آیت الله علامه مصباح یزدی:
در عالم اسلام نمونه ای مانند مقام معظم رهبری در تدبیر، شجاعت و دوراندیشی سراغ ندارم/ دشمنان می گویند تا ایران چنین رهبری دارد شکست خوردنی نیست

0 ۳۷۴

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: زندگی مقام معظم رهبری در عالم اسلام نمونه است و در عالم اسلام نمونه ای مثل ایشان در علم، تقوا، فراست، تدبیر، حلم، شجاعت، صبر، دوراندیشی سراغ ندارم.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی ظهر امروز در همایش سه دهه تدبیر و مقاومت «تبیین جایگاه رهبری مدبرانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب طی ۳۰ سال سکانداری انقلاب اسلامی» در محل مدرسه علمیه نواب مشهد اظهار داشت: قریب به ۵۵ سال قبل در حوزه علمیه قم، روحانی که درون حوزه هم غریب بود و زندگی روزانه اش هم به سختی اداره می شد احساس وظیفه کرد و تا پایان نفس خود به دنبال اجرای اسلام ناب بود، خیلی ها هم در همان زمان در درون حوزه با ایشان مخالفت می کردند اما اراده خداوند بر پیروزی ایشان بود ایشان در طول ۱۵ سال بر اساس سنت های الهی مورد امتحانات خدا قرار گرفت و خدا هم مزد او را داد همانگونه که حضرت ابراهیم و سایر پیامبران مورد امتحان قرار گرفتند.

آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: این سنت الهی است که کسانی که می خواهند به جایی، مقام و منصبی برسند مورد امتحان قرار می گیرند امام خمینی (ره) ۱۵ سال مورد امتحان خداوند قرار گرفت؛ دستگیری شبانه ایشان،؛ از دست دادن آقا مصطفی خمینی فرزند ایشان و حوادث و اتفاقات متعدد از این قبیل امتحانات بود که نتیجه اش حادثه عظیم استقبال تاریخی از امام (ره) بود.

وی با طرح سوال اینکه آیا این یک حادثه معمولی بود تصریح کرد: داستان های درون قرآن سراسر عبرت و درس برای انسان ها در طول تاریخ است و قضایای عینی را به ما نشان می دهد تا فریب مصادیق این داستان ها را نخوریم مشکل آنجاست که کسانی به دنبال دلخواه خود هستند؛ باید حواسمان را جمع کنیم این عالم عالم امتحان است همانطور که پیامبران و امامان امتحان دادند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: عده ای خواب این را هم نمی دیدند که حکومت و نظامی اسلامی با هیچ ابزار و امکاناتی بتواند شکل بگیرد، مگر اول انقلاب یادتان نیست تمام کشورهای پیشرفته دنیا علیه ما بودند و در جنگ تحمیلی حتی حاضر به فروش سیم خاردار به ما نبودند اما اراده خدا با او بود، اما امروز آمریکا از موشک های ایران می ترسد و اعتراف می کند که هفت میلیارد دلار در خاور میانه بدون هیچ فایده ای خرج کرده است و تنها عایدی آن ها شکست پشت شکست بوده است؛ اما با کدام قوت موفق شدیم؟ به تعبیر امام (ره) با پای برهنه این انقلاب مستضعفان بود این حجت را بر ما تمام می کند که اتکا خود فقط به اسباب عادی و مادی نباشد.

این استاد اخلاق تصریح کرد: کار به جایی رسید که خارجی، داخلی، دوست، دشمن پیر و جوان رهبری او را پذیرفتند اما منتظر بودند تا امام (ره) از دنیا برود و بعد فاتحه انقلاب را بخوانند و می گفتند که تازمانی امام (ره) هست نمی شود کاری کرد و در پی نقشه های شومی بعد از فوت امام ره بودند اما خدا بار دیگر به ما نشان داد که جایی که خدا کاری را اراده کند نمی شود اراده دیگری قالب شود.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: هنر بزرگ امام اخلاص او بود و راز پیروزی او اخلاص و احساس وظیفه او بود؛ قرآن، احادیث و تاریخ هم می گوید اگر کسی نیت خود را خالص کرد برای خدا و تمام توانش را گذاشت و به دنبال مقام نبود و فهمید که باید وظیفه اش را انجام دهد به سرمنزل خود می رسد.

وی افزود: زندگی مقام معظم رهبری در عالم اسلام نمونه است و در عالم اسلام نمونه ای مثل ایشان در علم، تقوا، فراست، تدبیر، حلم، شجاعت، صبر، دوراندیشی سراغ ندارم و ایشان فردی ممتاز در عالم اسلام است؛ ببینید که دشمنان ما راجع به مقام معظم رهبری چه مطالبی می گویند؛ یکی از بزرگ ترین شخصیت های جهان گفته بود تا ایران چنین رهبری دارد شکست نخواهد خورد این سخن کسی است که دوست ما نیست، این رهبر را خدا ساخت برای امروز ما ذخیره کرد.

آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: هر کدام از ما اگر بنای این را گذاشتیم که زندگی مان بر اساس وظیفه الهی تنظیم کنیم و هر کس این تصمیم را بگیرد و وفادار باشد او هم مثل سایر اولیا خدا از حمایت های خدا و لطف خدا به اندازه ظرفیت خودش بهره مند خواهد شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: تک تک ما باید سعی کنیم به وظیه خود عمل کنیم و دوم اینکه دیگران را روشن کنیم و وظایفشان را گوشزد کنیم و روح همه این دعوت ها هم باید بندگی خدا باشد، خدا را بشناسیم و جایی که با کمک هم می توانیم کار ها را انجام دهیم کارگروهی و تشکیلاتی بر اساس موازین اسلامی داشته باشیم وقتی اینگونه عمل کردیم می فهمیم که چرا رهبری در سخت ترین شرایط می فرمایند: من نسبت به آینده خوشبینم.

وی افزود: وعده های الهی در قرآن امید بخش بزرگی برای ما است و تجربه هم نشان داده کسانی که در سدد انجام وظیفه باشند نهایتا در هدفشان پیروزاند ولو ممکن است ضعف ها و مشکلاتی هم داشته باشند؛ پیروزی نهایی یک انسان، پیروزی هدف اوست و این پیروزی از آن کسانی است که نیت و اقدامشان خالص باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.