عضو شورای مرکزی جبهه پایداری:
اظهارات نادرست علی مطهری نظر شخصی اوست/ دو طرح ضدآمریکایی بعد از تعطیلات به صحن علنی مجلس می آید

0 ۱۳۶

حجت الاسلام نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درباره اظهار نظر علی مطهری درخصوص گلایه مقام معظم رهبری از مجلس تأکید کرد: بُرد اظهار نظر یک نماینده با اظهار نظر کنگره آمریکا متفاوت است. اگر ملاک نظر شخصی افراد بود؛ این روشن است که در جمهوری اسلامی این همه مرگ بر آمریکا که گفته می شود در جای دیگری وجود ندارد و بالاخره قوه مقننه باید مصوبات خود را در مسیر قانونی شدن و اقدامات قانونی ببرد و به نظر من کوتاهی شده است.

وی افزود: اظهارات آقای مطهری نظر شخصی و فردی اوست البته نظرش هم نادرست و غیردقیق است ولی برداشت شخصی افراد معنای این را ندارد که آن نهادی که در آنجا حضور دارند ولو اینکه نایب ریاست آن را هم داشته باشند؛ این مجموعه چنین نظری داشته باشند.

نماینده مردم مشهد در مجلس همچنین درباره گلایه مقام معظم رهبری از مجلس درباره مقابله با قطعنامه های ضدایرانی آمریکا، افزود: فرمایش ایشان متین و دقیق است و با کسی که با این شیطنت ها حقوق ما را از بین می برد، حداقل ما باید عکس العمل مناسب در مقابل این رفتار خصمانه آنها داشته باشیم.

حجت الاسلام پژمان فر ادامه داد: نه اینکه طرحی در فضای مجلس وجود نداشته باشد بلکه مقداری همراهی بعضی از دوستان مجلس نسبت به حمایت از این طرح ها ضعیف است. من خودم در سال گذشته دو طرح در مقابله با رفتار خصمانه آمریکا داشتم و امضاهایی جمع شده و در نوبت است. امیدوارم در ابتدای سال بتوانیم طرح ها را به صحن علنی بیاوریم. یکی از این طرح ها درباره حذف دلار از معاملات ارزی کشور است. این طرح را بنده طراحی کردم که در ارتباط با این موضوع چند ماده دارد و مشخص است که کارکرد دلار از یک ابزار اقتصادی خارج شده و به یک ابزار سیاسی در مواجه شدن با کشورها تبدیل شده است. این طرح که توسط برخی نمایندگان به امضا رسیده ، ۴ بند دارد و ما می خواهیم معاملات دولتی و خصوصی با دلار را ممنوع کنیم و معاملات خود را با ارزهای دیگر انجام دهیم.

وی تصریح کرد: باید کشور را به سمتی ببریم که تعاملات تجاری خود را با ارزهای غیردلار انجام دهد. امروز خیلی از کشورها موافق هستند و این به نفع خودشان است که این کار را انجام دهیم. به وزارت خارجه هم تکلیفی داریم که با کشورهای که در این موضوع هستند به عنوان جریان جهانی پیگیری کند و مقابله با آمریکا با حذف دلار باشد.

نماینده مردم مشهد در مجلس با ابراز اینکه طرح دوم هم درباره کشورهایی هست که در اعمال تحریم علیه ایران با آمریکا همکاری می کنند، خاطرنشان کرد: در این طرح گفتیم کشورهایی که از طرفی با ما ارتباطات تجاری دارند و از طرف دیگر با آمریکا در تحریم ها ارتباط دارند، نسبت به آنها ارتباطات خودمان را محدود کنیم و به ازاء رفتار آنها در تبعیت از آمریکا ما ارتباط خود را داشته باشیم و این می تواند مقابله به مثل خوبی با کشورهایی که حقوق ما را تضییع کردند باشد.

حجت الاسلام پژمان فر اظهار کرد: این دو طرح آماده است ولی در مقابل بیش از ۲۰۰ طرحی که آمریکا در این چند سال علیه ما آماده کرده و این که ما بخواهیم چنین رفتاری داشته باشیم؛ به نظر من اشکال مقام معظم رهبری وارد بوده و ما نتوانستیم در قوه مقننه اقدامات مناسبی در این راستا انجام دهیم. تلاش می کنیم بعد از تعطیلات این دو طرح به صحن علنی بیاید که حداقل به عنوان اقدامات اولیه در مقابله با حمله بی رحمانه آمریکا که نسبت به تضییع حقوق ما داشته، صورت بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.