دبیرکل جبهه پایداری:
آقای رئیس جمهور چطور به قوه قضائیه انتقاد می کنید، در حالی که مدعی گفت وگو هستید؟

0 ۱۵۹

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری در گفت وگو با خبرنگار تابناک درباره اظهارات اخیر رئیس جمهور و انتقادات وی از دستگاه قضایی اظهار کرد: واقعیت این است که بنده خودم هم توقع نداشتم، در هفته وحدت که ما بنای وحدت با جمیع اهل اسلام را داریم یک دفعه کسی که در رأس دولت ماست، بحث از تفرقه و اختلاف کند و درصدد رفع خرده حساب های با این و آن باشد.

وی در پاسخ به اینکه چرا آقای روحانی اخیرا این گونه صحبت می کند، گفت: واقعا بنده چنین توقعی از آقای روحانی نداشتم و فکر هم نمی کردم چنین کاری کند؛ پس بهتر است از وی بپرسید چرا، نه از ما.

آقاتهرانی در پاسخ به این که به نظر شما هدف ایشان از این سخنان چه بود، اظهار داشت: ما از دل و نیت جناب رئیس جمهور خبر نداریم، ولی باید از ایشان بپرسید، شما که دم از وحدت می زنید و حتی با کسانی که به آن ها کمترین اعتمادی نیست، گفت وگو می کنید، در حالی که آن ها خائن به نظام و مردم ما هستند و نشان داده اند که اصلا قابل اعتماد نیستند و نوشته و تعهدات شما را که شش سال به مردم چه وعده ها داده بودید، نقش بر آب کردند. شما با این قماش نامردمان گفت وگو می کنید، ولی چطور عملکرد قوه قضائیه را به چالش می کشید؟

وی نظر خود را نسبت به رئیس قوه قضائیه و اقدامات او برشمرد و گفت: آقای رئیسی نشان داده که من می توانم با اختلاس گران و کسانی که به اموال نظام و ملت بی توجهی می کنند، برخورد کنم. از این رو این نوع برخورد های رئیس جمهور اصلا پسندیده نیست و ایشان باید شخصا از این کار اقتدار و عدالت حمایت کند و فساد ستیزی باید در راس خواسته های نظام ما باشد و حتی اگر برادران خود مسئولان هم جرمی مرتکب شدند فرقی بین آن ها با یک فرد عادی نباشد، چون بالاخره این مردم به ما رأی می دهند و ما به وجود این مردم خوب و پاک افتخار می کنیم، و امثال شما با رأی این مردم به ریاست رسیده اید؛ از این روی باید به آن ها در برپایی عدالت بها داد.

وی تأکید کرد: توقع ما از آقای رئیسی نیز این است که برای عدالت محکم گام بردارند و به عنوان یک شهروند از وی و عملکرد همکاران دستگاه قضایی تشکر و قدردانی می کنم، و اصلا مهم نیست مجرم از کدام حزب و گروه باشد.

دبیرکل جبهه پایداری گفت: همه ارکان قوه قضائیه با واژه «داد» آمیخته و همراه شده. داد به معنای عدل است؛ موضوعی که همگان تشنه آنند و مقام رهبری در بیانیه گام دوم به آن اشاره کرده اند و در واقع این عدل و داد موضوع جدی و شعار اول اسلام و شیعه بوده و امیرالمومنین در دوران مبارک خود قدری از آن را به عالم انسانی نشان دادند و مسئولان باید جدی پای آن باشند.

آقاتهرانی اظهار کرد: خدای نکرده نباید با دوستان و کسانی که در مسیر عدالت حرکت می کنند به نحوی برخورد شود که احساس دلسردی کنند از این رویف بنده زمانی که رئیس جمهور این گونه صحبت کردند، تعجب کردم، چرا که وقتی عدل و داد به پا شود نظام و خود دولت به بهترین شکل ممکن می توانند به مردم خدمت کنند و گرنه اموال بیت المال را هر روز به نامی و به گفتاری می برند و دولت نمی تواند پاسخگو باشد. از این روی، جواب مردم را زمانی می توان داد که حامی عدالت باشیم.

وی تصریح کرد: زمانی که حامی مردم و عدالت باشیم بدون شک برخی ناراحت می شوند و برخی بدشان می آید، چون منافعشان تهدید می شود که مهم نیست. از این روی، انشاءلله امیدوارم در این مسائل بهتر عمل کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولین توجه داشته باشند با این حرف و نقد ها وقت خودتان و ملت را به این حرف های حاشیه ای ضایع نکنند که برای خدمت وقت تنگ است و اعمال زیاد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.