در گردهمایی مسئولان استانی جبهه پایداری مطرح شد؛
آقاتهرانی: باید برای مسیری که ولی فقیه می خواهد خط شکنی کنیم/ محصولی: اصولگرایان نتوانستند در عمل نشان دهند که دنبال خدمت به مردم هستند/ سلیمانی: در تهران فعلا بنا داریم لیست مستقل بدهیم

0 ۱۵۹

گردهمایی مسئولان استانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی صبح پنجشنبه در دفتر جبهه پایداری تهران با حضور دبیرکل، قائم مقام و اعضای شورای مرکزی این جبهه تشکیل شد.

حجت الاسلام آقاتهرانی در ابتدای جلسه با بیان اینکه ما باید ببینیم خودمان را برای ولایت می خواهیم یا ولایت را برای خود، گفت: کم نیستند کسانی که در کشور ما می خواهند سخنان آقا را آن طور که خودشان می خواهند تفسیر کنند.

دبیر کل جبهه پایداری افزود: برخی «ولایت فقیه» را قبول دارند و برخی «ولایت بر فقیه»! می خواهند خودشان برای ولی فقیه خط و نشان بکشند.

این استاد اخلاق در ادامه در توصیه ای به مسئولان استانی جبهه پایداری گفت: ما و همه کسانی که ادعای خط شکنی دارند باید خط را برای مسیری که آقا میخواهند بشکنند نه خطی که خودشان می خواهند.

آقاتهرانی با ذکر خاطره ای از دیدار خود با علامه مصباح یزدی در خصوص فعالیت های جبهه پایداری اشاره کرد: توصیه علامه مصباح به بنده این بود که به همه دوستان جبهه پایداری بگویید که امام فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است، اگر این را پذیرفتید دلیلی ندارد کم کاری کنیم و یا جلسات مان نامنظم برگزار شود. شما در زمان برگزاری جلسات چه کار مهمتری دارید؟

استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: الان هم آقا فرمان آتش به اختیار داده اند و هر کس هر کاری می تواند برای انقلاب و رهبری باید انجام دهد.

در ادامه مهندس محصولی قائم مقام جبهه پایداری ضمن خوش آمدگویی به مسئولان استانی جبهه پایداری گفت: امروز ما در شرایطی هستیم که متأسفانه اشباع ناکارآمدی دولت را شاهد هستیم.

محصولی با تشریح شرایط کشور و نحوه مدیریت دولت افزود: نگاه خوشبینانه این است که توانایی دولت در همین حد است و این هم منبعث از نگاه لیبرالی مدیران دولت فعلی به مقوله مدیریت است.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه در دولت افرادی هستند که مسئولیت را به منزله موقعیتی برای خدمت به مردم و حفظ و بسط اسلام نمی دانند تصریح کرد: نگاه از روی ضعف به غرب و نگاه به دست بیگانه از نمودهای همین تفکر است.

وزیر اسبق کشور با اشاره به تغییر سه باره شهردار تهران در عرض یک و نیم سال گذشته گفت: اصلاح طلبان بهانه می آورند که نظارت استصوابی مانع ورود نخبگان جریان ما به مجلس شده است، در حالی که در شورای شهر که نظارت استصوابی وجود ندارد، هیچ پاسخی برای عملکردشان ندارند.

محصولی افزود: ناکارآمدی به حدی است که الان شاید نبودن وزارت صنعت ضرر کمتری برای بازار خودرو دارد. دولتی که با شعار شفافیت سر کار آمده الان ماه هاست که سخنگو ندارد. این ها در روز دانشجو به دانشجویان طرفدار خودشان هم اجازه نطق نمی دهند چون در مقابل آنها هم توان اقناع ندارند.

قائم مقام جبهه پایداری با اعلام اینکه طرح دوگانه های کاذب از سوی دولت با هدف عدم توجه به مسائل اصلی کشور صورت می گیرد اظهار داشت: هر روز یک دوقطبی کاذب مانند ورزشگاه رفتن بانوان، بر سر رفع حصر و شفافیت و امثالهم ایجاد می کنند برای اینکه حواس جامعه از مسائل اصلی کشور که موضوع مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم است به سمت موضوعات کاذب برود.

محصولی با بیان اینکه تفاوت زیادی میان شعارها و عملکرد دولت وجود دارد گفت: شعار نقدپذیری می دهند در صورتی که برخوردها از سوی این دولت و شخص رئیس جمهور از روی تکبر است و برخورد با منتقدین بعد از پیروزی انقلاب در هیچ زمانی در مملکت این چنین نبوده است. این ها یک انتقاد ساده در جلسات شورای عالی فضای مجازی و انقلاب فرهنگی را با دعوت نکردن آن عضو و تعطیلی جلسه پاسخ می دهند.

این فعال سیاسی با طرح نگاه بدبینانه تری که به دولت وجود دارد اضافه کرد: کسانی که خوش بینانه نگاه نمی کنند، می گویند این نحوه مدیریت تعمدی است و می خواهند نظام را ناکارآمد جلوه داده و به لبه پرتگاه ببرند و بگویند اگر با آمریکا مذاکره نکنید چنین می شود و چنان می شود. البته ما خوشبینانه نگاه می کنیم، میگوییم اگر توان شما محدود است اشکالی ندارد، لااقل جهت گیری و گفتمان خودتان را درست کنید تصمیم گیری ها را با مسیر امام (ره) و مطابق سوگندی که برای خدمت به مردم و حفظ انقلاب و استقلال کشور داشتید منطبق کنید به جوانان و دانشمندان کشور و ظرفیت های داخلی اعتماد کنید و اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبری عزیز را پیگیری کنید.

وزیر اسبق کشور با اشاره به روی دیگر سکه، و وضعیت بین المللی جمهوری اسلامی در منطقه و جهان تصریح کرد: البته امروز نظام ما در اوج قدرت هست و هیچ وقت در طول چهل سال گذشته در چنین شرایطی قدرتمند نبوده ایم. همه اینها به لطف استقامت مردم و تلاش ها و مجاهدت دلسوزان نظام و در رأس آنها امام و رهبری و خون شهدا بوده است. این وعده الهی است که اگر در راه خدا تلاش کنید خداوند راه درست و راه پیروزی را به شما نشان خواهد داد همانگونه که در طول این چهل سال پس از پیروزی انقلاب اینگونه بوده است.

قائم مقام جبهه پایداری درباره آسیب شناسی فعالیت های سیاسی اصولگرایان نیز گفت: ما باید با عمل خود به مردم نشان دهیم دنبال خدمت هستیم. علت شکست های اصولگرایان این بوده که نتوانستند در عمل نشان بدهند که به دنبال خدمت هستند و اگر در گذشته لیستی داده شد که موافق و مخالف برجام در کنار هم بود این لیست قطعا مورد شبهه و تشکیک مردم قرار می گیرد. اگر یک تشکیلاتی درست کنیم به اسم وحدت ولی هدف مان این باشد بجای رعایت اصول و شاخص ها و ارزش ها، به توصیه های این و آن عمل کنیم مانند گذشته نتیجه لازم گرفته نخواهد شد.

محصولی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس اظهار داشت: ما باید از حالا به دنبال افراد اصلح باشیم و ترغیب و تشویق کنیم که آنها در انتخابات حضور پیدا کنند.

وی در پایان با بیان اینکه ما نگران هستیم ولی ناامید نیستیم گفت: افق آینده افق روشنی است به شرطی که اولا ما در مسیر ولایت باشیم و ثانیا با حضور در صحنهً مجاهدت کنیم. ترکیب این دو به علاوه توسل به اهل بیت علیهم السلام قطعآ نتیجه بخش خواهد بود.

دکتر محمد سلیمانی سخنران بعدی این گردهمایی درباره وضعیت مجلس فعلی گفت: بسیاری از دوستان داخل مجلس می گویند این مجلس ناکارآمدترین مجلس پس از انقلاب است. مجلسی که در آن ریش و قیچی دست چند نفر است و آن ها هم در هماهنگی کامل با دولت هستند.

وی با اشاره به برنامه های جبهه پایداری برای انتخابات مجلس اظهار داشت: می ارزد که یک سال وقت بگذاریم و تلاش کنیم تا افراد صالح در مجلس حاضر باشند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در جبهه پایداری جلسات مختلفی درباره مجلس برگزار شده افزود: مواردی که قطعی شده است را با شما درمیان می گذاریم اما بحث ها ادامه دارد و همچنان نیازمند تکمیل است.

این عضو شورای مرکزی با طرح این موضوع که بحث اصلی درباره روش و شیوه ما برای انتخاب افراد اصلح در سطح کشور است بیان کرد: از نظر جبهه پایداری معیارهایی ثابت و متغیری از گذشته وجود دارد که با توجه به شرایط کشور به روز شده و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با درخواست از مسئولان استانی درباره شناسایی و معرفی افراد مختلف بر مبنای این معیارها گفت: ما نیروی انسانی کم نداریم ولی به شدت نیاز به شناسایی و معرفی این افراد داریم. آیت الله خوشوقت می فرمودند افرادی که خودشان پیش نمی آیند خوب هستند و همین ها را باید راضی کرد که بیایند. اگر هم افرادی در لیست های دیگر بودند که ملاک های ما را داشتند باز هم حمایت می کنیم.

سلیمانی همچنین با تشریح برنامه جبهه پایداری برای انتخابات مجلس در سطح کشور تصریح کرد: در تهران فعلا بنای ما بر لیست مستقل است چون از سوی جریان های دیگر شرایط نامشخص است وروند شفافی نمی بینیم. و سیاست ها درباره کلانشهرها و شهرستان های دیگر را هم اعلام می کنیم.

وی با اشاره به شرایط نامساعد اقتصادی و فرهنگی کشور اضافه کرد: ما باید برای مردم تبیین کنیم که این شرایط حاصل مدیریت جریان لیبرالی و نئو لیبرالی است.

عضو شورای مرکزی با بیان اینکه در استان ها و شهر تهران باید نشست ها ادامه پیدا کند گفت: اعضای شورای مرکزی هم در برنامه های جبهه در استان ها حضور پیدا خواهند کرد.

دکتر سلیمانی در پایان با اعلام اینکه باید به سراغ مومنین کارآمد برویم و برای حضور اقناع و راضی شان کنیم، بیان داشت: ما باید حرف انقلاب را به کف جامعه و گوش مردم برسانیم. در این صورت حتما پیروز خواهیم شد و مجلس به دست صالحین خواهد افتاد.

در ادامه هر یک از مسئولان استانی جبهه پایداری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی منطقه خود به ارائه پیشنهاد ها پرداختند. و سپس جلسه با پرسش و پاسخ و با مشارکت اعضای شورای مرکزی ادامه یافت و پس از جمع بندی مطالب، گردهمایی با مراسم توسل به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام خاتمه یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.