آیت الله رئیسی در مرقد بنیان گذار انقلاب اسلامی:
مبارزه بی امان با فساد در دستور کار قوه قضاییه است/ معیشت، آزادی های مشروع و صیانت از حقوق مردم دستور کار همه مسئولان باشد

0 ۱۷۷

آیت الله رئیسی، پس از تجدید میثاق با آرمان های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی، با حضور در جمع خبرنگاران، با سلام و درود به روح مطهر امام و شهدا و گرامیداشت شهید سلیمانی، اظهار کرد: امیدوارم در بهار چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همگان درخط نورانی امام رضوان الله تعالی علیه، در تحقق جامعه مورد نظر و آرمانهای بلند ایشان در گام دوم تلاش کنیم.

وی افزود: امام(ره) به دنبال تشکیل جامعه ای با ویژگی های عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت بودند. امام(ره) می خواستند جامعه ای مبتنی بر این اصول و مبانی را ایجاد کنند و تمام دیدگاه های ایشان نیز در مسیر تحقق جامعه ای با این ویژگی ها بود.

وی با بیان اینکه دشمنان بسیار تلاش کردند که این جامعه شکل نگیرد، اما موفق نشدند، ادامه داد: دشمنان در این چهل سال بسیار توطئه و فتنه کردند که یک قلمِ آن هشت سال جنگ تحمیلی بود؛ اما خداوند متعال در این چهل سال تفضل کرد و به برکت اخلاص امام خمینی (ره)، خون مطهر شهیدان و هدایت های رهبری معظم انقلاب اسلامی و حضور مقتدرانه مردم در صحنه، موفقیت های بسیاری کسب شد.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی در این چهل ساله شکل گرفت و در هر دوره ای نیز گام هایی برداشته شد، خاطرنشان کرد: در این دوره بنا داریم با استفاده از همان منویات امام بزرگوارمان و رهنمود های مقام معظم رهبری تحولی را در دستگاه قضایی شکل دهیم که متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه بیان کرد: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رای به مقاومت و ایستادگی دادند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه ضعف مطلقا تعلق به ملت ایران و نظام اسلامی ندارد، گفت: پیام ایستادگی و مقاومت از این کشور شنیده می شود و پیام مقاومت در رفراندومِ حضور مردم به همه دنیا مخابره شد.

وی ادامه داد: امروز اراده ملت، دولت و همه دست اندرکاران نظام ایستادگی در مقابل دشمنان است. در سیر و سلوک امام(ره) رای مردم و مردم باوری مثل بعضی از سیاسیون دنیا که فقط دم از مردم می زنند، یک شعار نبود؛ آنها صرفا اسم مردم را می برند و توجهی به مردم ندارند؛ در حالیکه وقتی امام(ره) می فرمودند میزان رای ملت است، این موضوع را با همه وجود باور داشتتند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز مردم باوری در سیر و سلوک رهبر معظم انقلاب نیز وجود دارد و باید توجه به مردم، خواست مردم، معیشت و آزادی های مشروع و صیانت از حقوق مردم برای همه ما در دستور کار باشد.

وی گفت: یکی از اقدامات جدی دستگاه قضایی مسئله صیانت از حقوق عامه و مردم است که در برنامه کاری ماست.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه مبارزه بی امان با فساد در دستور کار قوه قضاییه است، تصریح کرد: اعتقاد ما این است که در درون انقلاب و ذات آن مبارزه با فساد قرار دارد. هیچ مدیر و دستگاهی نمی تواند صبغه مبارزه با فساد نداشته باشد. باید صلاح، قانونمداری، عدالتخواهی و حق گرایی در دستور کار جدی همه مدیران و همه دستگاه ها باشد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه محوری ترین نکته ای که امام(ره) دنبال تحقق آن بودند، اجرای عدالت بود، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به عنوان پیشانی اجرای عدالت بنایش این است که در این مسیر گام بردارد و از روح امام(ره) و ارواح مطهر شهیدان استمداد می طلبیم و از مردم عزیز می خواهیم ما را در راه اجرای عدالت که هدف مهم امام(ره) از این انقلاب بود، کمک کنند تا همگان احساس عدالت کنند و احساس کنند در دستگاه قضایی به حق و عدل عمل می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.