حجت الاسلام نصرالله پژمانفر:
روشنگری و شفافیت در آرا، اقتضای رابطه وکیل و موکل در مجلس است

0 ۴۳۸

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر شفافیت آرای نمایندگان مجلس اظهار داشت: شفافیت آرا یکی از مسائل ضروری است که باید وجود داشته باشد زیرا نماینده وکیل مردم بوده و اقتضای رابطه وکیل و موکل روشنگری و شفافیت در آراست که باید رعایت شود.

وی افزود: فردی که از سوی مردم انتخاب شده، وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی است و باید روشن باشد چه اقدامات و کارهایی انجام می دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اجرای شفافیت آرای نمایندگان یک ضرورت است تا ارتباط مناسب و واقعی بین مجلس و مردم شکل بگیرد.

پژمان فر گفت: آرای نمایندگان در کشورهای اروپایی و آمریکایی به صورت شفاف در فضاهای خاصی که آنها اعلام می کنند منتشر می شود تا مشخص شود آنها به چه موضوعی رای داده و در چه طرحی شرکت کرده و یا مخالف یا موافق چه مسئله ای بودند.

وی افزود: باید همه موضوعات درون مجلس برای مردم به عنوان موکلین ملت مشخص باشد به طوری که آنها باید توضیح دهند چه میزان حقوق و یا هدایا و پاداش می گیرند چرا که افکار عمومی منتظر روشنگری در این قضایا هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: مردم وقتی کسی را انتخاب می کنند باید بدانند او چه کارهایی را انجام می دهد لذا در مجلس نباید امر پنهان وجود داشته باشد؛ با حرکت در این مسیر قطعا انگیزه مردم در انتخابات بالا رفته و نشاط مردم در حوزه انتخابیه آن نماینده ای که این شفافیت را ایجاد کرده برقرار می شود.

پژمان فر گفت: مخالفین شفافیت آرا به جای استقبال از شفافیت و روشنگری و حضور در اتاق شیشه ای به سمت تاریکی گرایش دارند در حالی که این موضوع تضییع حقوق مردم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.