خضریان در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی:
صهیونیست‌ها به اقدامات گروهک‌های تروریستی در دهه ۶۰ روی آورده‌اند/ لزوم پاسخ قاطع در جایی که انتظارش را ندارند

0 ۴۲

علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، هم‌رزمان شهیدش و شهدای راه قدس که در مسجد علی بن ابی‌طالب(ع) محله شهید جوزانی منطقه ۲۲ تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه ملت ایران توانست بر مبنای نگاه آزادی‌خواهانه حضرت امام خمینی(ره)، در مسیر خروج جمعی از ولایت طاغوت قدم بردارد، افزود: سخن و ایده سیاسی امام راحل برای آزادی‌خواهی صرفاً محدود به مرزهای ایران و ملت ایران و مذهب و دین خاصی نبود، بلکه مخاطب پیام امام همه بشریت بوده است.

خضریان با بیان اینکه اگر بپذیریم آزادی به ما هو آزادی اساس است و می‌بایست همان حساسیت‌ها را که نسبت به آزادی فردی و آزادی ملی خودمان داشته‌ایم، نسبت به آزادی فرد و یا ملت‌های دیگر نیز داشته باشیم، ادامه داد: این عالی‌ترین سطح آزادی خواهی است که ملت ایران آن را از امام خمینی(ره) آموخت و پای آن نیز ایستاده است. امام، آزادی‌خواهی و استقلال را برای همه ملت‌ها جدای از دین و مذهب مطالبه کرد و همان زمانی که در دفاع از ملت مظلوم فلسطین با رژیم صهیونیستی قطع رابطه کرد، با رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی نیز در حمایت از سیاه‌پوستان رابطه سیاسی برقرار نکرد و در همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب به حمایت از مردم افغانستان در مقابل زیاده خواهی شوروی ایستاد.

شهید سلیمانی تلاش کرد تا سیطره غربی‌ها را از جوامع اسلامی بزداید

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی بر مبنای مکتب امام بود که برای آزادی دیگر ملت‌ها وارد میدان شد و با مجاهدت‌های خود در تقویت جبهه مقاومت، توانست خط تاریخی انقلاب اسلامی را به بیرون از مرزهای ایران امتداد دهد و تلاش کرد تا سیطره غربی‌ها را از جوامع اسلامی بزداید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به هم‌زمانی سالروز رحلت علامه مصباح یزدی با شهادت سیدالشهدای مقاومت افزود: علامه مصباح و شهید سلیمانی دو نیروی هم‌جبهه‌ای در مسیر مقاومت بودند که از منظر اندیشه‌ورزی و نظامی‌گری، مسیر مقاومت را در پیش گرفتند. و این دو در امتداد یکدیگر هستند. چرا که مقاومت در میدان نبرد محتاج دلیل است و دلیل از اندیشه و فکر است که برمی‌خیزد. لذا اگر شاهدیم که جبهه مقاومت توانسته به چنین بالندگی برسد، باید بپذیریم که قدم اول آن در عالم فکر برداشته شده است.

خضریان ادامه داد: کاری که علامه مصباح یزدی در دهه‌های گذشته انجام داد، فراهم‌آوردن چنین امکانی برای ایدئولوژی مقاومت بود که توسط مجاهدانی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی، سیدحسن نصرالله و دیگر سرداران و رهبران جبهه مقاومت در فلسطین، عراق، یمن و سوریه به فتوحات میدانی و توفیقات عینی تبدیل شدند.

علی خضریان در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با اشاره به شهادت تعدادی از سرداران جبهه مقاومت از جمله سیدرضی موسوی و صالح العاروری، افزود: شهادت این سرداران و اقدامات تروریستی دولت غاصب صهیونیستی در غزه و همچنین اقدام جنایتکارانه‌ای که در جوار مزار شهید سلیمانی در کرمان به وقوع پیوست موجب مضاعف شدن اندوه و البته خشم انقلابی همه ما شده است. اما این را نباید فراموش کنیم که این اقدامات صهیونیست‌ها از سر استیصال آنهاست. کسانی که پیش از این مدعی بزرگ‌ترین و مجهزترین ارتش منطقه بودند، امروز به دلیل شکست مفتضحانه در مقابل نیروهای مقاومت فلسطینی، رو به اقدامات گروهک‌های تروریستی در دهه ۶۰ آورده‌اند.

خضریان با اشاره به برخی اظهارات غلط در فضای مجازی که عموماً توسط افراد دلسوز و البته ناآگاه مطرح می‌شود، گفت: برخی به دلیل نگاه برشی و مقطعی گمان می‌کنند که این اقدامات رژیم صهیونیستی در سوریه، لبنان و یا کرمان، یک عملیات آفندی است و بر همین اساس و به صورت هیجانی، خواستار واکنش سریع جبهه مقاومت می‌شوند. در حالیکه حقیقت ماجرا این است که اقدام رژیم جعلی اسرائیل واکنشی به صدها حمله‌ای است که جبهه مقاومت در ماه‌های گذشته علیه صهیونیست‌ها و مواضع حامیان اصلی آنها در منطقه داشته و به معنای واقعی رژیم صهیونسیتی، ضربه فنی شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس یازدهم ادامه داد: باید مراقبت کرد تحلیل‌هایی از سر دلسوزی و یا بعضاً غرض ورزانه، ذهنیت اجتماعی را به بیراهه نبرند. تحلیل‌هایی که فاقد بررسی اتفاقات چند ماه اخیر با یک نگاه کلان هستند، باعث سرخوردگی اجتماعی می‌شوند. این موضوع همان چیزی است که رژیم صهیونسیتی به دنبال آن است تا جبهه مقاومت را تحت فشار افکار عمومی داخلی خود ناچار به واکنشی سریع و احساسی کند؛ تا بتواند با تغییر میدان از معرکه غزه نجات پیدا کند. البته بدون تردید براساس اصل اقدام متقابل می‌بایست به جنایات صهیونیست‌ها پاسخی قطعی و پشیمان کننده داد. منتها نه در جایی که آنها انتظارش را می‌کشند و پیش بینی کرده‌اند. بلکه در جایی که آنها انتظارش را هم ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.