوا توافق شده است و آن را به بیت رهبر انقلاب مرتبط کردند که بعد هم تکذیب شد. آیا برجام کافی نبود که آقایان می خواهند مضیقه های بیشتری را به ملّت تحمیل کنند؟

امام جمعه موقت تهران خطاب به دولت گفت: بس کنید، به ملّت تکیه کنید، به وعده های الهی دل ببندید و جهادگرانه کمر ببندید و از مردم کمک بخواهید و جوانان عزیز را به کار بگیرید تا نیازی به اینطور ذلّت ها نداشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.