رئیس قوه قضائیه:
دستگاه قضا در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به دنبال کوله بران نیست

0 ۲۱۶

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تسهیلات بانکی باید به طرف تولید سوق داده شود زیرا اگر به سمت دلالی برود مشکلات زیادی ایجاد می کند.

وی بر توانمند سازی بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: ضروری است توانمندسازی از طریق پرداخت تسهیلات مورد توجه قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دستگاه قضا در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به دنبال کوله بران نیست بلکه با شبکه های عظیم قاچاق مبارزه می کند زیرا این شبکه ها اساس تولید کشور را تهدید می کنند.

وی با اشاره به اهمیت تولید گفت: هیچ کارگاه و کارخانه ای با توجه به اهمیت تولید نباید در کشور تعطیل شوند.

آیت الله رئیسی بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: واگذاری صحیح و توانمندسازی کمک کننده رونق تولید در کشور است.

وی رفع اطاله دادرسی را از اولویت های دستگاه قضائی برشمرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور باید پیش بینی، پیشگیری و پیگیری مناسب حوادث طبیعی مورد توجه قرار گیرد.

وی از مسئولان سیستان و بلوچستان برای مهار سیلاب سیستان تقدیر کرد و گفت: امداد و نجات در سریع ترین زمان ممکن در این حادثه انجام شد اما عمران و آبادانی باید دنبال شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به سیل اخیر در کشور اظهار داشت: از آنجایی که نگهداری ثروت های ملی امری ضروریست باید آسیب شناسی درست از این حادثه طبیعی انجام شود.

وی با اشاره به ظرفیت های سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان با برخورداری از ظرفیت های فراوان اقتصادی زمینه های زیادی برای سرمایه گذاری و کار آفرینی دارد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: مسئولان باید تلاش کنند سرمایه گذاران از بازگشت و سود دهی سرمایه اطمینان حاصل کنند.

وی با اشاره به اهمیت ریش سفیدی گفت: از آنجایی که این میانجی گری و ریش سفیدی ریشه در فرهنگ دینی و ملی ما دارد مورد حمایت دستگاه قضا قرار دارد.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: بازارچه های مرزی باید راه های ارتزاق معیشت مرزنشینان را به طریق قانونی فراهم کنند.

وی بر صادرات قانونی سوخت در مرزهای سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

رئیس قوه قضائیه تنها راه مقابله با دشمنان را مقاومت و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت عنوان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.