برای تسلیم شدن نیم متر پارچه سفید کافی است

0 ۱۵۶

رئیس جمهور محترم، چهارشنبه هفته قبل در مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بار دیگر و برای چندمین بار پیشنهاد برگزاری رفراندوم را پیش کشیدند و علی رغم آنکه پیشنهاد ایشان هیچگونه پیوست قانونی نداشت و توضیح قابل قبولی برای آن ارائه نشده بود ولی برخی از محافل سیاسی و روزنامه های حامی دولت کماکان بر ضرورت انجام آن اصرار می ورزند و مانند همیشه بی آنکه برای شعور مردم احترامی قائل باشند، در شیپور رفراندوم از سر گشاد آن می دمند -بخوانید فوت می کنند!- آقای روحانی پیشنهاد همه پرسی را بعد از آن مطرح کرد که گفته بود: «۴۱ سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم. یک عده می گویند تعامل سازنده باید داشت و عده ای دیگر عنوان می کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم»! و در ادامه با اشاره به اینکه «باید دانشگاه ها وارد مسائل استراتژیک شوند» گفت؛ «حتی اگر در این مسائل به نتیجه نرسیدیم، باید همه پرسی از مردم را برگزار کنیم. راهی نداریم چرا که این ۴۰ سال دائماً بحث کردیم. ما باید راه را انتخاب کنیم»!

صرف نظر از این نکته تاسف آور که به نظر می رسد رئیس جمهور محترم با وجود آنکه حقوقدان هستند از تفاوت رفراندوم تقنینی (موضوع اصل ۵۹ قانون اساسی) با رفراندوم اساسی (موضوع اصل ۱۷۷ قانون اساسی) با خبر نیستند! باید پرسید موضوع رفراندوم مورد نظر ایشان چیست؟! جناب رئیس جمهور آنگونه که از سخنانشان پیداست خواستار برگزاری همه پرسی درباره مذاکره با آمریکا هستند! چرا که مذاکره با سایر کشورها غیر از رژیم جعلی و اشغالگر قدس هیچ منع قانونی نداشته و ندارد.

حالا باید از رئیس جمهور محترم پاسخ این سؤال را که در نکته روز پنج شنبه کیهان آمده بود خواست که «مگر طی چند سال گذشته با موضوع برنامه هسته ای کشورمان با آمریکا به گفت وگو ننشستید؟ و در پاره ای از موارد، دل ندادید و قلوه نگرفتید؟ تا آنجا که امضای جان کری را تضمین دانستید و بعد از توافق هسته ای، این توافق را فتح الفتوح نامیدید و در پی آب و صابون بودید تا صورت منتقدان را بشویید و آنان را از خجالت بیرون بیاورید؟! خب، نتیجه چه بود؟ اگر بفرمایید نتیجه«هیچ» بود! جفا کرده و از بیان واقعیت دور شده اید، چرا که صنعت هسته ای کشور را از بین بردید، ده ها امتیاز نقد به حریف دادید، بسیاری از امکانات و ظرفیت های کشور را هزینه کردید، به جای لغو تحریم ها که هدف اصلی مذاکره بود، تحریم های فراوان دیگری را هم به ملت تحمیل کردید و… بنابراین آنچه به دست آوردید فقط «هیچ» نبود! بلکه ده ها پله پائین تر از هیچ بود»!

امروز اما، موضوع مذاکره با صراحت از سوی آمریکا و اروپا اعلام شده است و اصلی ترین بخش های آن، اینکه ایران از صنایع موشکی خود دست بردارد، به حضورش در منطقه و حمایت از جبهه مقاومت خاتمه بدهد و… کوتاه سخن اینکه به لقمه آسان و بی دردسری برای بلعیدن توسط آمریکا تبدیل شود! و این، در یک کلمه یعنی تسلیم ذلت بار در مقابل آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و حکام عیاش و سرسپرده برخی از کشورهای عرب منطقه.

جناب روحانی! تسلیم که به رفراندوم و مذاکره نیاز ندارد، برای تسلیم شدن نیم متر پارچه سفید کافی است تا در مقابل آمریکا روی دست بلند کنید! آیا غیراز این است؟! آمریکا و اروپا با صراحت اعلام می کنند که منظورشان از مذاکره، حل و فصل مسائل فیمابین نیست بلکه نتیجه ای که از مذاکره در نظر گرفته و بر آن اصرار دارند را پیشاپیش اعلام کرده اند بنابراین چرا آقای روحانی دیکته نویسی ایران برای آمریکا و اروپا را مذاکره! معرفی می کند؟!

مذاکره ای که آمریکا کف و سقف و متن آن را از قبل تعیین و اعلام کرده است که مذاکره نیست دیکته نویسی ذلیلانه است! آیا جناب رئیس جمهور از مردم شریف و پاکباخته ایران دعوت می کند که بیایند و در یک همه پرسی، نظر خود را درباره تسلیم شدن ذلیلانه به آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی حکام بی سر و پای عرب اعلام کنند؟! دعوت به این به اصطلاح رفراندوم اگر اهانت مستقیم به ملت نیست -که هست- پس چیست؟!

آقای روحانی پیش از این به درستی مذاکره با آمریکا را دیوانگی دانسته بود حالا چه اتفاقی افتاده؟ دیوانه ها عاقل شده اند یا عاقلان را به دیوانگی فرا می خوانند؟!

ایشان فرموده اند «۴۱ سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم. یک عده می گویند تعامل سازنده باید داشت و عده ای دیگر عنوان می کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم» این سخن جناب رئیس جمهور واقعیت محض است و در صحت آن کمترین تردیدی وجود ندارد! حق با ایشان است. با این تفاوت که جناب ایشان واژه تسلیم را به «تعامل سازنده»! و واژه مقاومت را به «تقابل مستمر»! تغییر داده اند! و باید گفت همانگونه که ایشان گفته است طی ۴۱ سال گذشته، یک جریان اندک و کم شمار که آقای روحانی از اعضای اصلی آن بوده اند به جای مقاومت در مقابل زورگویی ها و باج خواهی های آمریکا، نسخه تسلیم می پیچیدند و در سوی دیگر، امام راحل، رزمندگان اسلام و توده های پاکباخته مردم تسلیم در برابر دشمن را ننگ دانسته و بر مقاومت و حفظ جان و مال و ناموس مردم و تمامیت ارضی کشور تاکید می ورزیدند.

آقای روحانی تلاش کرده اند که تعداد اندک و کم شمار جمع خود را در حد و اندازه «یک جریان»! قلمداد کنند و سپس آن جمع بزرگنمایی شده را با توده های عظیم ملت به رهبری امام امت برابر بنشانند. در این خصوص به یک سند تاریخی که درپی می آید و فقط اندکی از بسیارهاست توجه کنید!

در دوره دوم مجلس شورای اسلامی و در اوج جنگ تحمیلی، تعداد اندکی از نمایندگان مجلس که آقای حسن روحانی در راس آنها بود، گروهی با عنوان «مجمع عقلا» تشکیل دادند. این گروه نیمه پنهان، این دیدگاه را ترویج و دنبال می کرد که ادامه جنگ به صلاح کشور نیست و باید با پذیرش شرایط حریف به جنگ خاتمه داده شود! (به این نکته توجه کنید که در آن هنگام هم دست کشیدن از مقاومت در برابر دشمن را «عاقلانه»! و به بیان دیگر مقاومت رزمندگان را غیر عاقلانه! می دانستند)!!

برادر عزیزم سردار سرلشکر محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مرداد ۱۳۶۴ در این باره می گوید: «چند وقت پیش، یک جلسه ای به اسم مجمع عقلا در مجلس محترم شورای اسلامی تشکیل شد و در این جلسه آمدند و از نظر خود، بحث هایی را مطرح کردند… این جلسات با ابتکار اشخاصی چون دکتر حسن روحانی در جهت اتمام جنگ تحمیلی تلاش می کردند مجمع عقلا سعی می کرد تا با بررسی شرایط وقت کشور و جبهه های جنگ نشان دهد که ادامه جنگ به صلاح کشور نیست و باید اقدامات سیاسی در جهت اتمام آن شروع شود…

خوف این می رفت که این بحث ها به خارج مجلس سرایت بکند و نتیجتاً باعث بشود که به جنگ لطمه وارد بشود. امام به محض اینکه این جلسه را فهمیده بود، دستور داده بود به آقای هاشمی که این چیست و چه کسی این جلسات را تشکیل می دهد؟ هر کس این جلسات را تشکیل می دهد، بگویید این جلسات را منحل کنند و این حرف ها را نزنند».

مجمع عقلای آقای روحانی با وجود مخالفت صریح حضرت امام(ره) از ادامه فعالیت خود در مجلس دست بر نمی دارد تا اینکه محسن رضایی در خرداد ۱۳۶۵ طی نامه ای به امام خمینی(ره) گزارش این اقدامات آقای روحانی را به حضرت امام می دهد و امام راحل نیز آقای هاشمی را احضار و از ایشان توضیح می خواهد. آقای هاشمی در یادداشت مورخ ۱۰ خرداد ۱۳۶۵ خود، ماجرا را چنین بیان می کند: «امام فرمودند طبق گزارش فرمانده سپاه، در جلسه ای جمعی از نمایندگان ، صحبت از مشکلات جنگ کرده و ختم جنگ را مطرح نموده اند.[حضرت امام] از من خواستند که به آنها بگویم ما باید تا آخرین فرد با صدام بجنگیم و صحبت از صلح نکنند.».

مرحوم هاشمی رفسنجانی در این باره سخن گویایی دارد و می نویسد: «مسئله بعدی امام[(ره)] بود که لحظه ای اجازه نمی داد درباره ختم جنگ بحث کنیم. در مجلس هم عده ای بودند به نام (مجمع عقلا) و آقای روحانی که برای پایان دادن جنگ فعالیت می کردند که امام آنها را سر جایشان نشاند.»

و بالاخره از آقای روحانی به عنوان رئیس قوه مجریه انتظار آن است -و حق مردم نیز هست- که به جای نظریه پردازی های حاشیه ساز و غیر علمی به وظایف اصلی خود که انجام امور اجرایی کشور و حل مشکلات مردم است بپردازند و…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.