رئیس قوه قضائیه:
آمریکا و اروپا مشکلی از کشور حل نمی کنند/ عدالت در سخنرانی و قلم زدن کافی نیست

0 ۱۵۷

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر یکشنبه در سخنرانی روز میلاد امام عصر (عج) که در رواق امام خمینی (ره) حرم رضوی برگزار شد اظهار کرد: اعتقاد به موعد موضوعی مربوط به شیعیان نیست و امری دینی مربوط به همه ادیان ابراهیمی است و تمامی آنها آمدن منجی عالم بشریت را نوید داده اند.

وی افزود: علمای اهل سنت نیز بیش از ۳۰ کتاب برای موضوع ظهور و موعود نوشته اند و بنابراین اعتقاد به منجی در همه ادیان و فرق وجود دارد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: اعتقاد به منجی عالم بشریت، اعتقاد به عدل بوده و برای انسان معتقد به ظهور موجب رشد معنوی می شود و به همین دلیل در روایات تاکید زیادی بر خواندن زیارت آل یاسین شده زیرا در این دعا تاکید ویژه ای بر تأثیر اعتقاد به ظهور بر انسان ها شده است.

رئیسی تصریح کرد: آنچه یک انسان سالک در راستای امر به معروف و نهی از منکر انجام دهد در راستای رضای خداوند و امام زمان (عج) است. از شاخص های مهم حکومت مهدوی برپایی عدالت است.

وی اظهار کرد: به انسان توصیه شده هم خودش عادل باشد و در جامعه نیز عدالت را برقرار کند. عدالت در سخنرانی و قلم زدن کافی نیست و باید در متن جامعه عدل جاری شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز به برکت اعتقاد به مهدویت و موعود جامعه اسلامی امیدوار بوده و هیچکس حق ندارد ناامید باشد. رسانه های دنیا سعی بر القای یاس و ناامیدی دارند و سعی می کنند از طریق فیلم هایی که توسط سینمای هالیوود ساخته می شود القای ناامیدی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در سوی مقابل مکتب انتظار قرار دارد که در آن توقف و عقبگرد وجود ندارد و همواره در حال پیشرفت و ایستادگی در رسیدن به هدف است که در ایران توسط امام خمینی (ره) احیا شد و مردم توانستند مقابل رژیم ستمشاهی به پیروزی برسند.

وی تاکید کرد: نظام اهداف مهمی دارد که در سیره مهدوی گفته شده که مبارزه با فساد، تبعیض و فقر و برپایی عدالت است و مردم با این باور و اعتقاد طی ۴۰ سال گذشته پیش رفتند و امید را در دیگر کشورها از جمله فلسطین زنده کردند و حرکت دوباره را آغاز کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: جوانان جنوب لبنان با الگوگیری از ایران مبارزات خود را علیه صهیونیست ها شروع و موفقیت های زیادی را کسب کردند و ملت های دیگر شاهد این پیروزی ها بوده اند و به آینده خود امیدوار شده اند.

رئیسی خاطرنشان کرد: جوانان امروز سوال می کنند آینده جهان از آن کیست؟ قرآن کریم می فرماید آینده از آن متقین و صالحان است و باید باور داشته باشیم بنای دنیا حاکمیت حق و شکست باطل است.

وی تاکید کرد: اعتقاد به مهدویت به معنای زندگی امیدوارانه است که به انسان توان و قدرت می دهد تا به آینده روشن برسد و نیمه شعبان نماد امید به خدا، آینده توحیدی، از بین رفتن مستکبران در عالم و ختم شدن پرونده استکبار در عالم است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: امروز شعاع اعتقاد به مهدویت در منطقه روز به روز در حال افزایش است و معتقدیم این اقدام زمینه های تحقق عدالت در دنیا و زمینه سازی ظهور امام عصر (عج) است.

رئیسی گفت: جهت گیری نظام جمهوری اسلامی ایران رسیدن به آینده روشن و درخشان با وجود همه مشکلات و کاستیهاست زیرا معتقدان به ظهور برای رسیدن، همیشه آینده را درخشان می بینند و اگر مشکلاتی وجود دارد به دلیل برخی عملکردهاست که نیاز به اصلاح دارد.

وی اظهار کرد: آنچه موجب ایجاد رضایت در امام زمان (عج) می شود اجرای عدالت، توجه به حق خواهی و توجه به مستضعفان بوده و باید با ظلم، فساد و تبعیض مبارزه کرد و نباید اجازه داد در هیچ کجای نظام ما فساد لانه کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: برای حل مشکلات کشور آمریکا و اروپایی ها تاکنون کاری نکرده اند و نخواهند کرد و برای رفع مشکلات باید توکل به خداوند و اعتماد به نفس و اتکا به جوانان داخل داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.