حاجی دلیگانی:
فقط نیمی از درآمد دولت از افزایش قیمت بنزین توزیع شد

0 ۱۸۲

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۴ آذر) مجلس که به منظور بررسی تاثیر افزایش قیمت بنزین بر کالا و خدمات تشکیل شده بود، گفت: روز گذشته تذکری را مبنی بر انتقاد مردم درباره عدم دریافت یارانه بنزین بیان کردند که آقای لاریجانی اعلام کردند بررسی این موضوع به جلسه امروز (دوشنبه) موکول خواهد شد.

این در حالی است که دولت وعده داده بود مبالغی را در قالب یارانه بنزین به حساب مردم واریز کند که خیلی از مردم در باره عدم واریز آن انتقاد کردند.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون و سازمان هدفمندی یارانه ها باید به جلسه امروز مجلس می آمدند و پاسخگوی عملکرد خود می بودند در حالی که این موضوع تحقق پیدا نکرده است.

نماینده شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: مردم به ما می گویند یارانه بنزین را نمی خواهیم اما قیمت ها را کنترل کنید.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: اگر پیامک هایی که مردم به تلفن های ما ارسال کرده اند را به شما اعلام کنم متوجه خواهید شد که ما پاسخی را برای مردم نداریم. این در حالی است که می دانم آقای امیرآبادی حجم زیادی پیامک را دریافت کرده است.

وی افزود: برخی افراد جامعه زمانی که مجرد بودند یارانه می گرفتند اما وقتی ازدواج کرده و متاهل شده اند یارانه آنها قطع شده اما باید وصل می شد که دولت این کار را انجام نداده است.

نماینده شاهین شهر در مجلس اظهار داشت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته دولت از افزایش نرخ بنزین ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت، اما دولت می گوید که برای ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران یارانه بنزین در نظر گرفته است که بر اساس ارقامی که به حساب مردم واریز شده است می توان به عدد ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید؛ دولت باید در مورد ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین توضیح دهد و این موضوع را تعیین تکلیف کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: تاج گردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس باید این موضوع را برسی کند اما تا جایی که می دانم این کمیسیون به رقم ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد دولت از افزایش نرخ بنزین نرسیده است و این رقم را واقعی نمی داند، ضمن اینکه حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم باید بر کنترل قیمت ها نظارت کرده و با گزارشاتی که از دولت گرفته و بررسی هایی که انجام می دهد، مجلس را در جریان امر قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.