حجت الاسلام احمدحسین فلاحی:
طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها باعث آغاز مذاکرات متوقف شده هسته ای شد/ مجلس دست خالی دولت در مذاکرات را پر کرد

0 ۱۸۷

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارنظر حسن روحانی مبنی بر اینکه اگر مصوبه مجلس با موضوع اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها نبود، تحریم ها لغو شده بود، اظهار داشت: کاملا مشخص است که حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای در طول هفت سال مذاکره با اروپا و غرب خلع سلاح شده بودند و چیزی برای مذاکره نداشتند.

وی افزود: متأسفانه دولت یازدهم ودوازدهم در مذاکرات هسته ای همواره عجولانه و هاج و واج به برجام نگاه کرد و هیچ گاه توجهی هم به توصیه مقام معظم رهبری در مورد مذاکره نکرده است، افزود: دولت حسن روحانی قبل از اینکه تعهدات طرف غربی اجرایی شود، سانتریفیوژهای ایرانی را جمع آوری کرده و تأسیسات هسته ای ایران را تعطیل کرد و در پایان هم شاهد عدم ایفای وظایف اروپا و آمریکا به تعهداتشان بودیم و درنهایت هم آمریکا از برجام خارج شد.

نماینده مردم همدان در مجلس با تأکید بر اینکه اگر طرح مجلس با عنوان قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ایران وجود نداشت، حسن روحانی و تیم مذاکره کننده چیزی برای مذاکره نداشتند، در حالی که این قانون دستشان را باز کرد تا بتوانند در عرصه دیپلماسی آورده ای برای کشورمان داشته باشند.

فلاحی خاطرنشان کرد: پیش از مصوبه مجلس با عنوان «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» طرف های مذاکره کننده هسته ای برای دولت حسن روحانی ارزشی به منظور مذاکره مجدد قائل نمی شدند و حتی اجازه نمی دادند فرستاده او در مذاکرات حضور پیدا کند.

وی گفت: طرح اقدام راهبردی و مصوبه مجلس باعث شد اروپا و آمریکا به میز مذاکرات بازگردند، چرا که آنها متوجه اصرار ایران و مصمم بودن کشورمان برای کاهش تعهدات برجامی شدند و عملاً این موضوع باعث شد تا تیم مذاکره کننده هسته ای باز شود، ضمن اینکه این مصوبه نشان داد که جمهوری اسلامی از هیچ کسی واهمه ای ندارد و دنیا متوجه شد که ایران براساس اعتقادات دینی همواره در برابر دشمنان ایستاده است و اجازه جلو آمدن به آنها را نمی دهد.

فلاحی گفت: ناکارآمدی مذاکرات هفت ساله در دولت حسن روحانی کاملا مشهود است و رئیس جمهور نمی تواند آن را به گردن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها بیندازد. این در حالی است که حسن روحانی بارها در سخنرانی هایش بارها اعلام کرده بود اثر کل تحریم ها علیه ایران ۱۶ درصد است و ۸۴ درصد مشکلات اقتصادی کشور به دلیل سوءمدیریت هاست.

وی افزود: حسن روحانی بایستی درباره سوءمدیریت هایی که در طول هشت سال گذشته در کشور بروز کرده و وعده های بی عمل دولتمردان مانند رفع مشکلات ظرف صد روز را پاسخ دهد. این درحالی است که حسن روحانی قسم جلاله خورده بود که اگر راه حلی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور نداشت، وارد گود رقابت های انتخاباتی در سال ۹۲ نمی شد، عملاً با نشان دادن کلید، رأی آنان را به دست آورد.

نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد: حسن روحانی به جای فرافکنی و فرار رو به جلو بایستی پاسخ دهد که در طول هشت سال اخیر چرا او و دولتش به وظایف اصلی شان در مورد مشکلات کشور عمل نکرده اند، چرا که ما شاهد ناکارآمدی های دولت یازدهم و دوازدهم بودیم و ضربات سنگینی را به سیستم اقتصادی ایران وارد کرد و عملاً شاهد حضور مدیران ناکارآمد و پیر و فرتوت در این دولت ها بودیم.

وی افزود: اظهارات اخیر حسن روحانی علیه طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها بایستی مورد ارزیابی قرار گیرد و بررسی کنند در حرف های رئیس جمهور چه میزان از واقعیت وجود دارد.

عصو کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد: مقام معظم رهبری قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را قانونی خوب توصیف کردند و تأکید داشتند که بایستی اجرایی شود؛ ما نمی پذیریم که رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای به هر قیمتی یکسری هزینه را به کشورمان تحمیل کند. این در حالی است که رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای به دنبال آن بودند که درباره مباحث موشکی و حضور طرف های ایران با ۱+۵ مذاکره کنند و می کوشیدند امتیازات بیشتری را به دشمنان بدهند، این در حالی است که با قانون مجلس، هم غنی سازی در ایران انجام می شود و هم موشک های قدرتمندمان را داریم.

وی گفت: دولت حسن روحانی با انواع و اقسام شعارهایی که به مردم داده است، باید پاسخگوی عملکردش باشد و حتی به سؤالات دستگاه قضایی هم درباره ترک فعل توضیحات لازم را ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.