جواد کریمی قدوسی:
قانون اختیار تغییر در برجام را به دولت نمی دهد

0 ۳۲۷

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، درباره پیشنهاد دولتمردان درباره تغییرات در جزئیات برجام گفت: دولت شامل آقایان روحانی و ظریف و آقای ربیعی همان روش گذشته را که در بدو مذاکرات داشتند، همچنان پیگیری می کنند.

وی افزود:دولت دوست ندارد برجام از بین برود چرا که تنها حرف گفتنی و دستاوردشان همین برجام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: دولت تمام تلاش خود را بر این گذاشته تا آخرین نفس از برجام دفاع کند ولی آنها می دانند هیچ اختیاری در تغییر متن توافق ندارد. زیرا متن برجام و سیر آن در کشور طی شده و همه مردم از جزئیات آن مطلع هستندو حتی شورای عالی امنیت ملی هم نظرات خود را در این باره داده و متن و جزئیات آن را خدمت مقام معظم رهبری تقدیم کرده و هیأت نظارت بر برجام هم در این باره تشکیل شده است.

کریمی قدوسی گفت: به نظر می رسد که برخی آقایان به دنبال آن هستند که طرف غربی را مجاب کنند که به برجام بازگردد تا آنها هم گام هایی که جمهوری اسلامی برداشته را به عقب بازگرداند. این در حالی است که دولت چنین حقی را ندارد و اگر این کار انجام شود به نظر می رسد اقتدار نظام لوث خواهد شد.

وی افزود: هدایت اصلی برجام از سوی جمهوری اسلامی اینگونه است که گام های بعدی هم برداشته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: اعضای کمیسون امنیت ملی به دنبال بازدید از مراکز هسته ای هستند که انشاالله این هفته یا هفته آینده محقق خواهد شد.

کریمی قدوسی گفت: وقتی آقای روحانی در نیویورک به طرف غربی اعلام می کند که اگر بیشتر می خواهید باید بیشتر بدهید معنای خاصی دارد. این در حالی است که من هم اکنون خیالم راحت است که دولت چیزی دستش نیست.

وی تصریح کرد: اگر این اختیار در دستان دولت بود آنها حتما در نیویورک با برخی افراد دیدار می کردند. حتی این کار شاید اتفاقی هم برنامه ریزی می شد در حالی که آنها می دانند که مراقبت لازم از این افراد صورت می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:قطعا موضوعاتی که دولتمردان در خصوص برجام در پیش و حین سفر نیویورک مطرح کردند را در کمیسیون امنیت ملی رصد خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.