امیرآبادی:
مجلس پالرمو را با عجله بررسی کرد/ ۳۰ طرح دوفوریتی معیشتی در صف انتظار

0 ۱۳۲

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) پارلمان، در مخالفت با دوفوریت بررسی لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی اظهار داشت: ما قانون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را قبلا اصلاح کردیم و پش از این هم آن را تصویب کرده بودیم.

وی افزود: هیچکدام ما مخالف مبارزه با پولشویی نیستیم، بنابراین مسئله را جوری مطرح نکنید که مخالفان این لایحه موافق پولشویی در کشور هستند. ما علم شفافیت را پیش از این در مجلس برداشتیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ۶ ماه پیش لایحه آورد و ما قانون مبارزه با پولشویی را اصلاح کردیم، بنا نیست هر هفته چیزی یاد دولت بیفتد و آن را در حالت دو فوریت به مجلس بیاورد، گفت: حدود ۳۰ طرح دوفوریتی نمایندگان با عناوین معیشت مردم و رونق تولید در نوبت است که مجلس وقتی برای آن ندارد.

امیرآبادی با تأکید براینکه قانون مبارزه با پولشویی پس از رسیدگی در مجلس به شورای نگهبان رفت و چون ماهیت قضائی داشت و قوه قضائیه باید روی آن نظر می داد، محل ایراد شورای نگهبان قرار گرفت.

نماینده مردم قم با تصریح اینکه ما قوانین مربوط به FATF را در مجلس بررسی کردیم اما در تحریم ها چه تأثیری داشت. سازمان های بین المللی با دشمنان ما همراه هستند، اکنون هم این لایحه ای که دولت به مجلس آورده بسیار مهم است و قضات برجسته، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه باید روی آن نظر داشته باشند، بنابراین فوریت لایحه را به صلاح نمی بینیم و باید به صورت عادی در کمیسیون قضائی و حقوقی بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس پالرمو را با عجله بررسی کرد و شورای نگهبان به آن ایرادهای ترجمه و املایی گرفت که این برای مجلس خوب نبود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.