سیدمحمدجواد ابطحی:
نیامدن مردم پای صندوق ها یعنی انتخابِ حداقلی

0 ۱۶۰

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(شنبه ۱۶ آذر) پیش از ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر در وزارت کشور، گفت: حرمت امامزاده به متولی آن است ما بارها به این مسئله در مجلس پرداختیم که اگر بخواهیم بقیه مسائل کشور درست ریل گذاری شود مجلس باید توانمند باشد.

وی افزود: اینکه به دنبال شفافیت بودیم به خاطر همین بود. اگر گفتیم نمایندگانی که به جای مسائل کلان ملی دنبال مسائل کوچک هستند، به مجلس ضربه می زنند به خاطر همین است.

ابطحی با بیان اینکه مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف بود، گفت: برخی لوایحی که در این مجلس مطرح شد نیز اگر توجه کنیم طرحها و لوایحی مقطعی بود. البته اولین مشکل آیین نامه مجلس است که باید درست شود و خود نمایندگان آن را اصلاح کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: امیدوارم با ترکیب مجلس جدید مشکلات مجلس فعلی حل شود. اگر مشارکت مردم در انتخابات مجلس به دلیل عملکرد این دوره از مجلس کم شود به مردم حق می دهم ولی رای دادن هم حق است هم تکلیف نمی توان گفت به خاطر عملکرد مجلس رأی نمی دهیم.

ابطحی در پایان گفت: نیامدن مردم پای صندوقها یعنی انتخاب حداقلی. من نیز تصمیم گرفتم که از تهران و با همکاری جبهه پایداری وارد انتخابات شوم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.