قاضی زاده هاشمی:
اصلاح طلبان می خواهند عدم وقوع جنگ را در انتخابات به مردم بفروشند

0 ۱۹۰

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در خصوص تلاش اصلاح طلبان و غرب گرایان مبنی بر القای مذاکره مجدد با آمریکا به دولتمردان گفت: غرب گرایان پیشنهاد مذاکره با آمریکایی ها را مطرح می کنند اما سوال ما این است که مگر شش سال گذشته با آمریکا مذاکره نکردیم، نتیجه چه بود؟ آمریکایی ها در دوره اوباما بیان کردند که ما می خواهیم دست از دشمنی تاریخی برداریم و وزیر امور خارجه آمریکا به نحوی از کودتا در زمان مصدق عذرخواهی کرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در مورد علل خروج آمریکا از برجام گفت: خوی استکباری، نفاق در رفتار، تقاضا برای تسلط بر جهان از علل و عوامل خروج آمریکا از برجام بود اما برجام قاعده راهبردی و دست اندازی بود که آمریکا در دامن ایران انداخت تا باب مذاکره را باز نگه دارد و به بهانه برجام مذاکره با ایران را ادامه دهد.

رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا ادامه داد: شرایط به گونه ای از نظر سیاسی برای آمریکا فراهم بود که رئیس جمهور ایران اعلام کرد، برجام مقدمه ای برای برجام های بعدی است و در واقع برای برجام های بعدی چراغ سبز به آمریکا نشان داد. حتی دولت ایران خود را آماده می کرد که در سطح رئیس جمهور با آمریکا مذاکره کند، با این شرایط باید تحلیل کرد چرا آمریکا زیر میز مذاکرات زد؟

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: در واقع آمریکا تحت عنوان برجام، قراردادی را نوشت که منافع آن نصیب اروپایی ها شد و هیچ منفعت اقتصادی شامل حال آمریکایی ها نشد زیرا آمریکا تحریم های اولیه را حفظ کرده بود.

برجام قراردادی بود که منافع اقتصادی آن برای اروپا بود و سر آمریکا بی کلاه مانده بود

وی افزود: آمریکا طی ده سال گذشته ایران را شدیداً تحت فشار قرار داد و در مقابل شرکت های مختلف اروپایی از اقتصاد ایران منفعت بردند. در برجام نیز، آمریکا علناً مشاهده کرد که همیشه منافع اقتصادی ایران شامل حال اروپایی ها می شود البته مقصر اصلی این موضوع خود آمریکایی ها بودند که با لجاجت و خوی استکباری تحریم های اولیه را حفظ کرده بودند. ایرانی ها به جای رنو و پژو حاضر بودند با جنرال موتور کار کنند و یا شرکت های نفتی آمریکایی وارد میادین نفتی ایران شود.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ترامپ فردی کاسب کار است و همه چیز را با دلار حساب می کند. آمریکایی ها قراردادی بستند که منافع آن شامل حال اروپایی ها می شود. در واقع در برجام، آمریکا به لحاظ اقتصادی هزینه داد و اروپا منفعت برد.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: آمریکا برای خروج از برجام از عربستان میلیاردها دلار پول گرفت و پشتیبانی لابی رژیم صهیونیستی را به دست آورد اما زیر قراردادی می زد که دستاورد سیاسی و استراتژیک برای آنها داشته و توانسته ایران را در فضای نرمالیزاسیون وارد کند اما نتوانست تسلط اقتصادی بر ایران داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: آمریکایی ها به دنبال سلطه اقتصادی بر ایران هستند در این صورت می توانند در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، سایر حوزه ها ایران را مدیریت کنند. آمریکا تاوان اشتباه خود در حفظ تحریم های اولیه را می دهد و تا زمانی که این سد را نشکند نمی تواند روابط اقتصادی با ایران داشته باشد.

منافع ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری به ایران گره خورده است

رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا تصریح کرد: رفتار ترامپ در ارائه شماره تلفن، رفتاری مستکبرانه است. ما به دنبال منفعتی در آمریکا نیستیم که با این کشور تماس بگیریم، منافع ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری به ایران گره خورده است. آمریکا دقیقاً نمی داند چه چیزی می خواهد و چگونه باید آن را به دست آورد.

قاضی زاده هاشمی گفت: آمریکا اعلام کرده من به دنبال جنگ نیستم و می خواهم از نیروی نظامی به عنوان پشتیبانی دیپلماسی و قرار گرفتن ایران پای میز مذاکره استفاده کنم اما غرب گرایان داخلی در افکار عمومی این طور تبلیغ می کنند که آمریکا به دنبال جنگ است.

غرب گرایان می خواهند عدم وقوع جنگ را در انتخابات به مردم بفروشند

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: غرب گرایان و اصلاح طلبان که در داخل کشور به دنبال ایجاد دوگانه جنگ و صلح هستند، در جریان مذاکره دستاوردی نداشتند لذا تلاش دارند صلح یا عدم وقوع جنگ را به عنوان دستاورد خود به مردم بفروشند و اینگونه جایگاه خود در قدرت را حفظ کنند. صلح در واقع دستاورد انقلاب اسلامی به پشتوانه شهدا، نیروهای مسلح و دستاوردهای دفاعی به دست آمده است اما غرب گرایان تلاش دارند آن را به عنوان دستاورد خود در انتخابات به مردم بفروشند و خود را در محور جامعه قرار دهند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: هیچکس اجازه نخواهد داد از منافع ملت ایران صدمه ببیند و هیچکس از آرمان های انقلاب و امام دست نخواهد کشید. این ملت آماده مبارزه و دفاع از خود است. سرلشکر سلامی در مجلس اعلام کردند ما دنبال جنگ نیستیم اما از جنگ هم نمی ترسیم زیرا شهادت طلبی ملت ایران به معنای جنگ طلبی نیست.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ملت ایران هیچ گاه در طول تاریخ آغازکننده جنگ نبوده است. ملت ایران دارای قدرت استراتژیک است، آمریکا در سطحی نیست که جنگ را به ما تحمیل کند و ایران به دنبال جنگ نیست اما آمادگی لازم را داریم که اگر جنگی اتفاق افتاد نه تنها دفاع بلکه دشمن را شکست دهیم و منافع آمریکا را در کل جهان نابود خواهیم کرد.

باب مذاکره ای که منجر به تسلیم شود بسته است

عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه باب مذاکره ای که منجر به تسلیم شود بسته است گفت: باب مذاکره با افراد بدعهدی که تمام تعهدات بین المللی خود را زیر پا گذاشته اند، بسته است. با این رفتارها کسی حاضر به مذاکره با آمریکا نیست برای مذاکره با ایران ابتدا باید دولت آمریکا به برجام بازگردد و تعهدات بین المللی خود را اجرایی کند. بعد می تواند ادعای یک گفتگوی جدید کند.

وی افزود: آمریکا دو بمب اتم در جهان منفجر کرده است اما ۵۰ سال است که با تهدید حمله اتمی بسیاری از کشورها را وادار به تسلیم کرده است. غربگرایان نیز چنین کاری می کنند، با استفاده از تجربه جنگ تحمیلی و القای ترس از جنگ همیشه مانع از رشد و ترقی کشور شده اند.

قاضی زاده هاشمی گفت: غرب گرایان با قرار دادن افراد نالایق در پُست های مدیریتی و عدم توجه به نیروهای داخلی این مشکلات را برای ملت ایران ایجاد کردند.

رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا تصریح کرد: آمریکایی ها در موقعیتی نیستند که حمله موشکی به ایران داشته باشند. در بیان این موضوعات افراد تندرویی مانند بولتون احتیاط می کنند و نام جنگ را نمی برند. آمریکا مثل بچه زورگو و پررو است که با پشتوانه ناو لینکن به دنبال قرار دادن ایران پشت میز مذاکرات است اما ملت ایران به این روش پشت میز مذاکرات نمی رود. کسی که می خواهد با ما مذاکره کند باید به تعهدات قبلی خود عمل کند.

آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران هستند

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: غرب گرایان با تبلیغ جنگ، آدم های ناتوان خود را روی کار آورده و مشکلات اقتصادی که ناشی از مدیریت آنهاست را پوشش دادند چون توانایی برای اصلاح امور ندارند. امنیتی که زاییده رفتار آنها نیست را می فروشند. این امنیت با مجاهدت شهیدان به دست آمده است که دولت به دنبال فروش این امنیت به عنوان دستاورد خود است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ملت ایران ملتی منسجم است و آرزوهایی بزرگ و اراده قوی برای دستیابی به اهداف خود دارد. شاید امروز مردم از شرایط اقتصادی ناراضی باشند اما انسجام کاملی بین ملت ایران وجود دارد. ملت ایران خواستار تسلیم نیستند و هرگونه رفتاری که منجر به تسلیم شود را محکوم می کنند.

وی ادامه داد: تاریخ آمریکا نشان داده که نتوانسته اند در برابر ملت های مقاوم پیروز شوند. اگر ملت ها مقاومت کرده و محوریت شجاعی داشته باشند فشارهای آمریکایی ها بی نتیجه خواهد ماند، تجربه ویتنام و کره این موضوع را ثابت می کند. آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران و محوریت کشور هستند تا به اهداف خود دست یابند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.