نصرالله پژمانفر:
گام دوم کاهش تعهدات برجامی تو دهنی به اروپای دلال آمریکا زد

0 ۲۰۸

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عضو هیأت رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی در واکنش به عدم ایفای وظایف اروپا گفت: غربی ها احساس غلطی نسبت به عملکرد دستگاه دیپلماسی کشورمان در سنوات گذشته داشته اند که هر کاری می کنند وزارت خارجه خود را ملزم می داند پای کار آنها بایستد و هیچ نوع مقاومت و تلاشی در برابر خواسته های آنها داشته باشد.

وی افزود: اگر روند برجام را نگاه کنیم متوجه می شویم که روندی زیاده خواهانه در طول مدت انجام مذاکرات هسته ای بود و بر همین اساس آنها تلاش کردند تا بیشترین امتیاز را از ایران بگیرند که در همان مراحل اولیه موفق بوده و در پای میز مذاکره این کلاه گشاد را سر تیم مذاکره کننده ایرانی گذاشتند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس گفت: به نظر می رسد که آمریکایی ها و اروپایی ها مزه مسیر قبلی زیر زبانشان شیرین آمده و همان گام ها را برمی دارند اما این بار اراده ملت ایران و دستگاه دیپلماسی آن بوده که با اجرای گام دوم مقابل زیاده خواهی آنها بایستد و به صورت قاطع و جدی در این باره با توجه به هشدارهایی که مقام معظم رهبری داده اند موظف هستند ایستادگی کرده و در برابر خواسته های آنها مقاومت کنند.

پژمانفر گفت: اجرای گام دوم کاهش تعهدات ایران نشان دهنده آن است که آنها متوجه خواهند شد با کشوری توانمند و با اراده مواجه هستند.

وی گفت: باید تو دهنی محکمی را به غربی ها و اروپایی ها که نقش دلال برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره و امتیازگیری مجدد ایفا می کنند داشته باشند و متوجه شوند که دلالی به نفع آنها نیست.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس گفت: اگر اروپا به دنبال حفظ موقعیت خود است باید بداند که این موضوع در جدا شدن از ایالات متحده است چرا که اراده ملت ایران و قاطعیت جمهوری اسلامی گام دوم را برداشته و گام های بعدی را هم محکم تر برخواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.