حسن رحیم پور ازغدی:
نتیجه اقتصاد برجامی همین است که امروز می بینیم/ برخی مسئولین رفتاری مثل منافقان دارند

0 ۳۵۱

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نتیجه اقتصاد برجامی همین است که امروز در جامعه می بینیم، گفت: نمی شود همه چیز را به اراده دشمن گره زد، اقتصاد مقاومتی اصلا در این کشور شروع نشد.

حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش «تجربه شکست یک اندیشه» که به همت بسیج دانشجویی در دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: هیچ کشوری در جهان قانون اساسی خود را به رای مردم نگذاشته است اما از بعد پیروزی انقلاب امام(ره) این کار انجام داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نفوذ آمریکا در در ایران در دوران پهلوی گفت: قبل از پیروزی انقلاب حتی عالی ترین مقامات رژیم پهلوی در مسائل مختلف باید با مقامات و مستشاران آمریکایی مشورت می کردند و از آنها نظر می گرفتند پس با این وضعیت مشخص است که ما نباید در آن زمان تحریم می شدیم.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه ما به شدت نیازمند علوم انسانی اسلامی هستیم، یادآور شد: علوم انسانی اسلامی به معنای آن است که عقل و تجربه ذیل نور وحی تعریف شود.

وی ادامه داد: برخی ها تا نام اسلام در پسوند علوم انسانی قرار می گیرد می گویند علوم انسانی اسلامی را لیبرال ها قبول نخواهند کرد، ولی مگر غربی ها علوم انسانی سوسیالیست ها را قبول دارند؟ مگر ما علوم انسانی سوسیالیست ها یا لیبرال ها را قبول داریم؟

رحیم پور ازغدی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات منافقین علیه مردم اشاره کرد و ادامه داد: منافقین همانند موش های صحرایی چند سوراخ احتیاطی به چند طرف برای خودشان حفر می کنند. هیچ وقت مشخص نیست حرف آن ها چیست و مدام حرف خودشان را عوض می کنند و به اصطلاح چندشخصیتی هستند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: این افراد متاسفانه هنوز هم در میان مسئولان ما هستند، افرادی که در یک روز متحجر هستند و در یک روز دیگر آنگونه روشنفکر می شوند که کسی باورش نمی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بدعهدی های غرب و امریکا یادآور شد: غربی ها سفیدترین حرف ها را می زنند ولی سیاه ترین عمل را دارند.

وی ادامه داد: خونین ترین قاره جهان، اروپاست؛ آن ها فقط در قرن بیستم، خودشان ۱۰۰ میلیون نفر از همدیگر را کشتند. آن وقت از حقوق بشر و دموکراسی و آزادی نیز حرف می زنند.

رحیم پور ازغدی گفت: در حوزه علوم سیاسی غربی ها ادعا دارند که از قرن ۱۹ و آگوست کنت، ما سیاست را علمی و عینی و به دور از نگرش های متافیزیکی و مذهبی می بینیم و بر همین اساس قواعد رفتار های سیاسی را کشف و داده ها را تجزیه می کنیم و سپس بر مبنای آن ها عمل می کنیم.

وی افزود: این حرف آن ها هم غلط و هم دروغ بود. غربی ها بعد از این ادعا هایی که داشتند، همواره تحت پوشش علم سیاست، ارزش های فاسد خود را تبلیغ کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با انتقاد از اظهارات برخی مسئولان در زمان امضای برجام، اضافه کرد: برخی به جای پاسخگو بودن به ناکارآمدی اقتصاد برجامی، انتقاد کردند که چرا موشک هایتان را نشان دادید و روی آن نوشتید «مرگ بر اسرائیل»؟

وی گفت: به جرات می توان گفت که نشان دادن موشک های ایران طی سال های گذشته، جنبه بازدارندگی بسیار زیادی داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت: بعضی از مسئولان بعد از برجام گفتند که جان کری قول داده! ولی نتیجه قول کری چه بود؟

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه نتیجه اقتصاد برجامی همین است که امروز در جامعه می بینیم، گفت: اقتصاد مقاومتی اصلا در این کشور شروع نشد. نمی شود همه چیز را به اراده دشمن گره زد. این ملت چند بار باید از یک سوراخ گزیده شود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.