سیدمحمود نبویان:
آقای روحانی! با حقوق یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می توانید زندگی کنید؟

0 ۱۳۶

حجت الاسلام سیدمحمود نبویان منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی درباره اقدام مصوبه شورای عالی کار درباره تعیین حقوق و دستمزد کارگران، اظهار داشت: متاسفانه این تصمیم با تورمی که با سیاست های بسیار غلط این دولت در این ۷ سال اخیر اتفاق افتاد مطابقت ندارد.

*دولت روحانی بدون هیچ برنامه ای اقتصاد کشور را به نابودی کشیده است
وی افزود: دولت آقای روحانی بدون هیچ برنامه ای آمده و اقتصاد کشور را به نابودی کشیده است و فقط چشمش به دست دشمنان است که اگر توافق شود، اگر برجام شود شرایط مناسب خواهد شد؛ معنی این حرف یعنی خودمان نمی توانیم و با توافق، دیگری باید بیاید و مشکل ما را حل کند، در حقیقت متاسفانه برنامه ای برای کشور نداشتند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در ادامه عنوان کرد: با این تورم سنگین، گرانی ها و بیکاری ها، هر روز قیمت اجناس بالاتر می رود؛ هر چند مصوبه مجلس هم یک علامت سوال دارد که چرا برای کارمندان در این شرایط ۲ میلیون ۸۰۰ هزارتومان تعیین شده؛ اما دولت در این فضا یک میلیون تومان از این مقدار کم کرده و برای کارگران ابلاغ می کند که این جای تعجب دارد.

*رئیس جمهور و وزرا می توانند با حقوق ۱ میلیون ۸۰۰ هزارتومانی زندگی کنند؟
نبویان بر همین اساس یادآور شد: سوال اینجاست، واقعا خود آقای روحانی، وزرا و آقای نوبخت می توانند چنین زندگی داشته باشند؟ اصلا با ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود زندگی کرد؟

وی ادامه داد: توصیه من به دولتمردان، وزرا و شخص روحانی این است که یک ذره هم مانند مردم زندگی کنید و به فکر این مردم باشید.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: بسیار جای تعجب دارد که می گویند ما یک میلیون تومان به سرپرست خانوار اختصاص می دهیم؛ یک میلیون پولی است که شما آن را به عنوان وام در اختیار یارانه بگیران قرار دهید؟ قرار بود ۱۲ درصد هم بالا بکشند یعنی همیشه می خواهند دستشان در جیب مردم باشد و به مردم فشار بیاورند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: اگر فشارهای مختلف از جمله نظر مراجع نبود که ۱۲ درصد به همان مبلغ یک میلیون تومان سود تعلق می گرفت.

* وزیری که هزار میلیارد سرمایه دارد چگونه می خواهد به فکر مردم باشد؟
نبویان با ابراز تاسف از اینکه روحیه این دولت اشرافی گری است، گفت: اینکه همواره تاکید می شود که مسئولان مملکت نباید اشرافی باشند به خاطر همین است؛ ببینید زندگی آقای روحانی و وزرا کجاست. وزیری که هزار میلیارد سرمایه دارد چگونه می خواهد به فکر این مردم باشد؟ طبیعی است که نمی شود چون درد مردم را نکشیده اند نمی توانند به فکر مردم هم باشند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مسئولان باید هم درد و هم سطح مردم باشند، بیان کرد: آقای رئیس جمهور می گوید من حقوقدان هستم؛ اگر حقوقدان هستید، مبنای حقوق قانون و رعایت آن است. مصوبه مجلس یک قانون است چگونه دولت شما آن را اجرا نمی کند؟

*روحانی بخاطر استنکاف از قانون باید در مجلس حضور یابد
وی همچنین عنوان کرد: اگر در بسیاری از موارد نگاه کنید می بینید آقای روحانی اصلا اعتنایی به قوانین مملکت نمی کند و آنها را انجام نمی دهد، در صورتیکه اصل ۷۷ قانون اساسی می گوید در صورت عدم اجرا باید برای پاسخگویی در مجلس حضور یابد.

نبویان در همین راستا اظهار داشت: در مواردی همچون CFT، FATF و سند ۲۰۳۰ و موارد گوناگونی که وجود دارد متاسفانه دولت اصلا توجهی به قانون در مملکت نکرد و اکنون هم تفریغ بودجه نشان داد چه وضعی شده و ۴ میلیارد و ۸۰۰ هزار میلیون تومان معلوم نیست کجا رفته؛ در وزارت نفت هم اینکار انجام شده است.

*دولتمردان اندکی به فکر مردم باشند و مردم را درک کنند
این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: موارد مذکور یعنی ما دولتی داریم کاملا قانون گریز، لذا آقای روحانی، وزیران و نوبخت اندکی به فکر مردم باشند و مردم را درک کنند چرا که گرانی ها سرسام آور است و به مردم واقعا فشار می آید و حداقل آن این است که مصوبه مجلس را نسبت به مردمی که در قشر بسیار پایینی زندگی می کنند رعایت کنند.

وی خطاب به دولتمردان گفت: چه بخواهید و چه نخواهید باید تابع قانون در مملکت باشید چرا که قانون گریزی برای هیچکسی خوب نیست؛ قانون مملکت را رعایت کنید بازهم می گوییم مصوبه مجلس قانون است و شما موظف به اجرای آن هستید.

*کارگران می توانند شکایت خود را به کمیسیون اصل ۹۰ ببرند
نبویان همچنین به وظیفه مجلس در صورت عدم اجرای قانون توسط دولت اشاره و تصریح کرد: یقینا نمایندگان مجلس در صورت استنکاف دولت از قانون می توانند دولت را مورد سوال قرار دهند، یعنی مجلس باید یک سوال از وزیر و شخص رئیس جمهور داشته باشد که چرا قانون را رعایت نمی کنید؛ البته اگر عده ای شکایتی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ببرند، کمیسیون اصل ۹۰ نیز موظف به پیگیری این موارد است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: به غیر از شکایت نمایندگان، قشر کارگران نیز می توانند نسبت به این اقدام خلاف قانون دولت، به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی شکایت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.