دبیرکل جبهه پایداری:
برخورد با فلان نماینده فاسد خوب است اما مهم تر رفع زمینه های فساد و ویژه خواری نمایندگان است

0 ۱۵۵

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی، دبیر کل جبهه پایداری، شب گذشته در نشست بسیجیان مسجد امام حسن عسکری(ع) محله بریانک تهران حضور یافت و در جمع حضار این نشست به سخنرانی پرداخت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه جوانان مومن و انقلابی در غائله ۱۸ تیر سال ۷۸ ایستادند و یک توطئه بزرگ علیه مردم و انقلاب را خنثی کردند، بر لزوم نقش آفرینی بیش از پیش جوانان در شرایط فعلی تاکید کردند.

وی در ادامه افزود: اینکه رهبر انقلاب جوانان را مخاطب راهبر گام دوم قرار دادند، به خوبی نشان می دهد که انقلاب اسلامی به مرحله ای رسیده است که باید منتظر استفاده از میوه های با کیفیتِ نهال های جوانش باشیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این ابتکار عمل و خلاقیت شما جوانان می تواند خمودگی و سستی مدیرانی که از انقلابیگری خسته و یا حتی پشیمان هستند را جبران کند. وقتی رهبری انقلاب در بیانیه گام دوم می فرمایند: «شانه های خود را زیر بار مسئولیت قرار دهید»، یعنی خیلی از مدیران ناکارامد امروز کشور در عین حال که حوصله کار و فعالیت ندارند، برنامه ای هم برای سپردن مسئولیت به جوانان ندارند و جوانان خود باید احساس مسئولیت کرده و دست به کار شوند.

وی با اشاره به اهمیت حضور مضاعف جوانان در بین مردم گفت: از آنجایی که جوانان از نزدیک با مشکلات و دردهای مردم آشنا می شوند، مهم ترین ماموریت امروز جوانان کشور، شناخت مختصات این مشکلات و پیدا کردن راه های حل آن ها است. مردم اگر ببینند که جوانان مومن و انقلابی پیوسته پیگیر باز کردن گره های کشور هستند، خود به خود فضای کشور مهیای تشکیل «دولت جوان و حزب اللهی» خواهد شد.

دبیرکل جبهه پایداری افزود: تلاش برای برپایی عدالت در کشور از مهم ترین کارویژه های جوانان امروز است. اینکه جوانان با شجاعت، عقلانیتِ و دیانتِ مسیرِ عدالتخواهی مومنانه را راهبری کنند و نقش رهبران میدانیِ در فرایند تشکیل شبکه های مردمی مبارزه با فساد را ایفا کنند، رویای دیرینی بود که اکنون در شرف محقق شدن است. اگر در مقطع کنونی که نیاز به استقرار عدالت بیش از هر زمان دیگری حس می شود، دست به دست هم دهیم، به تعبیر رهبری این اژدهای هفت سر فساد را از بین می بریم.

وی با اشاره به اتفاقات مربوط به بررسی اعتبارنامه برخی نمایندگان گفت: اتفاقات امروز مجلس یازدهم نشان داد که تعداد نمایندگانی که عزم خویش را برای مبارزه با فساد جزم کرده اند، قابل توجه است و این نشان دهنده این است که می توان انتظار رقم خوردن اتفاقات مهم تری از این مجلس داشت. البته برخورد با فلان نماینده ای که دچار فساد شده خوب است؛ لکن آنچه که مهم تر است، رفع ساختاری زمینه های فساد و ویژه خواری نمایندگان است که حتماً در همین مسیر حرکت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اصلی ترین اولویت مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: با اتمام مباحث مربوط انتخابات هیئت رییسه، کمیسیون ها و اعتبارنامه نمایندگان، دیگر نباید اتلاف وقت کرد و مجلس به سرعت به سمت تصویب طرح هایی ضربتی با محوریت مباحث اقتصادی خواهد رفت تا به همه اثبات شود که حرکت در مسیر کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی مهم ترین اولویت مجلس است. بدانید که حتی در کمیسیون فرهنگی هم اولویت ها بر اساس مسائل اقتصادی تنظیم شده است و برای مثال به دنبال هدایت دولت در مسیر حمایت از معیشت اهالی فرهنگ و هنر هستیم که همچون دیگر اقشار جامعه در دوران کرونا با مشکلات متعددی روبرو شدند.

این نماینده مجلس در رابطه با مشی کلان مجلس یازدهم گفت: مطلوب ما حتماً این خواهد بود که مجلس یازدهم به دنبال اصلاح بنیادین و مبنایی ساختارهایی باشد که در طول سالهای گذشته دست نخورده باقی مانده و زمینه ساز مشکلات مختلف شده؛ همچون ساختار مالیاتی کشور که از پایه به نفع ثروتمندان و سرمایه داران است و مجلس یازدهم باید با بازتعریف این نظام مالیاتی، منافع آن را در مسیر بهبود معیشت محرومان و مستضعفان هدایت کند. در مجموع باز طراحی ساختار توزیع انتفاعات و امکانات عمومی در همه زمینه ها به نفع محرومان باید هدف نهایی مجلس باشد.

وی افزود: در واقع اینکه مجلس به نحوی قانون گذاری و نظارت نماید که هزینه زندگی های لوکس ثروتمندان از جیب فقرا تامین نشود، بزرگترین وظیفه مجلس یازدهم است.

آقا تهرانی با انتقاد از برخی جریانات سیاسی ادامه داد: امروز برخی از این فعالین جریانات سیاسی تلاش می کنند که با برخی کلیدواژه ها از جمله «مجلس اقلیت» جایگاه مجلس یازدهم را در افکار عمومی خراب کنند؛ انگار یادشان رفته که کاهش ارقام مشارکت در انتخابات مجلس، نتیجه ناکارامدی دولت و مجلسی بود که با حمایت آن ها سر کار آمد و کشور را به این وضعیت دشوار کشاند. اما رفته رفته خواهند دید که مجلس یازدهم برعکس مجلس دهم، چگونه امیدها را زنده خواهد کرد.

وی در همین راستا افزود: یا اینکه می بینم نامه می نویسند و درصددند که مشکلات موجود را به گردن رهبری بیاندازند. گویا دوستان اعتماد به نفس کاذب دارند و خاطرشان نیست که چگونه به صورت دسته جمعی برای استقرار مجلس دهم و دولت های یازدهم و دوازدهم تلاش می کردند! عادت کرده اند هر زمان که می بینند به واسطه عملکرد ضعیف، در حال از دست دادن حمایت مردمی هستند، با فرافکنی و فرار رو به جلو از خویش سلب مسئولیت کنند. آدم تعجب می کند که اینها چطور در سال ۸۸ و پیشتر از آن در سال ۷۸ داعیه دار حمایت از مردم سالاری بودند؛ واقعا متوجه نمی شوند که بدیهی ترین پیش شرط دموکراسی این است که جریانات سیاسی که در انتخابات ها به قدرت می رسند، مسئولیت های عملکردشان را به عهده بگیرند؟

نمی شود که هر وقت اوضاع گل و بلبل است در رسانه هایشان از خویش «سوپرمن» بسازند و خود و رفقایشان را منجی انقلاب و ملت معرفی کنند؛ و هرگاه دیدند از اداره امور عاجزند، «نامه ها و بیانیه های طلبکارانه» بنویسند و پنجه در صورت رهبری بکشند. یکبار در سال ۹۶ توانستند جای شهید و جلاد را تغییر دهند، اما دیگر نمی توانند چنین کنند و مردم از این شیوه تکراری آن ها آگاهند.

دبیرکل جبهه پایداری مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش برخی حضار در خصوص طرح نمایندگان مجلس برای سوال از رییس جمهور گفت: شخصاً این طرح را امضا کردم و مسیر کلی ما در این زمینه این خواهد بود که مجلس برای وادار کردن دولت به کار و تلاش جهت بهبود اوضاع اقتصادی، متناسب با شرایط از ابزارهای خود استفاده خواهد کرد و در زمینه استفاده از این ابزارها برای خود محدودیتی قائل نیست و از هر راهی که بتواند منفعت مردم را تامین نماید، از همان راه استفاده خواهد کرد. حال این راه می تواند سوال، استیضاح و یا دیگر راه های موجود باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.