حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران:
قوه قضائیه با مفسدین اقتصادی بدون اغماض برخورد کند/ با آمریکا امکان مذاکره نیست

0 ۱۴۶

حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه پایتخت با بیان اینکه مدیر باید دلسوز و از مردم باشد، اظهارداشت: مدیران باید از اشراف و متکبران و خودشیفتگان فاصله داشته و از طبقات ضعیف جوشیده باشند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: پیغمبر اکرم(ص) درد یتیمی کشیده بود لذا درد یتیمان را داشت و درد ناداری را لمس کرده بود از این رو هیچ وقت فقرا و پابرهنگان را از یاد نمی برد.

صدیقی ادامه داد: سخن روز مردم مشکل اقتصادی است. مشکل اقتصادی در همه چیز اثر می گذارد این مشکلات در فرهنگ، اخلاق، روحیه و روان افراد جامعه اثر می گذارد، در آرامش خانواده تأثیر بسزایی دارد. مسأله اقتصادی قوام هر جامعه است و پایه و اساس سعادت جامعه است.

حجت الاسلام صدیقی با تأکید بر اینکه باید با فساد برخورد شود، افزود: طبق قانون با خائنان اقتصادی کشور برخورد قاطع صورت گیرد و در فرصت مناسب مجازات های عبرت آمیز برای متخلفان اعمال شود.

به گزارش فارس، خطیب نماز جمعه تهران، گفت: آنچه الان در جامعه شاهد آن هستیم معلول علت ها، سوءمدیریت ها و عدم توجه در مدیریت کشور است. مدیر هم باید حفیظ باشد، هم علیم باشد و هم کارشناس و کاردان باشد و تحفظ نفس داشته باشد و سیاسی بازی نکند. اعتبار ملت را حفظ و پول ملت را ارزش دهد و فضای عمومی جامعه را به آرامش برساند.

خطیب نماز جمعه تهران، تصریح کرد: باید مسئولین بین مردم، فقرا، جنوب شهری ها، حاشیه نشین ها، جانبازان، از کارافتادگان در تولید، ورشکسته شدگان و سرگردانانی که بروکراسی اداری درها را بر روی آن بسته بیایند و درد آنها را از نزدیک لمس کنند.

وی با تأکید بر اینکه گذشته ها گذشته است و حال باید ببینیم چه می توان کرد، گفت: در این حوادث سنگین که آن را لمس می کنیم نباید بحران و غیرقابل حل بودن به آنها بگوییم یک ملتی که جنگ هشت ساله را تجربه کرده و با توکل به خدا و کمک گرفتن از حضرت حجت توانست از آن مشکل عبور کند از این جنگ اقتصادی هم می تواند عبور کند البته به شرطه ها و شروطه ها.

صدیقی اضافه کرد: دو نوع برخورد می توان در این شرایط داشت؛ سختی ها را فرصت تلقی کرد وقتی بر طلا چکش می زنیم قیمتش بالا می رود اما وقتی به فلز بی قیمتی چکش می زنیم از بین می رود. باید مردان عهده دار مدیریت از حالت های ثابت عبور کنند و به صورت انسان هایی که در معرکه هستند و از هر سمتی تیر، بمب و موشک به سمتشان می آید عمل کنند. سرباز و فرماندهی در جنگ با سرباز و فرمانده در رفاه فرق دارد.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه رهبری فرمودند امروز اتاق جنگ آمریکا وزارت خزانه داری آمریکاست، گفت: در مسأله خودروسازی با این همه سابقه همچنان وابسته هستیم و تا مسأله تحریم مطرح می شود بازار خودرو ملتهب می شود این چه وضعی است.

صدیقی گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس را دو شرکت خارجی شروع کردند اما با تحریم ها جا خالی کردند؛ برادران بسیجی،جهادی و سپاهی ما آمدند و زودتر از آن ها کار را تمام کردند. خودکفایی در پتروشیمی و تولید بنزین با کیفیت یورو پنج را همین بچه ها ایجاد کردند. باید از جوانان استفاده کرد.

وی با اشاره به موضوع آب خوزستان گفت: دشمن قصد داشت بر امواج مشکل آب خوزستان سوار شود اما همین برادران سپاهی ما رفتند و مشکل را حل کردند. تقویت بخش خصوصی، بر خورد با متخلفان، بر خورد با فساد از جمله ضرورت ها است.

صدیقی تصریح کرد: هم ریاست و هم سخنگوی قوه قضاییه وعده های بسیاری داده اند.از سخنان سخنگوی قوه قضاییه برداشت می شد که پشت پرده فساد ارزی در بدنه دولت ریشه دارد، ایشان وعده دادند کسی که فساد می کند و امید را به ناامیدی تبدیل می کند خیانتش خیانت جنگی است و مجازاتش مطابق جنایات جنگی است. درست است که چهارچوب های قضایی با حرف های روزنامه ای فرق دارد اما توقع است از راه هایی زودتر مشکلات را حل کنند و مجازات ها را اعمال کنند.

خطیب جمعه تهران یاد آور شد: : ما از اینکه کشور سوریه با عنایت خداوند آخرین مرحله پیروزی را طی می کند خدا را شکر می کنیم. پیروزی سوریه پیروزی اسلام است. خدا را برای پیروزی یمن شکر می کنیم. اسلام بر حق است و حقوق بشرش بر حق است.

صدیقی سپس به جنایات عربستان و آمریکایی ها علیه مسلمانان و مردم جهان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا را نمی شود آدم گفت، گرگی است در لباس آدم. یک بار بد عهدی آنان را در برجام دیدید. آنان اهل این نیستند که با آن ها مذاکره کنیم، اگر یک روز بنا بر مذاکره بود با این دولت و رئیس جمهور امکان مذاکره نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.