بازتاب حضور مردم در رسانه های جهان؛
مردم در برف و باران آمدند؛ آمریکا باز هم شکست خورد

0 ۱۶۴

امید آنها به دی ماه ۹۶ بود اما چند روز بیشتر طور نکشید که مردم متوجه اهداف سیاسی دشمن از مطالبه به حق اقتصادی شان شدند و راه خود را از آشوب گران جدا کردند. آمریکا و متحدان آنها در منطقه چنان امید به نابسامانی های اقتصادی و طرح های توطئه خود بسته بودند که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که ایرانی ها نمی توانند جشن چهل سالگی انقلاب خود را بگیرند. به قول حسن روحانی «سران فاسد رژیم آمریکا»خیال داشتند تا امسال در تهران حضور داشته باشند.

رسانه های خبری دنیا در شگفتی از حماسه بزرگ مردم ایران نتوانستند زبان خود را در تمجید این ملت کنترل کنند. هر چند رسانه های فارسی زبان مزدور آمریکا، انگلیس، صهیونیست ها و سعودی این رخداد بزرگ را سانسور کردند.

رسانه های ضدانقلاب، سایت ها و کانال های تلگرام وابسته به آنها از جمله بی بی سی فارسی، صدای امریکا، ایران اینترنشنال، من و تو، رادیو فردا، رادیو زمانه، رادیو فردا، دویچه وله، زیتون، آمدنیوز و… که از مزدوران دشمنان ملت ایران هستند خبر راهپیمایی میلیونی مردم ایران را سانسور کردند. آنها حتی در ترفندی نخ نما شده و مضحک تصاویر حضور مردم را فتوشاپ معرفی کردند! با این وجود اما ۳۰۰خبرنگار خارجی از ۱۲۵ رسانه بین المللی راهپیمایی شکوه مند ملت ایران را در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر کشیدند.

شبکه های الجزیره، المیادین، المنار، دویچه وله، بی بی سی(انگلیسی)، فرانس ۲۴، رویترز و آسوشیتد پرس با قطع برنامه های عادی خود، بخش هایی از حضور میلیونی امروز ملت ایران را به طور زنده پخش کردند.

شبکه فرانس ۲۴ با پخش صحنه هایی از راهپیمایی میلیونی مردم در تهران اعلام کرد: سقوط نظام شاهنشاهی و استقرار انقلاب اسلامی برای خیلی ها غیر منتظره بود و بسیاری در خاورمیانه و حتی در جهان را به تعجب وا داشت

شبکه المیادین هم در گزارشی از تهران گفت: مردم ایران جواب تحریم های ترامپ و سیاستمداران آمریکایی را با شعار «مرگ بر آمریکا» می دهند. المیادین تصریح کرد: ایرانی ها، مبارزه با استکبار و آمریکا را نصب العین خود قرار داده اند .

خبرنگار المنار در تهران اعلام کرد : تظاهرات امسال ۲۲ بهمن در ایران پر رنگ تر و پر شورتر از سالهای گذشته است. مردم ایران با حضور خود پیام بزرگی به جهانیان می دهند و تاکید می کنند از نظام جمهوری اسلامی و ارزشهای آن دفاع می کنند .

شبکه سی ان ان هم از تهران گزارش داد: ایران نشان داده است در برابر آمریکا و فشارهای بین المللی تسلیم نمی شود

شبکه بی بی سی(انگلیسی) در خبری به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن چهلم در ایران و تهران پرداخت و افزود: انقلاب اسلامی آغاز شکل گیری یک قدرت منطقه ای بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که مردم ایران به طور گسترده سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ را جشن گرفتند. این خبرگزاری درباره برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران گزارشی منتشر و تاکید کرد که صدها هزار ایرانی به خیابان های تهران و دیگر شهرهای بزرگ و کوچک در سرتاسر ایران آمدند تا مراسم چهل سالگی انقلاب اسلامی را که در سال ۱۹۷۹ شکل گرفت، برگزار کنند.

آسوشیتدپرس در ادامه با ارائه جزئیاتی از وقایع ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گزارش داد: در این روز، آیت الله روح الله خمینی ایران را انقلاب اسلامی اعلام کرد. اکنون پس از گذشت چهل سال جمعیت زیادی در تهران در اطراف میدان آزادی تجمع کردند و با در دست داشتن پرچم کشورشان شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.آسوشیتدپرس همچنین در این گزارش با چند تن از شرکت کنندگان در این راهپیمایی گفت وگو و اظهارات آنها در دفاع از انقلاب اسلامی را منتشر کرد.

المسیره: راهپیمایان ایران جنایت های تجاوز به یمن را به تصویر کشیدند

یک شبکه یمنی در گزارش خود از راهپیمایی ۲۲ بهمن با انتشار تصویری نوشت که راهپیمایان ایران در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصاویر قربانیان تجاوز سعودی -آمریکایی به یمن را در دست داشتند. به گزارش ایسنا، شبکه المسیره یمن در گزارش خود از مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن با انتشار تصویر زیر نوشت که شرکت کنندگان در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران امروز (دوشنبه) تصاویر قربانیان تجاوز سعودی -آمریکایی علیه یمن را در دست داشتند.

در این گزارش آمده است که مشکلات مردم یمن از وجدان ملت گسترده ایران غایب نبود و راهپیمایان پلاکاردهایی در دست داشتند که تجاوز علیه یمن را محکوم می کرد. این شبکه یمنی نوشت که راهپیمایان ایرانی با در دست گرفتن تصاویری حمایت های غرب از تجاوز و حصاری که منجر به بدترین فاجعه انسانی در جهان شده است را محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، شبکه المسیره یمن در ادامه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و نوشت: صبح امروز (دوشنبه) راهپیمایی میلیونی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و دیگر شهرها برگزار شد. در این گزارش آمده است که مردم ایران صبح زود به خیابان ها آمدند و فریاد می زدند که به دستاوردهایی که در طول این چهل سال بدست آوردیم افتخار می کنیم و به آینده کشور امیدوار هستیم.

نظر خبرنگار شبکه ZDF آلمان در خصوص حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن: مردم گله دارند اما با نظام مشکلی ندارند

شبکه ZDF گفت: اکثریت جمعیت ایران زیر ۴۰ سال سن دارند. آنها انقلاب را ندیدند. من چند روز گذشته با خیلی از افراد صحبت کردم. آنها حتی با جمهوری اسلامی هم مشکلی ندارند. تنها ایرادشان به نحوه اداره کشورشان است.

۴۰ بهار؛ راهپیمایی های میلیونی در مناطق مختلف ایران

یک پایگاه خبری لبنانی در گزارشی با عنوان ” ۴۰ بهار؛ راهپیمایی های میلیونی در مناطق مختلف ایران” به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و آن را میلیونی توصیف کرد. به گزارش ایسنا، پایگاه خبری العهد لبنان در گزارشی در رابطه با راهپیمایی ۲۲ بهمن با انتشار تصاویری نوشت: به منظور گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان”یوم الله ۲۲ بهمن” راهپیمایی هایی میلیونی در هزار شهر و ده هزار روستا در سرتاسر ایران برگزار شد و شرکت کنندگان شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر می دادند.

در این گزارش آمده است: علیرغم سرمای زیاد و بارش برف و باران جمعیت زیادی در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کردند و شعار گ مرگ بر آمریکا سر دادند.این پایگاه خبری لبنانی در ادامه به حواشی راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و نوشت: سپاه ایران در این راهپیمایی تعدادی موشک به نمایش گذاشت. العهد در پایان نوشت که مردم ایران شب گذشته نیز از پشت بام خانه های خود بانگ الله اکبر” سر دادند و مراسم نورافشانی داشتند.

رویترز: ایرانیان گذشت چهل سال از سقوط شاه را با شعار مرگ بر آمریکا گرامی داشتند

خبرگزاری رویترز با انتشار بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی در سالگرد پیروزی انقلاب گزارش داد: صدها هزار ایرانی با شعار “مرگ بر آمریکا” گذشت چهل سال از سقوط شاه را گرامی داشتند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، صدها هزار ایرانی روز دوشنبه (امروز) به مناسبت گذشت چهل سال از سقوط شاه و پیروزی آیت الله روح الله خمینی در سراسر کشور راهپیمایی برگزار کردند.

رویترز با اشاره به اینکه ارتش ایران در ۱۱ فوریه ۱۹۷۹ (۲۲ بهمن ماه) اعلام بی طرفی و آیت الله خمینی نیز اعلام پیروزی کرد، گزارش داد: جمعیت زیادی از مردم ایران پرچم کشور را در دست داشتند و شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر دادند. این خبرگزاری در ادامه گزارش خود بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم جشن سالگرد انقلاب را منتشر کرد که گفته است ایران به توسعه برنامه موشکی خود ادامه می دهد و برای آن از هیچ کس اجازه نمی گیرد. رویترز همچنین گزارش داد: این تجمع بزرگ ایرانی ها در حالی شکل گرفته است که آنها با افزایش قیمت ها و تورم مواجه هستند.

خبرگزاری چینی شینهوا گزارش داد صد ها هزار نفر از مردم ایران، روز دوشنبه با راهپیمایی در سراسر این کشور چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. این راهپیمایی در شهر های مختلف ایران، با شعار های ضدآمریکایی همراه بود.

خبرگزاری فرانسه: ایران ۴۰ سالگی را نماد پختگی انقلاب اسلامی می داند

خبرگزاری فرانسه با اشاره به حضور گسترده مردم کشورمان در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب گزارش داد: ایران ۴۰ سالگی را نماد پختگی انقلاب اسلامی می داند.

خبرگزاری فرانسه گفت ، هزاران ایرانی روز دوشنبه (امروز) در مرکز تهران به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گرد هم آمدند، انقلابی که به هزاران سال پادشاهی پایان داد و هنوز در منطقه بازتاب دارد. خیابان های اطراف میدان آزادی به دلیل حضور شرکت کنندگان در این راهپیمایی که هر ساله همزمان با روز سقوط شاهنشاهی و پیروزی آیت الله خمینی برگزار می شود، بسته شده بود و خودروها امکان تردد نداشتند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه با اشاره به نمایش موشک های کروز و بالستیک در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن آورده است: ایران از چهلمین سالگرد انقلاب به عنوان نماد پختگی در سنت اسلام یاد می کند، سنتی که پیامبر اسلام نیز در آن مبعوث شد. به گزارش این خبرگزاری، راهپیمایی امسال در حالی برگزار شد که روابط ایران و آمریکا در بدترین شرایط خود به دلیل خروج رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای با ایران قرار دارد و جمهوری اسلامی به دلیل تحریم های آمریکا با چالش های اقتصادی مواجه است.

رسانه صهیونیستی «جوییش پرس» در گزارشی نوشت شمار زیادی از مردم ایران برای برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به خیابان ها آمدند. این رسانه صهیونیستی یادآور شد بارش برف، باران و سرمای زمستان هم نتوانست مانع حضور مردم ایران در جشن چهل سالگی انقلاب شود.

سانا گزارش داد: مانور قدرت ملت ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

خبرگزاری رسمی سوریه در گزارشی نوشت که میلیون ها نفر در سراسر ایران امروز برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب ۱۹۷۹ به خیابان ها آمدند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در گزارشی در رابطه با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت: مانور قدرت ملت ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز هم زمان در سراسر کشور انجام شد.

در این گزارش آمده است: میلیون ها نفر در سراسر ایران امروز دوشنبه برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب ۱۹۷۹ به خیابان ها آمدند.

خبرگزاری رسمی سوریه نوشت: در تهران از صبح امروز (دوشنبه) مردم از مسیرهای ۱۲ گانه به سمت میدان آزادی راهپیمایی خود را آغاز کردند و لحظه به لحظه بر سیل جمعیت افزوده می شد.

بر اساس این گزارش، بیش از شش هزار خبرنگار و فیلمبردار که ۳۰۰ نفر از آنها خبرنگار خارجی بودند جشن ملی مردم ایران را پوشش دادند. در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۲۰۰ میهمان خارجی متشکل از شخصیت های سیاسی، مذهبی، ورزشی و دانشگاهی مشارکت داشتند.

خبرگزاری سانا در ادامه گزارش خود به مساله به نمایش گذاشتن موشک های “قدر”، “قیام” و “ذوالفقار” در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت.

این خبرگزاری در ادامه به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و امیر حاتمی، وزیر دفاع کشورمان پرداخت.

اسپوتنیک: مردم ایران برای جشن انقلاب به خیابان ها آمدند

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش خود از برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی به انتشار بخش هایی از صحبت های رئیس جمهور کشورمان درباره توسعه برنامه موشکی ایران پرداخت.

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش خود از سالگرد انقلاب نوشت که ده ها هزار ایرانی روز دوشنبه برای جشن گرفتن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان ها آمدند.

این خبرگزاری روس در ادامه گزارش خود بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی در مراسم بزرگداشت انقلاب اسلامی در تهران را منتشر کرد که گفته است: ایران برای توسعه و ادامه برنامه موشکی خود تاکنون از هیچ کس اجازه نگرفته و نخواهد گرفت و به این مسیر و قدرت نظامی اش ادامه خواهد داد.

اسپوتنیک همچنین جزئیاتی درباره روزهای آخر منتهی به ۲۲ بهمن ارائه کرد که به سقوط رژیم شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ میلادی انجامید.

شبکه دویچه وله نیز در یک پیام توئیتری یک ویدئو از وقایع سال های پیش از انقلاب و چگونگی به پیروزی رسیدن تحرکات انقلابیون تحت رهبری امام خمینی در این سال ها منتشر کرد و گزارش داد که مردم ایران پس از گذشت چهل سال از ۱۱ فوریه ۱۹۷۹، روز دوشنبه سالگرد این انقلاب را گرامی داشتند.

خبرگزاری المعلومه عراق نیز اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شروع شده است. مسیرهای راهپیمایی به میدان آزادی می رسد. مراسم جشن در تهران با فعالیت های مختلفی از جمله گلباران شرکت کنندگان در راهپیمایی همراه است. صدها میهمان خارجی ازدهها کشور در راهپیمایی حضور دارند و صدها خبرنگار خارجی و داخلی به پوشش راهپیمایی خواهند پرداخت.

اسرار الاسبوع مصر نیز از به نمایش درآمدن موشک های بالستیک به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران خبر داد و اعلام کرد: واشنگتن فعالیت های موشکی ایران را با قطعنامه های شورای امنیت در تناقض می داند.

العهد لبنان نیز گزارش داد: ایرانی ها به شکل گسترده ای در راهپیمایی چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند و در مناطق مختلف این کشور با وجود سردی هوا و بارش برف و باران در مراسم شرکت کردند.

فلسطین الیوم نیز اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران موشک های بالستیک را به نمایش گذاشت. تهران و دیگر شهرهای ایران شاهد برگزاری راهپیمایی های مردمی به مناسب چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. پایگاه شبکه اسپانیایی زبان «تله سور» (Telesur) ونزوئلا در گزارشی در صفحه اول وب سایت خود نوشت: میلیون ها ایرانی روز دوشنبه به خیابان ها آمدند تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی (۱۳۵۷) را جشن بگیرند؛ انقلابی که رویدادی مهم در تاریخ ایران و خاورمیانه است.

این گزارش با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در بیش از هزار شهر و پنج هزار روستا، افزود: «ایرانی ها روزی را جشن می گیرند که دیکتاتوری پادشاهی پهلوی و تحت حمایت آمریکا را سرنگون و یک نظام جمهوری مستقل بر پایه قوانین اسلام تأسیس کردند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.