سرلشکر جعفری:
تمام سرزمین های اشغالی تحت پوشش موشک های حزب الله است

0 ۱۷۲

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی تفصیلی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نکات مختلفی پیرامون فعالیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته است که در ادامه گزیده ای از مهمترین بخش های این مصاحبه را می خوانید.

سرلشکر جعفری درخصوص تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: آنها (صهیونیست ها) رویای گسترش از نیل تا فرات را در سر داشتند و در ۵۰ سال اخیر می خواستند این برنامه را اجرا کنند اما امروز نه تنها این رژیم جعلی نتوانسته ذره ای از خاک خود را گسترش دهد، بلکه در اطراف خود در محاصره کامل بوده و بخش عمده ای از خاک اشغال کرده را نیز از دست داده است.

وی با بیان اینکه موشک های حزب الله لبنان تمام سرزمین های اشغالی را تحت پوشش دارند، به مقاومت مردم فلسطین بویژه غزه اشاره کرد و افزود: این وضعیت و توانمندی که امروز در منطقه از جبهه مقاومت انقلاب اسلامی ایجاد شده، همه از موفقیت های بی نظیر انقلاب اسلامی است که خیلی هم قابل بیان نیست. یعنی بیشتر حسی است و باید حس شود.

فرمانده سپاه تصریح کرد: در یک کلام می توان گفت که دشمن در منطقه موفق نبوده و هر برنامه ای داشته و اجرا کرده، با شکست مواجه شده و نتیجه ای جز پیروزی برای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در پی نداشته است.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه در سوریه، محور اصلی مقاومت، مردم هستند، افزود: حدود ۱۰۰ هزار نیروی مردمی در سوریه سازمان دهی شده که مقابل داعش و جبهه النصره مقاومت می کنند و با معارضان سوری می جنگند.

وی با اشاره به شکل گیری مقاومت مردمی در عراق، گفت: در این کشور نیز ۱۰۰ هزار نیرو از مردم سازمان دهی شدند و برخی نیروهای ایرانی نیز برای انتقال تجربه ها رفتند تا آن ها را سازمان دهی کنند.

فرمانده سپاه با تاکید بر اینکه ما هزینه زیادی برای این کار نپرداخته ایم، گفت: اینها در برابر تریلیون ها دلاری که آمریکایی ها علیه مقاومت به طور مستقیم و غیرمستقیم هزینه می کنند، چیزی نیست.

سردار جعفری در گفتگو با مجله سروش تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اصلاً چنین هزینه هایی نمی کند و کمک نظامی را خود محور مقاومت از ایران مطالبه می کند و این وظیفه ماست که تجربه ها را در اختیار آن ها قرار دهیم و در بخش های مختلف توانمندسازی کنیم.

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی درخصوص فعالیت های سیاسی گفت: سیاست متولی خاصی ندارد. دیانت ما، عین سیاست ماست. اساس انقلاب اسلامی، سیاسی است. انقلاب اسلامی متکی به مردم است و بدون حمایت مردم معنا ندارد. مردم انقلاب را دوست دارند و آن را می خواهند. این انقلاب اصولی دارد که همه از آن حمایت و تبعیت می کنند. اگر جریانی بخواهد ذهن مردم را از اصول انقلاب اسلامی و خاصیت های این حرکت و دست آوردهای مثبت آن به سمت سازش هدایت کند و بگوید مردم به نفع شماست که سازش کنید، قطعاً سپاه مقابل آن می ایستد. باید بدانند که اگر سازش کنند، ذلت و بدبختی به بار می آید.

سرلشکر جعفری تاکید کرد: سپاه با جریانی که با نفاق و دورویی، سازش را طور دیگری تبلیغ می کند، مبارزه همه جانبه کرده و آن را افشا می کند. آن وقت عده ای به این کار می گویند مخالفت سیاسی سپاه و دسته بندی سیاسی که سپاه به آن ورود کرده! درحالی که این عین وظیفه سپاه است که با تمام جریانات فکری انحرافی که علیه انقلاب اسلامی موضع گرفته اند، مقابله کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه سپاه نباید در گروه بندی های سیاسی وارد شود و هرگز نشده و از حزب خاصی طرفداری نکرده است، عنوان کرد: در جریان و اهداف همراه با انقلاب، ده ها حزب داریم. سپاه هیچ وقت نمی تواند با یکی از این احزاب باشد و از آن حمایت کند. این کار را هم نمی کند، ولی با جریانات انحرافی که مخالف مسیر انقلاب اسلامی هستند و دنبال تغییر باورهای مردم اند، حتماً مبارزه خواهد کرد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: جریان اسلامی واقعی با مبانی و تفکر اسلامی، تاکنون در حاکمیت اجرایی کشور نبوده و این جریان بر اجرائیات کشور حاکم نبوده است. این، مشکل اصلی ماست. تفکر جهادی و انقلابی غیر از جنگ هیچ وقت بر کشور و مدیریت اجرایی آن حاکم نبوده است.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه توسعه به سبک غربی، بی توجهی به مردم محروم و بی عدالتی را در پی خواهد داشت، گفت: آیا این موضوع در کشور ما مطالعه شده که کشاورزی یا صنعت باید محور توسعه باشد یا هر دو به اندازه هم باشند؟ با اتفاقی که در کشور رخ داده، کشاورزی نابود شده و هیچ اقدامی برای توسعه کشاورزی، حمایت از کشاورز و تولیدات کشاورزی انجام نمی شود و حتی ضد آن نیز انجام شده، اما برعکس، این توسعه فقط صنعتی و به سبک غربی بوده است.

وی با بیان اینکه این مشکلات تقصیر کسی نیست و مردم باید درست انتخاب کنند، تصریح کرد: مردم حواس خود را جمع کنند. به این نگاه نکنند که در مناظره تلویزیونی، هر کسی رقیب خود را بهتر شکست داد، یا بهتر حرافی کرد و با دو کلمه، رقیب خود را شکست داد، به او رای بدهند. اگر قرار باشد پیروز صحنه انتخاب حرف زن خوبی باشد، همه ی انقلاب می شود حرف. امروز هم حرف تحویل مردم می دهند. کسی که فقط خوب حرف می زند، بعد از رای آوری هم صرفاً خوب حرف خواهد زد اما کسی که خوب عمل می کند، ممکن است در مناظره نتواند رقیب خود را شکست دهد. مردم باید تشخیص دهند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مردم باید به سابقه عمل و کارکرد افراد نگاه کنند. این را مردم دارند می فهمند و تجربه کردند، به خصوص در همین دوره این اتفاق بیشتر از قبل رخ داد. کسانی که خیلی سیاسی نیستند، این را بیان می کنند. انتخاب، باید درست و دقیق باشد.

سرلشکر جعفری در پایان با بیان اینکه جبهه انقلاب و جبهه حق، کار رسانه ای و تبلیغی را به خوبی بلد نیست، اظهار داشت: جبهه انقلاب در مقایسه با جبهه مقابل، یک سری محدودیت هایی دارد. ممکن است کسی بتواند چیزی بگوید که راحت قاپ مردم را بدزدد و جور دیگری بیان کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.