مبارزه با مفاسد حوزه غذا و دارو ؛
حمایت «جلیلی» از مواضع ضد فساد وزارت بهداشت

0 ۱۵۸

عصر امروز سعید جلیلی عضو شورای عالی امنیت ملی در حاشیه نشست با دبیران کارگروه های تخصصی دولت سایه اعلام کرد: باید از مواضع ضد فساد در وزارت بهداشت پشتیبانی کنیم.

وی ادامه داد: همچنانکه آحاد جامعه وظیفه دارند به تایید، تصحیح و تکمیل روند ها کمک نمایند، ما نیز موظفیم از رویکرد های صحیح پشتیبانی و رفتار های درست را تایید کنیم.

جلیلی خاطر نشان کرد: اینکه وزیر محترم بهداشت اعلام می کنند که عزم مبارزه با اخلاگران و سودجویانی را دارند که با فرصت طلبی قصد اخلال در نظام سلامت کشور را داشته اند، این موضع وزیر یک رویکرد درست است که باید از آن حمایت شود.

وی اضافه کرد: اگر وزیری عزم جدی برای مبارزه با فساد در حیطه مسئولیت خود را دارد، باید مردم و ارکان نظام را در کنار خود ببیند تا با پشتیبانی آنها در این مبارزه موفق شود. من شناخت فردی از آقای وزیر ندارم اما این رویکرد ایشان مغتنم بوده و باید به کمک شود.

جلیلی تاکید کرد: اگر دستگاهی که متولی سلامت کشور است مدعی فساد و اخلال در امر حیاتی و مهمی چون دارو و تجهیزات پزشکی میشود، مجلس، قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی همه باید کمک کنند تا چنین فساد مهمی ریشه کن شود.

وی بیان داشت: کارگروه نظام سلامت دولت سایه نیز آمادگی دارد تا یافته ها و پیشنهادهای خود را در این زمینه ارائه نماید.

گقتنی است سعید نمکی، وزیر بهداشت دولت دوازدهم در نشست اخیر خود با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود: «جو سنگینی را تحمل کردم و میکنم، حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می شوند. شبکه رانت، فساد و انحصار به هزار و یک رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند. از پیگیری، شناسایی و افشاگری علیه آنها عقب نشینی نمی کنم. یک جریان از بیرون وزارت بهداشت هدایت می شود و عده ای تطمیع می کنند که اتفاقا من را مصمم تر کرده تا با جدیت و سرعت بیشتری برخورد کنم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.