حمید رسایی:
مجلس یازدهم می تواند وضع موجود را تغییر دهد/ با تغییر مجلس روحانی تصمیم دیگری می گیرد

0 ۱۵۹

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور، گفت: من از حوزه انتخابیه تهران وارد انتخابات خواهم شد.

وی درباره انتقادات مقام معظم رهبری نسبت به مجلس دهم افزود: عملکرد هر مجلس، دولت، حزب و یا رسانه را اگر بخواهیم بررسی کنیم، باید اقدامات آن را در بزنگاه ها ارزیابی کنیم.

وی افزود: مجلس دهم در بزنگاه های خاص نتوانست به درستی عمل کند، چرا که اکثریت مجلس دهم همسوی با آقای روحانی و آقای لاریجانی بودند که میدان آنها با میدان مطالبات انقلاب تفاوت دارد.

نماینده ادوار مجلس گفت: مجلس دهم نتوانست به وظایف خود به خوبی عمل کند، هر چند که این انتقاد به مجلس قبل از آن هم وارد بود و با آنکه اکثریت آن مجلس اصولگرا بود، اما اغلب آنها اصولگرای تعدیل یافته بودند و فقط نام اصولگرا را داشتند.

وی گفت: در مجلس دهم قانون مربوط به برجام به تصویب رسید و مانند بسیاری از اقدامات دیگر نتوانست به موقع تصمیم گیری داشته باشد، لذا باید در مجلس یازدهم به سمت تغییر برویم تا امید در مردم زنده شود.

وی درباره مهمترین برنامه اش برای حضور در مجلس یازدهم گفت: مردم از وضع موجود ناراحت و خسته هستند، چرا که مجلس فعلی مرتبط با حل مشکل مردم نیست.

وی با بیان اینکه بعد از شش سال وعده، رئیس جمهور در تلویزیون آمده و خیلی رک و صریح دروغ می گوید که هیچ کس باور نمی کند و همه هواداران و دوستان آقای روحانی سرشان را پایین می اندازند، چرا که او گفته بود من صبح جمعه از افزایش قیمت بنزین مطلع شدم.

وی گفت: روحانی با رأی مردم بالا آمد و باید تغییر هم با رأی مردم باشد و هیچ راه دیگری جایز نبوده و به نفع مردم نیست؛ روحانی با رأی مردم باید عوض شود و برود.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه مردم دو راه دارند یا باید تا ۱۴۰۰ برای تغییر صبر کنند تا یک رئیس جمهور پرکار و پرانرژی، مردمی و معتقد به انقلاب و با تیمی پرتلاش بیاید که البته به نظرم غیرممکن است، چرا که هم اکنون هم مردم می گویند اگر امکان دارد زودتر دولت روحانی تمام شود، ضمن اینکه راه دیگر آن است که مردم در مجلس نمایندگانی را انتخاب کنند که پیشنه، سابقه و عملکرد آنها نشان دهد وقتی این افراد وارد مجلس شوند، می توانند وضع موجود را تغییر دهند.

رسایی گفت: با تغییر مجلس فکر می کنم که کار به جای دیگری کشیده نشود و روحانی تصمیم دیگری بگیرد.

وی گفت: ان شاءالله با رأی مردم کلید را از آقای روحانی پس خواهیم گرفت؛ کلیدی که هم اکنون در دست آقای روحانی است قفل ها را بیشتر کرده و همانطور که عراقچی در چند روز پیش اعلام کرد، با تحریم ها توهین ها و تهدیدها بیشتر شد، امیدوارم که این کلید را از او پس بگیریم و قفل هایی که روز به روز بیشتر شده است را باز کنیم تا به امید خدا گشایش ایجاد شود.

وی تصریح کرد: انتخابات نمایندگان صریح الهجه و آنهایی که اهل معامله نیستند و خجالت نکشیده و دولت از حرف و مطالعات آنها حساب ببرد، بسیار مهم است.

رسایی درباره شفافیت هزینه های انتخاباتی اش گفت: در مجلس هشتم و نهم در زمره طراحان و مدافعانی بودم که خواهان اعلام شفاف هزینه های انتخاباتی بودیم، ضمن اینکه همواره هم علم این مطالبه را در دست گرفته و این موضوع را درست می دانیم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ ابایی از اعلام شفاف هزینه های انتخاباتی نداریم، چرا که معتقدم پول کثیف در کار سیاسی بنده نیست، زیرا کسی که دهانش باز است، جیبش باز نیست و اصولاً نمی توان هم دهانش باز باشد هم جیبش.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.