بیانیه جبهه پایداری به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفان

0 ۶۹۵

جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی رحمه الله علیه بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

پنجم آذرماه که با سالروز تاسیس بسیج مستضعفان مصادف است را می‌توان روزی درخشان و ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران دانست. صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفان در ۵ آذرماه سال ۱۳۵۸ از سوی امام خمینی(رحمه الله علیه) و در روزهایی که انقلاب شکوهمند اسلامی با تکیه بر خواست مجاهدت ملت سرافراز به پیروزی رسیده بود، نشان داد که این انقلاب شکوهمند در پیوند با مردم است که به پیش می‌رود و به اهداف متعالی‌ خود در تمام ابعاد دست پیدا می‌کند. بسیج مستضعفان نمونه تام و تمام پیوند میان مردم و مجاهدت و انقلابی‌گری است و این شجره طیبه است که می‌تواند روح انسانیت را شکوفا کند و اقشار مختلف از دانشگاهیان تا طلاب، از مهندسان تا ورزشکاران، از کارمندان تا کارگران و… را ذیل آسمان گسترده روحیه، تفکر، دغدغه و ایدئولوژی انقلابی گرد آورد و مانع از آن شود که انقلاب اسلامی ایران به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد.

اگر در دهه پنجاه و شصت، بسیج مستضعفان با هدف حفاظت و حراست از تمامیت ارضی کشور عزیزمان و حفظ امنیت مردم نجیب ایران اسلامی، در جبهه‌های حق علیه باطل نقش‌آفرینی جدی و تاثیرگذار داشت و بسیجیان مخلص و مجاهد با بذل جان و مال خود در میدان جهاد و نبرد حضور پیدا کردند اکنون و با تغییر میدان مبارزه، کشور عزیزمان نیازمند گسترده شدن نقش‌آفرینی بسیجیان در میادین جدید مبارزه هست.

در میدان اقتصاد؛ دشمنان مردم ایران اسلامی با هدف تحت فشار قرار دادن ملت که مسیر استقلال را برگزیده‌اند بر نظام اقتصادی کشور عزیزمان تحریم‌های ظالمانه، ناجوانمردانه و غیرقانونی را اعمال کرده‌اند که نتیجه آن سخت و دشوار شدن زندگی و معیشت مردم عزیز ایران شده است. مرور تاریخ دوران ۸ سال دفاع مقدس و تجربه تحمل سختی‌های حاصل از فشار نظامی و اقتصادی، نشان داد که با همراهی و همدلی مردم از یکسو و تلاش و توجه به توانمندی‌های داخلی از سوی دیگر، می‌توان اثرات تحریم و فشار را کاهش داد. امروز نیز میدان نبرد از برخی ابعاد شبیه همان دهه شصت است؛ لذا میدان اقتصاد باید میدان نقش‌آفرینی جدی بسیجیان و اعمال روحیه بسیجی باشد تا بتوان با حرکت به سمت کارآفرینی، سازندگی، استفاده از ظرفیت‌های طبیعی در کنار شناسایی ساختارها، منافذ و مصادیق فساد، اثرات تحریم را به حداقل رساند.

در عرصه نبرد رسانه‌ای؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی آماج حملات متعدد ناجوانمردانه رسانه‌ای قرار گرفته و اذهان مردم عزیز ایران تحت این بمباران روزانه مشغول شده است. این حملات مداوم در صدد است از یکسو بذر یأس و ناامیدی را در روحیه مردم ایران کاشته و از سوی دیگر، روایتی وارونه، تحریف شده و سانسور شده از عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه دهد. امروز حضور بسیجیان در میدان جهاد تبیین و استفاده روزآمد، موثر، منطقی و مبتنی بر چارچوب‌های اخلاقی و حرفه‌ای‌گری از ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی می‌تواند خنثی کننده این حملات آشکار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم عزیزمان باشد.

در میدان جهاد علمی نیز کشور ما در یک مسیر مهم قرار گرفته که می‌تواند آینده تمدن بزرگ اسلامی را ترسیم و تضمین کند. حرکت به سمت ایجاد ایران قوی و این تمدن بزرگ جز با جهد و جهاد علمی نخبگان کشور که آنها نیز از بدنه مردم هستند و جز با تکیه بر روحیه بسیجی و انقلابی که تحول، مجاهدت، استفاده از ظرفیت‌های درونی و تکیه بر اخلاق علمی از مولفه‌های آن است، امکان‌پذیر نخواهد بود. مجاهدت علمی نخبگان با اتکا به روحیه تحول‌گرایانه بسیجی، مطمئنا می‌تواند کشور را از بن‌بست‌‌ها و چرخه‌های معیوب مدیریتی، خارج کند.
نسبت به لزوم ارتقای جایگاه زنانباید گفت شأن و جایگاه زنان در این سا‌ل‌ها مورد هجمه‌های جدی فرهنگی قرار گرفته است.

از یک‌سو برخی با تکیه بر برداشت‌های ناصحیح خود از دین و سنت، نقش‌آفرینی زنان در جامعه را محدود شده می‌دانند و از سوی دیگر جایگاه بانوان با حمله‌های عقیدتی از سوی جریان شبه‌روشنفکر دچار یک استحاله جدی شده که از بین رفتن مفاهیم و نقش‌های مهمی همچون همسری و مادری را به همراه داشته است. الگوی زن بسیجی همان الگوی زن موفقی است که بر وظایف خود در حفظ و تعالی خانواده در قالب نقش همسری و مادری آگاه است و هم نقش‌آفرینی در عرصه اجتماعی و سیاسی را به عنوان یک وظیفه مهم برای خود می‌پندارد. امروز این وظیفه خطیر بر عهده زنان و بانوان بسیجی است که این ویژگی را به عنوان یک الگوی موفق جهت تعالی خانواده و پیش‌برنده جامعه کمال جو معرفی کنند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی، در خاتمه ضمن عرض تبریک و بزرگداشت هفته بسیج مستضعفان و تمجید و تجلیل از مجاهدت‌های بسیجیان عزیز در عرصه‌های مختلف، تأکید دارد که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی و حل معضلات مدیریتی حاکم بر ساختارها و همچنین مواجهه انقلابی و عقلانی با معضلات فرهنگی و اجتماعی، با تکیه بر روحیه و الگوی بسیجی، امکان‌پذیر خواهد بود.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.