آغازبه کار ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری؛
آیت الله جنتی: مردم برای تهیه گوشت خود در سختی هستند/ پیگیری رانت های ارزی در صدر برنامه های رئیسی باشد/ آیت الله رئیسی نایب رئیس مجلس خبرگان شد

0 ۹۴

آیت الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز(سه شنبه ۲۱ اسفند) در آغازبه کار ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دور پنجم، با تبریک ماه رجب و اعیاد و نیز تسلیت شهادت امام هادی(ع) آن گفت: از دست دادن دو عضو برجسته مجلس خبرگان؛ یعنی آیت الله هاشمی شاهرودی و آیت الله مومن را تسلیت می گویم. فقدان این عزیزان برای ما مصیبت بزرگی بود.

وی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: با همه وجود و جسم و روح باید به درگاه خدا شکر و سجده کنیم که این انقلاب را با همه دشمنی های قدرت های حاکم بر جهان، از توطئه ها حفظ کرد و نقشه ها را نقش بر آب کرد.

آیت الله جنتی با بیان اینکه تمام هم و غم دشمنان این بود که انقلاب شکست بخورد، خاطرنشان کرد: در همین راستا مشکلات عدیده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را ایجاد کردند ولی خدا انقلاب را حفظ کرد.

وی تصریح کرد: دشمنان نمی توانند بر مقدرات الهی پیروز شوند. این انقلاب، اسلامی است و دشمنان با خدا طرف هستند.

رئیس مجلس خبرگان با تشکر از مردم بابت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این از مفاخر ما است و باورکردنی نیست برای کسانی که از سنت های الهی آگاه نیستند که مردمی که در شرایط سخت اقتصادی هستند و برای گوشت شان و مسایل ضروری خود معطل هستند، وقتی دعوت به راهمیمایی می شوند بهتر از سال های قبل حاضر می شوند.

وی ادامه داد: باید هرچه می توانیم به این مردم خدمت کنیم و مسئولان هر کاری که می توانند باید برای این مردم انجام دهند.

آیت الله جنتی، حضور شبانه ترامپ در عراق و عدم استقبال مسئولان عراقی از وی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این وضعیت رییس کشوری است که خود را ابرقدرت دنیا می داند.

وی در همین زمینه، حضور رئیس جمهور ایران در عراق را نشان دهنده قدرت ملت ایران دانست.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به سخن روحانی مبنی بر سپردن فرماندهی جنگ اقتصادی از سوی رهبر انقلاب به رییس جمهور گفت: فرمانده جنگ اقتصاد بودن، قدرت بزرگی است؛ رییس جمهور می خواهد با این قدرت چکار کند و چه برنامه ای برای مشکلات دارد؟

آیت الله جنتی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: یک شبه آشوب ارزی درست کردند و رانت های زیادی ایجاد شد که پرونده های آن ها در قوه قضاییه رسیدگی شد و از آقای آملی لاریجانی تشکر می کنم که برخوردهای خوبی انجام داد و در حال انجام است.

رئیس مجلس خبرگان، با تشکر از خدمات ده ساله رئیس سابق قوه قضاییه گفت: آیت الله آملی در طول ده سال قاطعانه کار کرد. از عدم انعطاف ایشان مقابل دیگران باید تقدیر کرد. خیلی ها می خواستند اهداف خودشان را از طریق وی دنبال کنند، اما او زیر بار نمی رفت.

آیت الله جنتی با بیان اینکه واقعاً از انتصاب آقای رئیسی به سمت ریاست قوه قضاییه خیلی خوشحال شدم، تصریح کرد: باید دست رهبری را بابت این انتصاب ها بوسید.

وی، انتصاب آیت الله رئیسی را بجا دانست و افزود: نشانه این به جا بودن، این است که داد دشمن را درآورده است. هرجا دشمن عصبانی شد یعنی ما موفق شده ایم.

رئیس مجلس خبرگان به برنامه های اعلام شده از سوی رئیس جدید قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: باید توصیه های رهبری مبنی بر تحول در قوه قضاییه، دنبال شود.

آیت الله جنتی ادامه داد: ضمن تقدیر از گذشتگان باید تحول ایجاد شود. آقای رییسی باید رانت های ارزی را پیگیری کند و این باید در صدر کارها باشد؛ چرا که خیلی ضربه وارد کرد و باید مشخص شود که چه کسی باید با این ها برخورد کند.

وی، لزوم مقابله با دانه درشت ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: دانه درشت ها همان کسانی هستند که وقتی دستگیر می شوند، تلفن ها به کار می افتد.

رییس مجلس خبرگان افزود: نمی خواهم اسم نهادها را بیاورم ولی از افراد نام و نشان دار زنگ می زنند که این فرد گناهی نکرده و قابل حل است. اینجاست که ایستادگی می خواهد. باید هم با کسانی که زمینه فساد را فراهم می کنند برخورد شود هم با کسانی که این کارها را انجام می دهند.

همچنین در این اجلاسیه انتخاب نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری پس از رحلت مرحوم آیت الله شاهرودی در دستور کار بود. در همین راستا آیت الله سید ابراهیم رئیسی از مجموع ۷۸ رأی اعضای مجلس خبرگان با ۴۳ رای به عنوان نایب رئیس نخست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد. آیت الله آملی لاریجانی با ۲۷ رای و آیت الله فاضل با ۵ رأی دیگر کاندیداهای نایب رییسی نخست مجلس خبرگان رهبری بودند. همچنین تعداد آراء ممتنع و باطله، هر کدام ۳ بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.