روح الله ایزدخواه:
تحول ساختاری مجلس ضروری است/ کمیسیون های پارلمان باید تقویت شوند

0 ۱۴۸

روح الله ایزدخواه درباره اولویت های مجلس یازدهم، اظهار داشت: برای اینکه مجلس به ریل اصلی خود و رأس امور بازگردد، باید اصلاحاتی در ساختار داخلی مجلس رخ دهد.

وی افزود: در وهله اول باید رفتار نمایندگان مجلس شفاف باشد و از سوی دیگر ترکیب داخلی مجلس و هیئت رئیسه هم نیاز به اصلاحاتی دارد که به عنوان گام نخست در مجلس یازدهم پیگیری خواهد شد.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت تقویت کمیسیون های تخصصی مجلس، تصریح کرد: در حال حاضر کمیسیون های مجلس بسیار ضعیف هستند و گاهی اوقات جلسات کمیسیون ها به حد نصاب نمی رسد و از سوی دیگر این کمیسیون ها به وظایف اصلی خود عمل نمی کنند که لازم است اصلاحاتی در این حیطه انجام شود.

ایزدخواه با بیان اینکه آئین نامه داخلی مجلس نیاز به اصلاحاتی دارد، گفت: منتخبان مجلس یازدهم طرح و برنامه زیادی برای اصلاح وضعیت فعلی مجلس دارند که به دنبال آن هستیم که این طرح ها را تجمیع کرده و در مجلس مطرح کنیم.

وی ادامه داد: همچنین مرکز پژوهش های مجلس و دیوان محاسبات نیازمند بازسازی، اصلاح و تقویت هستند و این مسائل قطعاً در دستور کار مجلس یازدهم قرار می گیرد.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش اختیارات رئیس مجلس هم از اصلاحاتی است که اکثر منتخبان مجلس یازدهم روی آن اتفاق نظر دارند، گفت: کارآمد ساختن ترکیب هیئت رئیسه مجلس مسئله ای حائز اهمیت است و در این زمینه مذاکرات متعددی بین منتخبان مجلس یازدهم صورت گرفته و روی آن کار شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.