عضو شورای مرکزی جبهه پایداری:
فساد در واردات چادر مشکی خارجی کاملا مشهود است/ با متخلفان برخورد شود

0 ۳۷۱

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به قیمت ۷۰۰ و ۸۰۰ هزار تومانی چادر مشکی، گفت: این موضوع ظلم به جامعه متدین ایران اسلامی است.

وی افزود: باید در جامعه تعادل ویژه ای ایجاد شود تا هم تولید داخل در کشور به صرفه باشد و اگر هم بنا داریم تا از تولیدکننده حمایت کنیم باید در موارد این چنینی اقدامات خود را انجام دهیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: اگر قرار است یارانه ای برای فعال سازی بخش های تولیدی کشور داده شود یکی از آن بخش ها می تواند در تولید چادر مشکی باشد تا بتواند در مقابل چادرهای خارجی با برندهای مختلف مقاومت کند.

وی تصریح کرد: باید ورود چادر مشکی خارجی به کشور با ارز آزاد باشد ضمن اینکه حتماً باید تعرفه بر آن وضع شود ضمن اینکه تمامی این اقدامات باید به سمتی باشد که در تعادل بین تولید داخلی و واردات حمایت از تولید داخلی در حداکثر باشد و نه تنها تولید داخلی را تأمین کند بلکه به سمت صادرات هم گام برداریم ضمن اینکه مردم هم باید در تهیه برخی کالاها مانند چادر مشکی حمایت شوند.

پژمانفر گفت: متأسفانه در شرایط فعلی نه حمایتی از تولید داخلی صورت می گیرد و نه بین تولید و واردات تعادل ایجاد شده است. این در حالی است که هم تولیدکننده با رکود و مشکلات متعدد روبه رو بوده و در حال تعطیلی کارگاه خود است و هم مصرف کننده حمایتی نمی شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه در مسیر واردات چادر مشکی خارجی به کشور فسادی شکل گرفته و باید دستگاه های متولی سعی کنند به این موضوع ورود کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در بازار چادر مشکی تعادل ایجاد کند که از تولید داخلی حمایت کرده و واردات چادر خارجی با ارز آزاد و همچنین تعرفه بالا صورت گیرد.

پژمانفر خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد و رئیس کارگروه مدل و لباس کشور هم باید به وظایف خود در این باره عمل کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به نظر می رسد که برخی دست های خارجی هم برای فراری دادن مردم از پوشیدن چادر مشکی وجود دارد به طوری که وقتی چادر مشکی ۷ تا ۸ برابر یک مانتو جلو باز فروخته می شود مردم را دچار مشکل خواهد کرد.

وی گفت: متأسفانه فساد موجود در واردات چادر مشکی خارجی اجازه نمی دهد که مردم بیشتری از چادر مشکی تولید داخل استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.