آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قضائی:
منافقین، سربازان بدون یونیفورم آمریکا هستند/ مدیری که نسبت به فساد حساسیت دارد، تخلفات در مجموعه اش کاهش می یابد

0 ۳۳۰

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضائی با تسلیت ایام شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت جوادالائمه (ع)، تصریح کرد: لازم می دانم به نیروهای امنیتی و همکاران قضایی خود به خاطر اقداماتی که در شناسایی، کشف و دستگیری جاسوسان آمریکایی داشتند خسته نباشید بگویم و به سهم خود از این عزیزان تقدیر و تشکر کنم.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: آنچه امروز استکبار جهانی در سر می پروراند و برای تحقق اهدافش افرادی را جهت جمع آوری اطلاعات به کشور ما گسیل می کند، خیال باطلی است که بارها آن را تجربه کرده اند. از جمله نخستین تجربه های آنها مامور کردن منافقین در عملیات هایی نظیر مرصاد بود که می توان از آن به عنوان یکی از قله های پیروزی جبهه انقلاب در برابر استکبار یاد کنیم.

آیت الله رئیسی با اشاره به ایام سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد، یاد و خاطره شهدای گرانقدر این عملیات را گرامی داشت و افزود: منافقین، سربازان بدون یونیفورم آمریکا هستند که در مقاطع گوناگون از جمله در عملیات مرصاد، با اقدام عبرت آموز فرزندان این ملت مواجه شدند و ما همواره لعنت ابدی را برای منافقین بر زبان جاری می کنیم.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: چه آن روز که استکبار جهانی، منافقین را علیه ایران مامور کرد و چه امروز که افرادی را در پوشش های مختلف به عنوان جاسوس و برای اقدام علیه امنیت ملی ایران مامور می کنند یا با کمک برخی کشورها در منطقه دست به جنایت می زنند، همواره دست تفوق وبرتری با جبهه انقلاب اسلامی بوده است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه طبق آمارهای سازمان ملل، امروز بیشترین میزان کشتار کودکان در یمن توسط آل سعود و در فلسطین به دست رژیم صهیونیستی ثبت شده است، آمریکا را مسئول مستقیم این جنایات دانست و یادآور شد: براساس تاریخ حیات ملت ها و آنچه قرآن کریم نوید داده است، روحیه استکباری دوامی نخواهد داشت و بر همین مبناست که امروز ایران اسلامی با وجود همه فتنه ها بیش از هر مقطع دیگر امنیت و آرامش دارد و این امنیت به مدد حضور پرصلابت مردم و تلاش های نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی تحت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب روز به روز در حال افزایش است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه کینه ملت ایران به دلیل جنایات آمریکا نسبت به هیأت حاکمه این کشور همواره در حال افزایش است، بار دیگر از تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاران خود در دستگاه قضایی به دلیل وارد آوردن ضربه سنگین به شبکه جاسوسی آمریکا در کشور، قدردانی و ابراز امیدواری کرد که بیش از پیش با هوشیاری و بصیرت خود، فضا را رصد کنند تا مانع از هرگونه اقدام علیه امنیت ملی توسط دشمنان شوند.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع نظارت اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت توجه ویژه همه مدیران و مسئولان در دستگاه های گوناگون نسبت به نظارت درون سازمانی اظهار کرد: به عنوان یک اصل غیرقابل تردید، هر سازمان و دستگاهی که درون مجموعه خود را به خوبی کنترل می کند، میزان جرم و تخلف در آن سازمان به شکل محسوسی کاهش می یابد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: دستگاه های ناظر برون سازمانی مانند سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات یا بخشهای دیگری که کار نظارتی را بر عهده دارند، مکلف به پایش روند اجرای قانون و حسن جریان امور در سازمان ها هستند اما نباید فراموش کنیم که همه این دستگاه های ناظر، در واقع بازوی کمکی سازمان ها هستند و نظارت اصلی را مدیران و مسئولان هر سازمان به عهده دارند.

آیت الله رئیسی گفت: هر جا یک مدیر نسبت به نارسایی، فساد و تخلف در مجموعه خود حساسیت دارد، طبعا تخلفات در آن مجموعه کاهش می یابد و هر جا این حساسیت نیست، شاهد تخلف، فساد و ناهنجاری هستیم. بر همین مبنا، ما اصل را بر تقویت و تشدید نظارت و بازرسی درون سازمانی در خود دستگاه قضایی و سایر دستگاه ها می دانیم.

رئیس قوه قضائیه، تقویت نظارت و بازرسی درون سازمانی را تضمینی برای اجرای قانون و حسن جریان امور در دستگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: خبرهایی که در جراید، لسان مردم و فضای حقیقی و مجازی منتشر می شود و دغدغه و مطالبه افکار عمومی است، مسئولیت مدیران کشور را برای نظارت سازمانی سنگین تر می کند تا در هر سه حوزه پیشگیری، حین فعالیت و پس از فعالیت ها، نظارت و بازرسی جریان داشته باشد.

آیت الله رئیسی همچنین در پایان جلسه امروز ضمن قدردانی از تلاش های سیدمرتضی بختیاری در طول دوران تصدی حوزه ریاست قوه قضائیه و آرزوی موفقیت برای وی در سنگر کمیته امداد امام خمینی (ره) در گره گشایی از کار مستمندان و توانمندسازی مددجویان، غلامحسین اسماعیلی را با حفظ سمت سخنگویی به عنوان رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه منصوب کرد و از انتصاب رئیس کل دادگستری استان تهران در آینده ای نزدیک خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.