حجت الاسلام حسین جلالی:
عدم الحاق به FATF تاثیری در دادوستد ایران ندارد

0 ۲۰۰

حجت الاسلام حسین جلالی در واکنش به برخی از افراد و جریانات سیاسی که معتقدند عدم پیوستن ایران به FATF مانع انجام دادوستد بین المللی می شود، اظهار داشت: هیچ ضرورتی ندارد که جمهوری اسلامی ایران تعهداتی را بپذیرد و اجرا کند که ساخته و پرداخته غربی هاست.

وی بیان کرد: ایران باید متناسب با نیازهای خودش تعهد دهد و اگر FATF ضروری است، باید طرح ها و لوایح آن را خودمان تهیه و تصویب کنیم و نباید کشورهای خارجی در عرصه بین الملل برای ما نسخه بپیچند و ما را ملزم به اجرای آن کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعاً عدم الحاق ایران به FATF هیچ تاثیری در معاملات و دادوستدهای بین المللی کشورمان ندارد و صرفاً یک اهرم فشار است که هر از چندگاهی از سوی غربی ها و طرفداران آنان در داخل کشور مطرح می شود.

جلالی تصریح کرد: اگر برخی از افراد و جریان های سیاسی داخلی هنوز اصرار دارند که مشکلات کشور را به عدم اجرای سند ۲۰۳۰ و یا عدم پیوستن به FATF ربط دهند، بهتر است که نسخه ایرانی این مسائل تهیه شود و ما باید خودمان در این زمینه قانون نویسی کنیم.

وی در واکنش به ادعای برخی از رسانه های اصلاح طلب مبنی بر اینکه اصولگرایان مدافع حضور ایران در لیست FATF هستند، گفت: کسانی که این مطالب را مطرح می کنند، هیچ سندی برای اثبات ادعای باطل و بی پشتوانه خود ندارند و فقط به دنبال متهم کردن اصولگرایان هستند و با این اظهارات و ادعاهای دروغین خود راه به جایی نمی برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.