بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی:
پیوستگی انقلاب اسلامی، اصلی ترین راز و رمز تازگی آرمانهای متعالی آن است/ تحریف حقایق کشور و دادن آدرس غلط به مردم، تنها توانمندی قابل ذکر غربگرایان است

0 ۴۴۹

جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حالی از راه رسیده است که پس از گذشت بیش از چهار دهه از رستاخیز خمینی کبیر، آزادی خواهان و عدالت طلبان اقصی نقاط این کره خاکی، همچنان چشم امید خویش را به گام های استوار و قلم های آتشین سربازان انقلاب اسلامی دوخته اند و در آشفته بازار تحمیل اراده ابرقدرت های طاغوتی جهان بر ملت ها، جمهوری اسلامی را مظهر استقلال اراده می دانند. به دست آوردن اقتدار منطقه ای و قدرت بازیگری در سطح معادلات کلان بین المللی، متاع نایابی است که آن را استقلال اراده ی برآمده از جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است؛ متاعی که حتی کشورهای عربی منطقه علی رغم در اختیار داشتن دلارهای نفتی مفت و هنگفت، نتوانسته اند آن را به خدمت خود درآورند.

جایگاه امروز جمهوری اسلامی ایران در جهان اثبات کرده است که می توان حتی در این جنگلی که قدرتهای استکباری تحت عنوان «نظام بین الملل» در جهان ایجاد کرده اند هم می شود مستقل ماند، پیشرفت کرد، مسیر قدرتمند شدن را طی نمود و مقابل استثمار و استکبار سازمان یافته ابرقدرت ها ایستاد و از منافع ملت حراست کرد.

جبهه پایداری ضمن گرامیداشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر خود فرض می داند که نکاتی چند را در باب وضعیت کنونی کشور در این روزهای مهم، سرنوشت ساز و حیاطی به گوش مردم ایران برساند.

امروز برخی از جریانات و فعالین سیاسی که از قضا ظاهراً در روزهای پرتلاطم بهمن ۵۷ استقرار جمهوری اسلامی به منظور مقابله با استکبار و دست اندازان خارجی را بر خود و نظام در آستانه استقرار فرض می دانستند، گویا از مسیر دیروز خویش پشیمان شده و تمرکز و همت کنونی خویش را وقف تلاش برای انحراف جمهوری اسلامی از مسیر ضدیت با اصحاب استثمار و استعمار کرده اند. آن هایی که بجای اعتماد به پشتیبانی خداوند و اتکا به توانمندی های جوانان ایران زمین، شیفته لبخند دروغین سیاستمداران غربی شده اند، از هیچ بهانه ای برای دوقطبی کردن جامعه در راستای تطهیر چهره متجاوز ابرقدرتهای غربی چشم نمی پوشند و حتی سلاح، سانتریفیوژ، موشک و حتی واکسن کرونا را هم به موضوعی برای تحقیر توان جوان ایرانی تبدیل می کنند.

مهمتر آنکه این دلباختگان غرب و سرسپردگان اقتصاد سرمایه داری پس از سالها حضور در راس قوه اجرایی کشور و عجز از اداره کارآمد کشور و به بارآوردن انواع و اقسام فاجعه های مدیریتی، در حال القای این نکته هستند که مشکلات معیشتی مردم، «هزینه استقلال» است و برای مستقل ماندن ناگزیر از تحمل این وضعیت سخت اقتصادی هستیم؛ در حالیکه دیگر بر همگان ثابت شده است که شرایط سخت معیشتی کنونی، «هزینه ناکارامدی» مدیرانی است که ابتدا با ژست ژنرال، مناصب مدیریتی کشور را به دست گرفتند و پس از گذشت ۸ سال دیدیم که به اندازه یک سرباز معمولی هم توان مدیریتی نداشتند. تحریف حقایق کشور به منظور فرار از پاسخگویی و دادن آدرس غلط به مردم، تنها توانمندی قابل ذکر غربگرایان است.

انقلاب اسلامی به عنوان پدیده ای بی نظیر در این مقطع از تاریخ که توجه همه ملت ها و آگاهان بین المللی را به خود جلب کرد، همواره سیال و مداوم بوده و نه تنها هیچ گاه به پایان نمی رسد، بلکه پیوستگی انقلاب اسلامی، اصلی ترین راز و رمز تازگی آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی است؛ تا جایی که مشاهده کردیم، شهادت حاج قاسم سلیمانی، سربازی از سربازان مکتب انقلاب اسلامی، چگونه موجب خروش ملت انقلابی ایران شد. لکن امروز در کشور می بینیم که برخی با اعلام نقطه پایان برای «انقلاب اسلامی»، اندیشه دست کشیدن از آرمانها، هضم در نظام فاسد جهانی و پیروی از نسخه های ضد عدالت لیبرال ها و نئولیبرال های غربی را در سر می پرورانند و به عبارت بهتر «تعدیل ساختاری» در کلیه مراتب و سطوح کشور را به عنوان هدف غایی مسیر سیاست ورزی خویش برگزیده اند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن اعلام مرزبندی با هواداران تعدیل ساختاری، با تاسی از اندیشه امامین انقلاب اعلام می کند که «انقلاب اسلامی» را مکتبی می پندارد که نه تنها به نقطه پایان نرسیده، بلکه تازه در ابتدای مسیر قرار دارد و در راستای تحقق «دولت اسلامی» برای نیل به «تمدن اسلامی» راه پرپیچ وخمی در پیش دارد که به وضوح طی این مسیر سخت با فرمان لیبرال مئاب های خسته داخلی امکان ناپذیر به نظر می آید.

اندیشه التقاطی تحقق توسعه از طریق نسخه های ضد عدالت غربی و بی کفایتی های مدیریتی، به ویژه ۸ سال گذشته ، موجبات تعمیق شکاف طبقاتی و افزایش روز افزون تبعیض و نابرابری های ناعادلانه در توزیع درآمد و امکانات را فراهم آورده و زندگی محرومان و مستضعفان را با مشکلات جدی روبرو کرده است.

بازتوزیع درآمد و امکانات از طریق اتخاذ سیاستهای عدالتخواهانه، می تواند مهمترین تغییر مورد نیاز در وضع موجود قلمداد شود تا مسیر حرکت دولت آینده در انتخابات ۱۴۰۰ را هم نیز به این سمت هموار کند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام می دارد که سیاست های دولت دوازدهم را تحت هیچ شرایطی با هیچکدام از استانداردهای یک دولت عدالت محور منطبق ندانسته، آن را به ضرر محرومان و مستعفین کشور ارزیابی می کند و تمام تلاش خود را برای استقرار یک دولت عدالت محور در خرداد ۱۴۰۰ به کار خواهد بست تا ۲۲ بهمن سال آینده، «چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب» و «بازگشت قطار اداره کشور به ریل عدالت محوری» را بصورت توامان جشن بگیریم.

یکی از محوری ترین شعارهای انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ ضدیت با فساد و جلوگیری از دست درازی های خواص به بیت المال و مقابله با انحصاری سازی های امکانات برای مسئولان بود که این شعارهای متعالی آب را روانه لانه های فساد هزارتویی کرد که رژیم پهلوی به صورت «سیستمی» آن را بنا نهاده بود. لکن اکنون شاهد کژروی های مالی و اقتصادی برخی از انقلابیون دیروز و پشیمان های امروز هستیم که استفاده انحصاری، ویژه و بی ضابطه از همه خطوط ویژه ای که در دسترس مسئولان قرار دارد را جزو حقوق طبیعی خویش به حساب می آورند و جز مرتفع ترکردن حصارهای باستی هیلزهای بنا شده در کشور، دغدغه دیگری ندارند. محکومیت های اقتصادی امثال آقایان مهدی جهانگیری، حسین فریدون، اکبر طبری عیسی شریفی به خوبی نشان می دهد منافع عمومی در سالهای گذشته تا چه میزان مورد دست اندازی های خواص پرتوقع بوده است.

اینکه نام خویشاوندان نزدیک به مسئولین دولتی در میان محکومین اقتصادی اخیر دیده می شود، بیانگر این حقیقت است که این دو دلت بنای چندانی بر مقابله با فساد از درون دولت نداشته اند و راه برای ویژه خواران کاملا هموار بوده است. جبهه پایداری «فسادستیزی» را یکی از اصلی ترین ملزومات سومین سال از دهه چهارم انقلاب اسلامی دانسته و حضور دولتی پاکدست و فسادستیز در راس قوه مجریه را در ایجاد اراده جمعی در تمامی ارکان کشور برای مقابله همه جانبه با فساد و رانت را ناگزیر دانسته و خرداد ۱۴۰۰ را دروازه ورود به دوران مبارزه ساختاری با فساد با فرماندهی رییس جمهوری پاکدست و فسادستیز ارزیابی می کند.

دستگیری گسترده تعداد زیادی از اعضای شوراهای شهر و روستا به جرم فساد که عمدتاً در اثر حضور در فهرست های مورد حمایت دولت مستقر وارد شورا شده بودند، لزوم تلاش جریان انقلابی برای پیروزی کاندیداهایی که به توزیع عادلانه امکانات شهری و مبارزه با فساد در نهادهای مربوط به مدیریت شهری باور دارند را یادآور می شود.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن تجدید پیمان با آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی، اعلام می کند که علی رغم مشکلات عدیده ای که ناکارآمدی و فساد غربگرایان در سالهای اخیر به کشور تحمیل کرده است، اما آنچه که افق های روشن مقابل نظام و مردم را روشن تر از همیشه کرده است، تخصص و کارآزمودگی جوانانی مومن و انقلابی است که شانه های خویش را برای زیر بار مسئولیت قرار دادن، آماده کرده اند تا به تعبیر رهبر معظم انقلاب، مردم و انقلاب اسلامی را به همه آرزوهایشان برساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.