سردار حسین سلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «شکار کرکس ها»:
هر کاری بکنیم آن را اعلام خواهیم کرد/ سرزمین دشمن متجاوز را میدان اصلی جنگ می کنیم/ هر کس بخواهد سرزمینش میدان جنگ شود بسم الله

0 ۱۵۰

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز گذشته در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «شکار کرکس ها» با تأکید بر اینکه این نمایشگاه نشانه کوچکی است از پیشرفت های شگفت انگیز فناورانه کشورمان اظهار داشت: به تعبیر سردار حاجی زاده ما متنوع ترین کلکسیون پهپاد های ساقط شده قدرت های پیشرفته جهان نظیر امریکا را در اختیار داریم.

وی در ادامه افزود: مسئله سقوط همه این پهپاد ها در داخل مرز های کشورمان یک واقعیت تلخ را نشان می دهد؛ آنکه امریکایی ها به فضای کشور ما تجاوز کرده اند، اما واقعیت شیرینی هم وجود دارد و آنکه سقوط این پهپاد ها به معنای سقوط فناوری امریکا در مقابله با فناوری افرادی است که تحت فشار های ظالمانه و تحریم ها توانسته اند اقتدار خود را بسازند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر وجود شجاعت سیاسی در کشور که اجازه شلیک موشک ها را صادر کرد، تصریح کرد: به امریکایی هایی که خوی تجاوزگری شان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است باید گفت پهپاد های شما در فضای ایران چه می کنند؟

ما هر کسی را که به حریم مرزهای مان تجاوز کند مورد حمله قرار می دهیم. این مسئله واضح است و آشکار هم اعلام می کنیم. بدانید هر کاری هم بکنیم، آن را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: ما هم اراده عمل داریم و هم زبان گفتن و به مسئولیت گرفتن اقداماتی که انجام می دهیم.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه تاریخ میراث گرانبهای هر ملت است، تصریح کرد: هیچ کشوری از گذشته خود جدا نمی شود، در تاریخ هر سرزمینی وقایعی وجود دارند که در زمان وقوع شان متوقف نمی شوند و مسیر آینده کشور را ترسیم کرده و تبدیل به منابع افتخار، فرهنگ، جاودانگی و عظمت کشور می شوند. وی افزود: دفاع مقدس هنوز قطعه بی نظیر، طلایی، جاودان، قدرت آفرین و الهام بخش ملت و جامعه ماست.

فرمانده سپاه ضمن گرامیداشت سی و نهمین سالگرد آغاز دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس در ادامه عاشوراست و مانند آن در بستر زمان حرکت می کند، الهام می بخشد، فرهنگ می سازد و شکوه کشور را به تصویر می کشد و امروز معیار و میزان را برای ارزیابی قدرت این کشور در یک جنگ واقعاً جهانی را ترسیم می کند.

وی با اشاره به وضعیت کشور در سال های آغازین انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بسیار شگفت انگیز است که یک ملت در آغاز تولد یک هویت جدید، بتواند بر تمرکزی از قوای شیاطین عالم غلبه کند. این یک واقعه ساده نیست. انقلاب برای این ملت تولدی نوین بود و در آغازین سال های کسب استقلال این ملت، همه قدرت ها متحد شدند تا این ملت را در اوج نابرابری تسلیم کنند.

اما همه چیز دقیقاً برعکس و متضاد اراده جهانی اتفاق افتاد. سلامی با تأکید برآنکه آن جنگ تحمیلی آغاز تنها ماجرایی بود که هنوز پایان نیافته است و دفاع هنوز در اشکال دیگری ادامه دارد، گفت: ملت ما در جنگ قد کشید و قدرتمند شد. فکر کنید چگونه این ملت در فضای نبرد های سخت و سهمگین که با تمرکز همه قدرت های جهان علیه کشورمان ایجاد شده بود، یک رشد همه جانبه کرده است؟

سلامی افزود: به جغرافیای نفوذ امروز ایران نگاه کنید. به جغرافیای امکان عمل و سیطره استراتژیک نگاه کنید. ببینید انقلاب ما تا کجا پیش رفته است؟ امروز پیشانی جنگی نظام را ببینید. نبرد از پشت کرخه و کارون کجا و جنگ در شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ کجا؟ چگونه این ملت توانسته است این جغرافیا را گسترش بدهد؟

وی با بیان اینکه افق های گسترده و وسیعی مقابل کشور ما قرار دارد، به طرح این سؤال پرداخت که میدان موازنه چگونه تغییر کرده است؟ باید توجه داشت که این تغییر فقط در جغرافیای یک منازعه نیست. بر اساس ایده آل ها و مطلوبیت نظام سلطه قرار بود ما از نظر سیاسی نیز در جهان منزوی شویم. قرار بود نفوذ معنوی انقلاب و میدان جاذبه قدرت نظامی آن محو شود. قرار بود انقلاب از مرز های ملی ما عبور نکند. قرار بود ما پیشرفت نکنیم و هرگز به مدلی قابل تکثیر برای هیچ سرزمینی تبدیل نشویم.

فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: ما در جغرافیای مواجهه پیش رفتیم تا همان طور که همه می دانند، دشمنان ما نیز بدانند که ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا برده ایم. توانمندی های اصلی ما پنهان هستند. ما فقط بخش کوچکی از قدرت مان را آشکار کرده ایم و بخش کوچک تری از آن را به کار برده ایم. در مفروضات ما غلبه و سیطره بر قدرت های بزرگ یک موقعیت و یک میزان تلقی می شود. در فضای ذهنی ما بازی جنگ با قدرت های بزرگ، یک مفهوم متداول بوده و امروز نیز همین است.

سردار سلامی با اشاره به پیشرفت های کشورمان در عرصه های زیرساختی، علوم و فناوری های مورد نیاز خاطرنشان کرد: پیشرفت ما بر اساس رفتار دشمن بوده است. هرکجا آن ها تندی کرده اند، ما بیشتر قدرتمند شده ایم و هر کجا روی باز نشان داده اند، پیشرفت ما کمتر بوده است. عظمت امروز ما از درون میدان سخت مبارزه گذشته، ایجاد شده است. ما به مبارزه احترام می گذاریم و از آن فرصت می سازیم. ما از هیچ چیز نمی ترسیم. وی افزود: جنگ به ما فرمول غلبه را با مدل ایرانی انقلابی اسلامی آموخت. تحریم به ما استقلال واقعی را آموخت. تهدید دشمنان به ما آموخت که چگونه برد و دقت سلاح ها و قدرت تخریب آن ها را بر مبنای سلاح های دشمن تنظیم کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: ما امروز با اتکا به تجربیات گذشته، مهیای هر سناریویی هستیم. حکمت، تدبیر و قدرت مرکزی نظام در کنار اشتباهات دشمنان مان و نبود حکمت و فلسفه پیروزی بخش در میان آنها، توانست این موقعیت را در مختصات جهانی برای کشورمان بسازد و این راه ادامه دارد. سلامی با خطاب قرار دادن دشمنانی که از گزینه نظامی حرف می زنند، به آن ها برای آنکه دچار خطای راهبردی نشوند، توصیه کرد: باید چند واقعیت را بدانید و از زبان ما بشنوید. اول تاریخ کشورمان را از ۴۰ سال پیش به این طرف ببینید. ماجرای طبس را خوب نگاه کنید. به دفاع مقدس و بعد از آن و به ماجرا های دیگری در سال های اخیر، دقت کنید. این ها کافی است برای عبرت گرفتن.

سردار سلامی تصریح کرد: اراده ما برای واکنش قاطع در پاسخ به هر تجاوزی، قطعی است. ما اهل پاسخ هستیم. ما آغازکننده نیستیم، اما در واکنش مقتدر هستیم. هر کس می خواهد سرزمینش به میدان اصلی جنگ تبدیل شود، بسم الله وارد میدان شود. هرگز اجازه نمی دهیم، جنگی به سرزمین ایران کشیده شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: در صورت بروز درگیری ما تا آخر ادامه می دهیم. دقت کنید تهاجم محدود، محدود باقی نمی ماند. ما اهل تنبیه هستیم و تعقیب. نشان داده ایم تا فروپاشی هر مهاجمی از پای نمی نشینیم و نقطه امنی هم باقی نمی گذاریم. حساب کار دست تان باشد و اشتباه نکنید.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در حاشیه افتتاح «نمایشگاه شکار کرکس ها» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه موزه عبرت است برای دشمنان کشور و کسانی که ملت ایران را تحقیر می کنند. وی افزود: امروز بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و در سایه تهدیدات بی شمار دشمنان شاهد پیشرفت فراوان در عرصه های مختلف و به ویژه در حوزه هواپیما های بدون سرنشین هستیم. سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: ما جزو پنج کشور اول جهان در حوزه پهپاد ها هستیم و در حوزه ساخت رادار و سامانه های پدافندی به خودکفایی کامل رسیده ایم. امروز در حوزه موشکی نیز جزو قدرت های منطقه و چند قدرت بزرگ جهان هستیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تأکید کرد: ما همچون گذشته ایستاده ایم و اگر از دشمن غلطی سر بزند، حتماً پاسخ کوبنده ای در انتظار آن ها خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.