امام جمعه مشهد:
مسئولان آرایش جنگی بگیرند/ آب سنگین اراک راه اندازی شود

0 ۳۱۳

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: جامعه ما به مناسبت ماه مبارک رمضان روزه دار بوده و کسی که روزه خواری می کند وحدت اجتماعی مردم و هنجارها را می شکند که طبق قانون باید با وی برخورد شود.

وی افزود: در آرایش جنگی باید مدیران و مسئولان جلودار باشند و بدانیم فرهنگ و ادبیات ما در جنگ اقتصادی مقابل دشمن همان ادبیات دوران ۸ سال دفاع مقدس است. در آن دوران جوانان می دیدند فرماندهان در صف اول قرار دارند و آنان نیز تبعیت می کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز اگر قرار است جامعه ما مقابل جنگ اقتصادی دشمن بایستد باید مدیران و مسئولان جلوتر حرکت کرده و جنگ را مدیریت کنند نه اینکه از مردم عقب تر باشند.

علم الهدی تأکید کرد: اینکه مدام بگوییم انبارها پر از کالای اساسی است اما مدیریت نشود که کالا با قیمت گران به دست مردم برسد درست نیست. نباید مدیران خود را کنار بکشند و اجازه دهند یک عده زالوصفت در بازار مردم را دچار مشکل کنند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: اگر شما نمی توانید از مسئولیت کنار بروید و اجازه دهید کسانی که می تواند وارد عرصه شوند. بر جامی را تصویب کردید که از روز اول رهبری اعلام کردند آن ها به عهد خودشان وفا نمی کنند اما عده ای قبول نکردند و این همه خسارت به جامعه و فناوری کشور وارد شد و حالا به حرف مقام معظم رهبری رسیدید و لااقل محکم بایستید و غنی سازی ۲۰ درصد را باز گردانید و آب سنگین اراک را راه بیندازید.

وی خاطرنشان کرد: اگر با قدرت وارد میدان شوید مردم هم از شما حمایت خواهند کرد و پشتیبانتان خواهند بود. مردم ۴۰ سال نشان دادند با آمریکا آشتی نمی کنند و به همه فهماندند از استکبارستیزی دست بر نخواهند داشت. مردم در نداشتن ها مقاومت می کنند و این مسئولان هستند که باید نقش خود را ایفا کنند.

علم الهدی تأکید کرد: آرایش جنگی مشخصه هایی دارد که یکی از آن ها رونق تولید است و در این شرایط که نزولات جوی خوب بوده باید کشاورزی و دامداری مدیریت شده و در این حوزه ها به خارج وابسته نباشیم.

امام جمعه مشهد تأکید کرد: باید دشمن بفهمد کشور ما آماده جنگ اقتصادی است و مانند دیگر عرصه ها در این حوزه نیز شکست خواهد خورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.