علی خضریان:
دولت عقل اجرایی منسجم ندارد/ از چالش مدیریتی در کرونا آسیب خوردیم

0 ۲۰۲

علی خضریان منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به عقیده من در موضوع کرونا ما با یک چالش مدیریتی مواجه هستیم، گفت: بیشترین آسیبی که کشور در مقابله با اپیدمی کرونا متحمل می شود، چالش مدیریت اجرایی و مدیریت تصمیم گیری است. این نکته به معنای نادیده گرفتن و ندیدن زحمات بخش درمان و خصوصاً وزارت محترم بهداشت نیست و همچنین منظور این نیست که زحمت، وقت و ایثاری که بیمارستان ها و بخش درمانی انجام می دهند را نمی بینیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: معنای نکته ای که گفته شد این است که قانون زمانی که باید به این حوزه کمک کند، نتوانسته است به تصمیم درست، منطقی و واضح برای افکار عمومی برسد. برای مثال پیش از عید، کشور در شرایطی قرار داشت که نیاز بود این جداسازی های اجتماعی و فیزیکی انجام شود تا این بیماری رشد نکند اما در همان شرایط می بینیم آقای رئیس جمهور صحبت می کنند و می گویند اوضاع باید عادی شود. این نشان دهنده آن است که تصمیم، تصمیم غلطی است.

نماینده منتخب مجلس یازدهم تاکید کرد: این یک چالش مالی نیست که بخواهیم آن را به تحریم یا هر حوزه دیگری در حوزه های اقتصاد ارتباط بدهیم بلکه این چالش، یک چالش مدیریتی است. در ادامه داستان بعضاً دوستان توجیه می کردند که ما به این دلیل مانع جداسازی ها شدیم که مبادا بازار اقتصادی در شب عید آسیب ببیند و به مردم آسیب بزند.

خضریان تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که، کسانی این حرف را می زنند که چند ماه قبل و در آبان ۹۸ بدون توجه به حوزه معیشت، افکار عمومی و اقتصاد یک شبه تصمیمی را اعلام کردند و تا یک هفته بعد هم آقای رئیس جمهور موضعی نمی گرفت و بعد از یک هفته هم گفت «من هم خبر نداشتم». اینکه ما دغدغه بازار و شرایط اقتصادی را داشته باشیم علی الظاهر حرف منطقی نیست.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: نکته مهمتر اینکه باید پرسید با باز نگه داشتن شرایط کشور، چه اندازه اقتصاد توانست در حوزه بازار و کارهای خصوصی مردم رونق پیدا کند؟ معلوم و واضح بود که در شرایطی که کرونا در حال رشد است اتفاقاً آنهایی که دارای سرمایه هستند زودتر برای حفظ سرمایه خودشان، بازار را تعطیل می کنند و به دنبال سلامت خودشان می روند، اما بدنه کارگر، کارمند و بدنه ای که مجبور بود به این دلیل که تعطیلی اعلام و محدودیت ها اعمال نشده است در محل کار خود حضور یابند بسیار آسیب خورد.

نماینده منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سوال که ما دو هفته طلایی نوروز و اول فروردین که می توانست زمینه کنترل مناسب اپیدمی کرونا را فراهم کند را چگونه گذراندیم؟ گفت: ما در این زمان با موجی از سفرهایی که زمینه گسترش کرونا را در کشور فراهم کرد روبرو بودیم. کجای این بی تدبیری به مسائل اقتصادی، تحریم ها یا کمک های بین المللی برمی گردد؟ آیا این موضوع، چیزی جز فقدان عقل اجرایی منسجم برای اداره کشور است؟ من در دولت عقل اجرایی منسجم را مشاهده نمی کنم. کجای این مسائل به مشکلات اقتصادی بر می گردد؟

خضریان در پایان خاطرنشان کرد: شما می خواهید بی تدبیری مدیریتی را به گردن اتفاقی بیرون از خود بیاندازید. به عقیده من این دوگانه های سیاسی بعد از حدود ۷ سال از مدیریت اجرایی آقای روحانی، دیگر جواب نمی دهد. پیشنهاد من به دوستانی که هوادار ایشان هستند این است که فرمول جدیدتری برای توجیه این بی تدبیری ها طراحی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.