آیت الله صدیقی در نمازجمعه تهران:
چه تضمینی است که با امضای FATF چوب های محکم تری نخورید؟/ گوشت صد هزار تومانی حاصل برجام است

0 ۲۲۱

آیت الله کاظم صدیقی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به چهل سالگی انقلاب، با اشاره به دشمنی های صورت گرفته با انقلاب اسلامی اظهار داشت: اینکه دشمن بنشیند و در یک اتاق فکر برای ما تصمیم گیری کنند و ما هم آنها را قبول کنیم، خلاف استقلال فرهنگی است چرا که ما تابع قرآن و ائمه اطهار هستیم.

صدیقی افزود: این ما هستیم که باید به آنها درس دهیم نه اینکه آنها بنشینند و برای ما تصمیم بگیرند.

خطیب نمازجمعه تهران بیان داشت: اینها در جنگ اقتصادی نیز می خواهند مجاری و مخارج ما را رصد کنند تا ببینند چطور و از کجا درآمد داشته و با چه کسانی ارتباط داریم و در دنیا چه کسانی با ما مراودات اقتصادی دارند.

وی افزود: آنها می خواهند ما را خلع سلاح کنند و می خواهند از روی قانونی که خودمان امضا می کنیم ما را متهم کنند.

صدیقی با بیان اینکه من سرّش را نمی دانم که چرا آقایان این مساله FATF را رها نمی کنند، تصریح کرد: در جریان قرارگاه خاتم که در پارس جنوبی کارهای بزرگی انجام داده است آلمان از ما سوالاتی کرده است. اگر ما در جریان FATF رفتیم نمی توانیم این سوال را جواب ندهیم و قانونا ملزم می شویم.

صدیقی با اشاره به اینکه انسان عاقل سر خود را در اختیار دیگران قرار نمی دهد، اظهار داشت: ما نباید از دشمنان رنگ بپذیریم، شما در برجام هم اینقدر اصرار داشتید مگر نتیجه اش این نشده که بعضی به ما می گویند بچه هایمان مدت هاست گوشت نخورده اند ؛ الان گوشت کیلویی ۱۰۰ هزار تومان شده و این نتیجه برجام شما بود.

وی ادامه داد: چه تضمینی دارید اگر FATF ر ا امضا کردید چوب های محکم تری نخورید؟ FATF وسیله ای می شود برای تحریم های بدتر و فشارهای بیشتر. لذا اطمینان دارم هم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که از فرماندهان دفاع مقدس بودند و از امثال آقای وحیدی وقتی بدانند رهبری جنگ اقتصادی را از جنگ نظامی مهمتر معرفی کردند (مخالفت می کنند) رهبری فرمودند در جنگ اقتصادی توپ و تانک و تفنگ نیست اما ابزارهای خطرناکتری وجود دارد.

صدیقی اضافه کرد: همه ما می دانیم دنیا با ما در حال جنگ اقتصادی است. آنها می خواهند با دست خودمان خودمان را تحریم و نابود کنیم. در دو کمیسیون مجمع به اتفاق آراء با FATF مخالفت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: انشاءالله همه با تمام توان روز ۲۲ بهمن می آییم تا تاکید کنیم از راه امام و شهدا خارج نشده ایم و زیر پرچم ولایت فقیه همچنان با سربلندی بر مشکلات اقتصادی هم غلبه می کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه دشمن جنگ اعتقادی را در راس اقدامات خود قرار داده است، گفت: دشمن به جنگ همه مقدسات ما آمده است. اینکه می بینید مشکلات اخلاقی، فحشا و منکرات در شبکه های اجتماعی دامن زده می شود و با یک هجمه جهنمی بمباران می کنند این است که با فساد عملی، فساد عقیده ای هم پیش خواهد آمد.

خطیب نماز جمعه تهران بیان داشت: بعضی از گناهان کیفیت خیلی بالایی دارند که باعث به هم زدن امنیت و مخدوش کردن عفت عمومی و ناامن کردن اقتصاد می شود. ممکن است یک نفر یک کاری بکند و با یک تصمیم نابجای ارزی مدت ها مردم را گرفتار چالش اقتصادی و نگرانی و اضطراب کنند. این یک تصمیم بوده اما اثرش تنها برای آن روز نیست بلکه آتشی بوده که همچنان دارد می سوزاند و تلفات می گیرد.

صدیقی اظهار داشت: مردم ما با سوء مدیریت ها گرفتار فشارهای عجیبی شدند چند روزی که مشهد بودم تماسی که با زائرین داشتم این بود که برخی از فشار و مشکلات اقتصادی که دارند گریه می کردند و می گفتند به کجا پناه ببرند.

وی تصریح کرد: مسئولین ما باید بیدار شوند. خدا را در نظر بگیرند و مشکلات اقتصادی را حل کنند و حاشیه سازی نکنند. باید نسبت به مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده توبه کنند و برگردند و خادم مردم باشند.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: وقتی جواب درست به مشکلات داده نشد به سراغ حاشیه سازی می روند تا سرگرمی دیگری برای مردم درست کنند. مسئولین مسئولیت دارند و باید تصمیمات نپخته خود را جبران کنند و از مردم و خدا عذرخواهی کنند.

صدیقی خطاب به مردم نیز بیان داشت: خزانه خدا خالی نشده است یکی از مصادیق صبر، روزه است. روزه در شرایط سخت همان صرفه جویی و کنترل مصرف است. یکی از آثار و برکات روزه این است که از اسراف جلوگیری می کند. ما باید به مقدار ضرروت از امکانات استفاده کنیم اما مهمتر از آن ارتباط با خدا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.