سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی:
گام دوم انقلاب فصل جدید زندگی اجتماعی را برای ملت ایران رقم می زند

0 ۱۶۹

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۱۲ آبان ۹۸)، گفت: انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت با آرمان امامش و آن اسلام بود و جمهوری اسلامی یعنی مردمی که اراده می کنند که اجتماع شان بر اساس اسلام باشد و امروز در چله انقلاب و سالگرد انقلاب دوم باید دید که برمبنای ارزش های قرآنی چقدر موفق شده ایم این جامعه را ایجاد کنیم. تا کجای راه را رفته و کجا به خطا رفته ایم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصل همگانی بودن این نظام ارزشی است، فردا چهلمین سالگرد فریاد بلند ملت ایران در نفی پذیرش سلطه جهانی و فریاد بلند استقلال ملت ایران است.

وی افزود: لازم است مردم در مجموعه این نظام کسب و کار در خوری داشته و در اداره جامعه خود مشارکت مالی داشته باشند. امر به معروف و نهی از منکر نشانه مشارکت اجتماعی مردم و تعیین تکلیف درست ها و غلط ها برمبنای ارزش های اسلامی با مردم و به وسیله مردم است و این به منزله سرمایه اجتماعی ناشی از ارزش های دینی در بالاترین رتبه ممکن به شمار می رود.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: جامعه با شکل آرمانی اش موفق نخواهد شد مگر قبل از آن، قوای اداره کننده کشور آرمانی شکل گرفته باشد. انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه پنجم حیات خود نهاد که اگر چه دشمنان مستکبرش گمان های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان امیدوارانه آن را در گذر از چالش ها و به دست آوردن پیشرفت های خیره کننده همواره سربلند دیده اند.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: در چنین نقطه عطفی رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران و برای ادامه این راه روشن به تبیین دستاوردهای شگرف ۴ دهه گذشته پرداخته و توصیه های اساسی به منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را ارائه کردند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان که به مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی خواهد بود و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را که به فصل پروانگی می شود تشبیه کرد، رقم خواهد زد.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: این گام دوم انقلاب را به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما ارواحنا فداه است نزدیک خواهد کرد. آنچه پیموده ایم و اقتدار امروز اسلام و مسلمین معلوم است و راه درازی که در پیش داریم روشن، مطابق وعده نایب امام زمان (عج)، خداوند تبارک و تعالی اراده کرده است ملت ایران را به تمامی اهداف آرمانی اش برساند و این از طریق جوان مؤمن انقلابی دانا و کاردان به سرانجام خواهد رسید و چرا باور نکنیم. از این پیامبر هزار معجزه و وعده محقق شده دیده ایم و یک تخلف نه. به راستی یک رسول چقدر باید معجزه بیاورد تا به او ایمان آورد.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: مشهد با فقر، آسیب های اجتماعی، حاشیه نشینی، مشکلات جدی در تأمین آب، محیط زیست، رهاسازی فاضلاب و کشاورزی با آن، آسیب های فرهنگی و مشکلات عدیده حمل ونقل و بافت فرسوده دست و پنجه نرم می کند.

وی در پایان گفت: تلاش های زیادی در این سال ها صورت گرفته است و رشد قابل توجهی را در بهبود اوضاع شاهدیم اما باید دانست که مشهدالرضا آبروی ایران و محبین اهل بیت(ع) است. مشهد متعلق به همه است و همه ایران در آن زندگی می کنند لذا باید به آن رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.