پژمان فر:
دادن اختیارات بیشتر به کسی که برنامه ای ندارد سم است

0 ۱۵۱

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس گفت: دادن اختیارات بیشتر به رئیس جمهور در حالی که هیچ برنامه ای برای آن ندارد یک سم مهلک است.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به درخواست رئیس جمهور برای دادن اختیارات بیشتر به وی گفت: سوال ما از آقای رئیس جمهور این است که این اختیارات بیشتر را برای چه برنامه ای می خواهد استفاده کند. برنامه هایی که مربوط به دولت است و وظیفه دولت است که باید آنها را انجام دهد اما دولت به شدت در انجام این وظایف و اجرای برنامه ها کوتاهی می کند.

وی افزود: اختیارات به طور کامل در دست دولت هست و حتی این اختیارات بیشتر هم شده؛ جلساتی که سران سه قوه برگزار می کنند و مواردی دیگر همگی اختیارات بسیار بالاتری را برای رئیس جمهور ایجاد کرده و همانطور که اشاره شد ریاست شورای اقتصادی سران قوا یکی از این موارد است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: اگر منظور آقای رئیس جمهور از دادن اختیارات بیشتر به وی این است که قانون اساسی کنار گذاشته شود و آقای روحانی اصل تفکیک قوا را نپذیرد و به این سمت حرکت کند که در محدوده کاری قوه قضاییه و قوه مقننه ورود داشته باشد، این کار غلط است. این در واقع یک نوع دخالت در امور دیگر قوا است کما اینکه آقای رئیس جمهور دخالت های فراوانی هم در امور قوای دیگر داشته است.

پژمانفر خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور در واقع با اینگونه اظهارات خود در صدد فرار به جلو است چرا که وی باید نسبت به عملکرد خود و دولتش در ۶ سال گذشته پاسخگو باشد چرا که در این مدت با وجود مسئولیتی که داشته هیچ کاری برای مردم انجام نداده است. امروز مشکلات مردم بیشتر شده، به پاسپورت ایرانی بیشترین توهین ها شده، عزت و اقتدار مردم از دست رفته، سفره مردم کوچک تر شده و دولت هیچ برنامه ای برای حل مشکلات مردم نداشته است و هنوز هم پس از ۶ سال دولت می گوید چنین کارهایی باید بشود و ما باید چنین کارهایی انجام بدهیم.

وی افزود: مهم این است که ما نگران قانون شکنی های آقای روحانی هستیم، آقای روحانی بیشترین قانون شکنی را در کشور انجام داده و نهادهای نظارتی مثل سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، مجلس و … بیشترین تذکرات را در خصوص انحراف دولت آقای روحانی از قانون داشته اند و اینها نشان دهنده این است که آقای رئیس جمهور نمی خواهد در مسیر قانون حرکت کند و این یک فشار بسیار زیادی را به کشور تحمیل خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: امیدواریم در طول دو سال باقی مانده از کار دولت، آقای روحانی در برابر قانون تمکین داشته باشد و خود را ملزم به اجرای قانون بداند.

پژمانفر در پایان خاطرنشان کرد: فردی فقط اختیارات می خواهد و برای این اختیارات درخواست شده هیچ برنامه ای ندارد، دادن اختیارات به چنین فردی یک سم مهلک برای کشور است؛ اگرچه من معتقدم اگر همه اختیارات کشور را هم به دست آقای روحانی بدهند همانطور که در طول ۶ سال گذشته غیر از عقب افتادگی برای کشور نتیجه ای در پی نداشته و هیچ اقدامی برای مردم نکرده در آینده نیز نه تنها کاری انجام نخواهد داد بلکه مشکلات کشور را هم بیشتر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.