نفاق در پیدا و پنهان دیپلماسی

0 ۷۱۲

امیر علی اوسط: نظر به انتشار صوت وزیر امور خارجه دولت یازدهم و دوازدهم و فارق از محرمانه بودن یا نبودن و مسائل امنیتی ملی و زمان انتشار آن به دولت و آقای ظریف آیه شریفه «وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ» را متذکر شوم مبنی برمکر و حیله مکرکنندگان و حیله گران به خود آنها باز خواهد گشت (سوره مبارکه آل عمران آیه ۵۴).

اشاره می نمایم به تعریف ها و تمجیدهای آقای ظریف از سردار دلها حاج قاسم عزیز در گذشته که زمینه وام گرفتن و کسب اعتبار برای آقای ظریف از شخصیت سردار دلها بود که اندکی محبوبیت بدست آورد ،و مردمی جلوه کند.

زیرا شخصیت سردار آنقدر وسیع بود که این رفتارهای گوشه ای از آن وسعت را هم نمی پوشاند در آن زمان آقای ظریف با نشان دادن ارادت ویژه فقط در لسان به ایشان جلوه می کرد و حال با گذشت قریب به یک سال و چند ماه از شهادت سردار، نفاق و نیمه پنهان دیپلماسی پرتقالی فاش می گردد .که نه توسط دیگران که توسط شخص آقای ظریف !!!!! به یاد می آورید در مصاحبه ای که با روزنامه همشهری در مورخ ۱۵ دی ماه ۹۸ در خصوص سردار و ابتکارات ایشان در حوزه ی دیپلماسی، نقش سردار را در بزنگاه های حساس برجستگی های دیپلماسی ایشان از جمله در متقاعد کردن روس ها برای حضور در سوریه و هماهنگی مشاوره های بسیار با ایشان در خصوص مذاکرات حامیان سوریه در ژنو و بروکسل و تاثیر دیدار سردار سلیمانی با آقای پوتین و اهمیت جلسه ۱۴۰ دقیقه ای سردار سلیمانی با آقای پوتین و دیگر موارد که از زبان آقای ظریف جاری گشته است حال بعد از گذشت یک سال و چند ماه و با انتشار صوت آقای ظریف واقعیت و برهنه و بدون روتوش آقای ظریف ، نفاق و ماهیت ،و ساخت اصلی نظر دولت و وزیر امور خارجه و زوایای پنهان ایشان راجع به جبهه مقاومت و سردار دلها حاج قاسم بر همگان آشکار میگردد.

نفاق برای کارگزاران و منافقان برای حکومت ها دشمنان داخلی به حساب می آیند .

پیامبر اکرم ص در زمان حیات خویش دلی پر غصه از این جماعت داشت و نسبت به آینده امت اسلامی از آنها نگران بود و همواره نسبت خطرات به آنها هشدار می داد.

شهید مطهری در این خصوص می فرماید انسان هر چه از نظر تمدن پیش می رود قدرت نفاق بیشتری پیدا می کند و بشر هزار سال قبل یک صدم نفاق بشر امروز را نداشت.

و گناهی بزرگتر از نفاق، که کفر و دروغ را که ریشه رذیلت ها است را، یکجا جمع نموده، وجود ندارد.

ان شاءالله که از نفاق و منافقان دور باشیم و مانند حاج قاسم در میدان باشیم و در میدان حسینی شویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.