نصرالله پژمان فر در نطق میان دستور مجلس:
خروجی جلسات وفاق موجب انسجام و وحدت در بین نمایندگان مجلس آینده می شود

0 ۱۵۷

نصرالله پژمان فر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز( دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم شریف ایران اسلامی در همایش بزرگ مواسات، همدلی و کمک مومنانه جلوه های بزرگی را آفریدند و به کسانی تحت فشار قرار دارند این پیام را دادند که اگر مسئولین شما و دردهای شما را فراموش کرده اند ما مردم مومن و انقلابی شما را فراموش نمی کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از کسانی که پویش بزرگ نذر سلامت در روزهای ابتدایی بیماری کرونا در جامعه را شکل دادند و از آستان قدس رضوی که بدون سر و صدا در بالاترین سطح کمک هایی را به کارگران، دستفروشان و کلیه کسانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار و سفره آنها خالی شده بود پرداخت و خیلی عظیم هنرمندان مستندسازان کشور خصوصاً خراسانی که اثبات کردند می توانند پا جای شهید آوینی بگذارند و این جلوه های الهی را به نمایش بگذارند تشکر می کنم و بر وزارت بهداشت و تمامی دستگاه های فرهنگی لازم است نهایت مساعدت را با این عزیزان داشته باشند.

بهره برداری مردم از شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد کرونا و با توجه به نیاز شدید جامع به دعا و معنویت که ماه مبارک رمضان اوج آن است و با پشتوانه معنوی ایجاد شده در این ماه که تا یک سال می توانیم در مقابل هجمه شدید شیاطین خود را حفظ کنیم لازم می بینم این ستاد با نظر خواهی از کسانی که به این موضوع توجه دارند تجدید نظر کند. قطعا حضور در صحن های مطهر و مساجد با رعایت پروتکل های روشن و شفاف فرصتی برای بهره برداری مردم از شب های قدر است.

وی تصریح کرد: چهار سال است که در منطقه مظلوم کلات سیل ها تجربه تلخی را برای مردم ایجاد کرده و متاسفانه عدم انجام تکالیف قانونی دستگاه ها روز به روز مردم را بر ماندگاری در این منطقه متزلزل می کند و متاسفانه این امر کوچه هایی را با چشم هایی اشک بار بر مردم این منطقه تحمیل داشته است، مسئولین به داد مردم کلات برسند از کجا و کدام مشکلات مردم این منطقه بگویم که نتوانسته ایم آن را حل کنیم من از مردم این منطقه با توجه به کوتاهی های صورت گرفته عذرخواهی می کنم.

پژمان فر ادامه داد: کوه خواری و تصرفات بی رویه زمین های منابع طبیعی که عمدتاً توسط دستگاه هایی به نوعی متولی غوغا می کند، ارتفاعات جنوب در مشهد و زمین های اطراف آن نمونه ای از این زخم ها است که بر پیکر جامعه وارد و موجب جراحت بی اعتمادی بر مردم شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهام پدیده امروز در بورس عرضه شده از کسانی که تلاش کردند تا مشکل مردم حل شود از جمله استاندارد استان خراسان رضوی تشکر می کنم، گفت: به سهامداران پدیده توصیه می کنم سهام خود را زود به فروش نرسانند زیرا ارزیابی های صورت گرفته متعلق به سال ۹۴ است و در صورت ارزیابی مجدد و همچنین افزایش سرمایه که مقرر شده صورت بگیرد مطمئناً جبرانی برای خسارت های مالی و معنوی آنها است.

وی افزود: به مسئولین متذکر می شوم چرا سامانه سناپ را جمع آوری و شرایط برای ورود ابنیه به بورس را فراهم نمی کنید، مگر اعلام نمی شود سهام فروشی خارج از بورس خلاف قانون است.

پژمان فر تصریح کرد: با توجه به حساسیت مجلس آینده تشکیل جلسه وفاق برای جمع آوری چارچوب اداره مجلس و بررسی فرایند نهایی جهت رسیدن به کاندید واحد در مجلس یازدهم یک مسئله امیدوار کننده است، امیدواریم این جلسه موجب انسجام، وحدت واقعی و خروج از روال گذشته مجلس برای آغاز فعالیت ها باشیم، در این جلسه و جلسات سعی شده تا زمینه ای ایجاد وحدت واقعی شکل گرفته و بازی های از پیش طراحی شده را کنار بگذاریم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در گام دوم انقلاب باید مجلسی را تشکیل داد که اولویت آن مسائل مردم باشد، این اتفاق صورت نمی گیرد مگر اینکه از همه مسائل، اقدامات و بدعت های گذشته مانند شام دادن و اقدامات پلشت دیگر دست برداریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: مسئله بورس نگرانی های زیادی را برای مردم ایجاد کرده اما در این حال بر دولت و صدا و سیما لازم است تا به مردم آموزش های لازم برای ورود به این عرصه بدهند و افراد سرمایه خود را در مسیری قرار ندهند که بعداً پشیمان شوند و این امر موجب تجمعات بزرگتر در آینده شود. از طرفی دیگر اعطای خدمات به مردم برای دریافت کد بورسی احتیاج به صف کردن آنها در این فضای نامناسب ندارد بر دولت لازم است تا شرایط را برای رفع مشکلات مردم فراهم کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را کردیم تا مجلس دهم نیز بتواند خدمت شایسته ای در کنار خدمات دیگر نسبت به اولویت های مردم داشته باشد اما برخی افراد اجازه ندادند، شاید مجلس در زمینه قانون گذاری اقداماتی داشت اما در حوزه نظارت نتوانست وظایف خود را انجام دهد و امروز کارنامه ناموفقی برای مجلس دهم به یادگار باقی مانده، امیدواریم مجلس یازدهم مجلس بی حاشیه برای انجام خدمت خالصانه به مردم باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.