علی خضریان:
عملیات طوفان الاقصی شیشه عمر رژیم صهیونیستی را شکست

0 ۷۵

علی خضریان شامگاه شنبه ۲۲ مهرماه در نشست مردمی مسجد امام رضا(ع) میدان خراسان تهران با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الأقصی، گفت: عملیات هفتم اکتبر جدای اینکه هم از نظر مناسبت زمانی و هم از نظر اجرای آن توسط حماس دارای پیام‌های مهمی می‌باشد، بزرگ‌ترین ضربه را به اعتبار و حیثیت و امنیت رژیم اشغالگر قدس در طول سال‌های اشغال فلسطین وارد کرد. اقدامی که باعث شد تا هیمنه پوشالی و رسانه ساخته‌ی رژیم صهیونیستی در هم بشکند.

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه افزود: در طول سال‌های گذشته، کشورهای غربی علی‌الخصوص آمریکا، بهترین تسلیحات و مهمات زرادخانه‌های خود را به رژیم اشغالگر قدس داده و به بهترین فناوری‌های الکترونیکی مجهز کرده بود و از سوی دیگر رسانه‌های غربی با تبلیغات گسترده، تصویری غیرقابل شکست برای ارتش صهیونیستی ساخته بودند. لذا مهمترین دستاورد طوفان الاقصی این بود که تصویر دروغین از دستگاه اطلاعاتی و ارتش خیالی صهیونیست‌ها را به یکباره بر هم زد.

خضریان با اشاره به چندوجهی بودن عملیات طوفان الأقصی گفت: رزمندگان فلسطینی در کمتر از نیم ساعت ضمن اینکه نقاط مختلف سرزمین‌های اشغالی را با بیش از ۵ هزار موشک هدف قرار دادند، با عبور از حریم زمینی و هوایی مرزها و کشتن نیروهای ارتش، اقدام به نفوذ در عمق سرزمین‌های اشغالی کردند که منجر به غنیمت گرفتن تانک‌های اسرائیلی، فرار صهیونیست‌ها، به دست گرفتن گذرگاه‌ها و بازپس گیری حداقل سه شهرک صهیونیستی در کمتر از نیم روز شد. موضوعی که رژیم صهیونیستی را در برابر یک شکست اطلاعاتی و امنیتی سخت قرار داد و آنچه به لطف رسانه‌های غربی مبنی بر شکست ناپذیری صهیونیست‌ها ساخته شده بود را به طنز تبدیل کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شکست سنگین تاریخ منطقه را تغییر خواهد داد، افزود: طوفان الأقصی شیشه عمر رژیم صهیونیستی را شکسته است؛ این عملیات یک افتضاح اطلاعاتی و شکست نظامی بزرگ را در کارنامه این رژیم ثبت کرد و نشان داد رژیم صهیونیستی برخلاف ادعاهای رسانه‌ای در تأمین امنیت خودش هم ناتوان است.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اینکه افتضاحی که برای این رژیم غاصب رقم خورده، با بمباران وسیع مردم بی‌پناه غزه و جنایات جنگی علیه زنان و کودکان مظلوم فلسطینی، قابل سرپوش گذاشتن نیست، افزود: در روزهای گذشته رسانه‌های غربی تلاش کردند تا بدون اشاره به جنایت جنگی صهیونیست‌ها در غزه این شبهه را برای خالی کردن عقبه مردمی مقاومت مطرح کنند که آیا این عملیات به تبعاتش می‌ارزید؟

خضریان در ادامه گفت: نماینده دولت خودگردان فلسطین در لندن که رویکردش همچون حماس و دیگر گروه‌های مقاومت نیست و بر اساس توافق ۱۹۶۷ به همزیستی مسالمت آمیز با رژیم صهیونیستی تن داده است، در گفتگوی با شبکه تلویزیونی بی بی سی با اشاره به صلح و توافق با اسرائیل، از بدعهدی و ساخت شهرک‌های صهیونیست‌ها در همان زمین‌های توافق شده سخن می‌گوید و نسبت به پاسخ شبکه دولتی انگلیس را با این سوال پاسخ می‌دهد که مگر غزه دیگر چیزی برای از دست دادن دارد؟ مردمی که از ظلم بی‌حد اشغالگران ته خط هستند و به نقطه جوش رسیده‌اند، چرا علیه اسرائیل اقدام نظامی نکنند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس افزود: واقعیت این است که صهیونیست‌ها آنقدر در ظلم زیاده‌روی کردند که دیگر جایی برای سکوت سازش‌کارترین گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی و حتی غیر فلسطینی هم باقی نگذاشتند. این واقعیت حتی در بیانیه عربستان سعودی هم که در آستانه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود، مطرح شده است.

خضریان در پایان یکی از پیامدهای این عملیات را جلوگیری از پیشبرد طراحی غرب برای تغییر معادلات ژئوپلیتیکی منطقه دانست و افزود: طوفان الأقصی مانع ایجاد تغییرات طراحی شده به نفع غرب شد و زیر بنای این نقشه را با چالش غیر قابل ترمیم روبه رو کرده است که ان‌شاءالله می‌بایست در آینده در خصوص آن در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم سیاسی و توسط پژوهشگران روابط بین‌الملل، بیشتر در خصوص آن صحبت شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.