مجید متقی فر:
تغییر سیف کافی نیست/ سیاست گذاران اصلی اقتصاد باید عوض شوند

0 ۱۶۷

مجید متقی فر، سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی در سیاست گذاری استقلال ندارد و دولت به چشم قلّک به آن نگاه می کند و هر وقت بودجه ای نیاز دارد، از آن برمی دارد. بنابراین، با تمام انتقاداتی که به عملکرد سیف وجود دارد، امّا باید گفت که وی، قربانی سیاست گذاران اصلی اقتصاد کشور شد.

وی با بیان اینکه سیاست گذاران اصلی اقتصاد باید مؤاخذه می شدند، اظهار داشت: تغییر آقای سیف دردی را دوا نخواهد کرد، چرا که او، فرد اصلی در حوزه اقتصاد نبود.

متقی فر با بیان تغییر سیاست گذاران اصلی حوزه اقتصاد، اثرگذار خواهد بود، تصریح کرد: ما به دیدگاه اقتصادی دولت نقد داریم و می گوییم هر کس در چارچوب این دیدگاه عمل می کند مشکل دارد. آن دیدگاه هم عبارت است از معطل کردن همه امور کشور، نسبت به چند اقدام خارجی. اصلی ترین اتفاقی که باید رخ دهد، تغییر این دیدگاه است.

وی ادامه داد: مشکل اصلی از جایی نشأت می گیرد که کسانی، وضعیت کشور ا معطل برجام یا توافق با غرب می کنند. هر کس که در این حوزه است اعم از مشاوران و سیاستگذاران اصلی، باید پاسخگو باشد؛ مثل مسعود نیلی که بدون پاسخگویی استعفا کرد. همچنین وزارای اقتصادی و صنعتی باید جوابگوی عملکرد خود باشند.

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه در چنین شرایطی تغییر رئیس کل بانک مرکزی آدرس غلط دادن و گم کردن اصل داستان است، تصریح کرد: فردی هم که جایگزین سیف شده، معلوم نیست دیدگاه و عملکردش چیست. بنابراین این هم نگران کننده است.

متقی فر با بیان اینکه در شرایطی نیستیم که بخواهیم آزمون و خطا کنیم، تصریح کرد: این انتصاب، این حس را ایجاد می کند که بیشتر به دنبال افرادی حزبی و گروهی هستیم تا متخصصان امر اقتصادی.

وی افزود: رئیس کل جدید بانک مرکزی هم دارای دیدگاه های اقتصاد آزاد است و ما در شرایطی نیستیم که بخواهیم کشور را به این طریق اداره کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.