آیت الله صدیقی در نماز جمعه تهران:
اروپا در روزهای سخت ما را تنها می گذارد/ خدا خواست سپاه عزیز شود

0 ۳۶۶

حجت الاسلام صدیقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران بی اخلاقی، ظلم به مردم و نداشتن صبر و استقامت در برابر بلایا را نتیجه نبود تقوا دانست و گفت: تقوا نتیجه مجموعه فضایلی است که زندگی دنیوی و اخروی ما را تأمین می کند. چرا برخی نگران تحریم و تشدید تحریم ها هستند، به جهنم که تحریم ها تشدید می شود، مگر شما خدا ندارید؟ این کشورهایی که ما را تحریم کرده اند از جمله فرانسه و آمریکا خودشان گرفتار چالش هستند، اما عده ای از تحریم آنها می ترسند ولی از تحریم خدا نمی ترسند.

وی با اشاره به سیل اخیر در برخی از مناطق کشور اظهار داشت: این سیل به نوعی امتحان الهی است. هر وقت خداوند با سختی های بیشتری ما را امتحان می کند می خواهد جایگاه بالاتری به ما عطا کند. سردار مقاومت، سردار سلیمانی می گفت هر وقت فشارها تشدید می شود امید ما به یک زایش جدید بیشتر می شود و نتیجه این فشار یک مولود جدید است. خداوند در این فشارهای بین المللی و طبیعی و فراز و نشیب های زندگی می خواهد شما را برجسته تر کند. آنچه در این حوادث برای ملت ما پیش می آید کارنامه درخشانی است که در طول انقلاب به یادگار مانده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: جبهه مقاومت و مدافعان حرم موجب شدند تا به جهانیان اعلام شود که انقلاب اسلامی زنده است. مردم ما انقلاب را باور دارند و با حضور خود بیرون از مرزها، دو کشور را بیمه کردند و اقتدار آمریکا را زیر سوال بردند و نفوذ این کشور را لگدمال کردند.

صدیقی بارندگی های اخیر را نشانه اجابت دعاهای مردم دانست و گفت: بارندگی ها موجب رونق کشاورزی و مال حلال برای کشور می شود و مال ربوی و رانتی و حرام و بیت المال خوری و مال مردم خوری مددی برای مملکت ما نخواهد بود و تولید ما را از بین خواهد برد. اما مال حلال، تولید درست و بانک های بی ربا و داد و ستدهای بدون ظلم و کلک و بازار بدون احتکار و گرانفروشی به ارمغان می آورد. چرا برخی با کنار راندن مال حلال خود را از رزق و روزی محروم می کنند.

خطیب نماز جمعه تصریح کرد: سیل برای برخی مردم ما در استان های مختلف مشکلاتی را به همراه داشت و تعدادی جان باخته و خانواده هایی داغدار شدند. عده ای یک شبه همه چیز خود را از دست دادند؛ این یک امتحان بزرگ الهی است که اگر صابر باشند درود خدا بر آنهاست. سیل و حرکت مردمی در حمایت از سیل زدگان برای ما تداعی دوران دفاع مقدس و جبهه ها بود و مجدداً روسیاهی دشمنان ما را نشان داد. آنها نه تنها در برجام روسیاه شدند بلکه در سیل اخیر نیز با ممانعت از رسیدن کمک های بین المللی به سیل زدگان روسیاه شدند اما عده ای هنوز دلداده غرب هستند و فکر می کنند ارتباط با غرب مشکلات را حل می کند. همه باید بدانند اعتماد به غرب و باور کردن سخنان آنان دولت را با مشکل مواجه کرده و برای کشور خیری ندارد. نباید به بیگانگان اعتماد کرد.

صدیقی ادامه داد: در سخت ترین شرایط آمریکایی ها مانع رسیدن کمک های بین المللی به مردم شدند و نشان دادند قابل اعتماد نیستند. انقلاب ما مرگ ندارد و می رود تا امام زمان (عج) را در آغوش بگیرد. انقلاب ما یک مقدمه و آغازی برای یک انقلاب جهانی است. انقلاب ما انقلاب ایرانی نیست و نشانه آن استقبالی است که مردم برای حضور در جبهه های مختلف از جمله سیل اخیر دارد. جوان های ما، طلبه ها، دانشجوها، بسیج، سپاه، ارتش و سایر نیروهای مسلح در همه عرصه ها حضور دارند و هر جا و همه با هم حضور داشتیم دست خدا و حمایت او را دیدیدم.

وی افزود: دولت نیز باید از این مسئله عبرت بگیرد. در اقتصاد زمانی می شود مشکلات را حل کرد که کار را به جوانان سپرد و شرکت های دانش بنیان گسترش یابد. باید مدیریت ما به گونه ای باشد که همه برای حل مشکلات وارد عرصه شوند. ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و این جنگ مشکلاتی را با خود به همراه دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: موفقیت ما در دفاع مقدس به دلیل مدیریت درست امور توسط ولایت فقیه بود. امروز نیز جوانان ما توانسته اند به علوم پیشرفته مانند ساخت موشک و پهپاد دست بیابند و موشک های ما بازدارنده است. تولید انواع سلاح دفاعی در کشور حاصل تصمیم جبهه ای است که پرچمدار انقلاب اسلامی را نماینده امام زمان (عج) و خدا می داند و به همین دلیل نتیجه می گیرند.

وی افزود: در مسئله سیل نیز حضور نیروهای مسلح و بسیج قبل از نیروهای امدادی و در تبعیت فرمان ولایت بود. در مسئله اقتصادی نیز اگر فرامین ولایت را به خوبی اجرا کنیم شاهد حل مسائل خواهیم بود.

صدیقی گفت: سیل برای ما یک فرصت و یک نعمت است. کشور ما تاکنون حوادث مختلف را تجربه کرده که هر کشور دیگری بجز ایران با این مشکلات روبرو می شد از بین می رفت ولی کشور ما در پناه امام زمان (عج) و در کشتی اهل بیت (ع) قرار دارد و به خوبی توانسته از این مشکلات عبور کند.

وی به خدمات و کارهای گسترده انجام شده در امدادرسانی به سیل زدگان اشاره کرد و گفت: مردم و مسئولان نباید کار را تمام شده بدانند. این اقدامات برای تسکین مردم سیل زده بود. بعد از این باید به دنبال حل ریشه ای مسائلی که منجر به بوجود آمدن خسارت به مردم شد، بود. باید درختکاری و حفاظت از جنگل ها را جدی بگیریم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: سدها و حمل و نقل ریلی باید توسعه پیدا کنند و با مدیریت جهادی بر مسائل و مشکلات غلبه کرد.

صدیقی با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه و قرار دادن نام آن در لیست گروه های تروریستی گفت: این اقدام بی شرمانه و بی خردانه آنها شرارت سران مستکبر آمریکا را نشان می دهد اما اروپایی ها دست کمی از آمریکایی ها ندارند و در روزهای سختی ما را تنها می گذارند و می خواهند ما را ضایع کنند.

وی گفت: باید حواسمان جمع باشد و با تکیه بر نیروهای داخلی و سر سپردن به ولایت به اجرای فرامین ایشان راه برون رفت از مشکلات را طی کنیم. آنها می خواستند به سپاه ضربه بزنند اما دیدید عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. خدا خواست سپاه عزیز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.