علی خضریان:
جبهه پایداری مخالف استیضاح رئیس جمهور است/ استیضاح کمکی به رفع مشکلات مردم نمی کند

0 ۴۳۰

علی خضریان نماینده مردم تهران درباره استیضاح رئیس جمهور اظهار داشت: مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه به سطح اسفناکی رسیده است.

وی ادامه داد: جریان غربگرا در دولت روحانی با استفاده از قدرت رسانه ای بر افکار عمومی اینگونه جلوه کردند که مشکلات باید در دامن آمریکا و غرب پیگیری و حل شود و حتی در فضای مطبوعاتی برای برخی از جریانات انتخاباتی و کاندیداهای آمریکایی، زمینه ستاد اننتخاباتی را فراهم آورده اند.

خضریان گفت: در این شرایط ناهمگون اقتصادی بعضاً شنیده می شود که بعضی از نمایندگان محترم مجلس به دنبال استیضاح آقای رئیس جمهور که البته برای استیفای حقوق مردم است، هستند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری می گوید که این اتفاق (استیضاح رئیس جمهوری) در حالی در این بازه زمانی رقم می خورد که باید نخست دید که آیا این اتفاق سبب تغییر سیاسی در کشور می شود یا تغییر اقتصادی؟ به عبارتی آیا با استیضاح رئیس جمهور مسئله معیشتی و اقتصادی مردم حل می شود؟

خضریان یادآور شد: در صورتی که استیضاح رئیس جمهور صورت بگیرد، فردی که در جایگاه معاون اولی رئیس جمهور است، به عنوان رئیس دولت کشور را اداره می کند. معاون اول رئیس جمهور اگر می توانست کاری انجام بدهد که در طول هفت سال گذشته انجام داده بود.

وی تأکید کرد: ما می دانیم که بسیاری از امور تحت اختیار معاون اول رئیس جمهور صورت می گیرد که البته بعد از استیضاح، اختیار هرگونه تغییرات در مابقی دولت عملا از مجلس گرفته می شود به عبارتی بقیه ابزارهای نظارتی مجلس به صورت کامل گرفته می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت که استیضاح رئیس جمهور همچون رفتن به سمت یک تلاطم سیاسی است که حتما و یقینا زمینه شوک بازار را در حوزه مسائل اقتصادی افزایش می دهد و بار این فشار اقتصادی بر دوش مردم سنگین تر خواهد بود.

خضریان تصریح کرد: ما می دانیم که تنش سیاسی بر مدار و خواسته جریانات مخالف برای ایجاد دوقطبی ها و بعضا به سمت بی دولتی در داخل کشور است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تأکید کرد: رئیس دولت تدبیر امید باید بماند و پاسخگوی عملکردش باشد و مجلس نیز از ابزار خودش استفاده کند. اتفاقا برخی ها خیلی دوست دارند این اتفاق رخ بدهد تا از جایگاه «دیدید نگذاشتند کار کنیم»، تا از جایگاه متهم در جایگاه مدعی قرار بگیرد. به عبارتی کسی که تا دیروز این مشکلات را فراهم کرده، به افکارعمومی می خواهد بگوید ما می خواستیم اما نگذاشتند کار کنیم! که البته پمپاژ رسانه ای وسیعی صورت می گیرد تا بتوانند مظلوم نمایی کنند.

خضریان با تأکید بر اینکه جبهه پایداری انقلاب اسلامی با توجه به بازه زمانی باقی مانده تا انتخابات و شرایطی که در بالا ذکر شد و همچنین مشکلی که این اتفاق می تواند در حوزه اقتصاد ایجاد کند، قائل به این هستیم که این اتفاق حتماً در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: برخی مطبوعات که نقش ستاد نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا را در داخل بازی می کنند، با دروغ پردازی در مورد جبهه پایداری به دنبال این استیضاح است بنا دارند در درون مجلس ایجاد انشقاق کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.